Emirates cabin crew

Re: Emirates info

Καλησπέρα στην ομάδα , θα ήθελα να κανω μια ερώτηση σε αυτους που έλαβαν τις προσκλήσεις για της 20/9 .. Ποτε ακριβώς ήρθε το email με τις προσκλήσεις;; Για ακόμη μια φορα δεν ειχα την τύχη με το μέρος μου :(
 
Re: Emirates info

γεια σου silvi!
εγω εκανα την αιτηση online 27/08 και 13/09 μου ηρθε το email.
 
Re: Emirates info

Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα! Σε περίπτωση που δεν μπορέσω να βρίσκομαι αύριο στο assessment, μπορώ να πάω στο επόμενο τον Οκτώβριο; Στo email έγραφε alternatively you can attend any other global open day. Ευχαριστω!
 
Re: Emirates info

Καλησπερα είμαι καινούργια στο σιτε και με ενδιαφέρει το επάγγελμα της αεροσυνοδου αλλά από ότι διάβασα οι περισσότεροι λένε ότι είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος!και ότι καλύτερο είναι να περιμένεις τις προκηρύξεις και να στείλεις βιογραφικό!οι ερωτήσεις μου είναι οι εξης: 1)υπάρχουν κάποια στάνταρ μήνες που βγάζουν ή τις βγάζουν οπότε χρειάζονται προσωπικό?
2)εχω κάποιο θέματα κι με την πλάτη μου,μια μίνι σκολιωση!θα προκαλέσει πρόβλημα?
 
Re: Emirates info

maria199":144w0rc1 said:
γεια σου silvi!
εγω εκανα την αιτηση online 27/08 και 13/09 μου ηρθε το email.
Σε ευχαριστω πολυ Μαρία ... Περιμένω με αγωνία περισσότερες λεπτομέρειες ...
 
Re: Emirates info

Για την Emirates δε γνωρίζω κάτι αλλά για Air Berlin και Lufthansa δεν επιτρέπονται πάνω από 5 βαθμοί μυωπίας. Νομίζω στην Aegean δεν έχει περιορισμό στους βαθμούς αρκεί να γίνεται χρήση φακών επαφής. Ελπίζω να βοήθησα.
 
Re: Emirates info

καλησπερα!!!!!ηθελα να ρωτησω οταν πας στο ντουμπαι τι εξετασεις σου κανουν?εκτος απο αυτες που κανεις ελλαδα εσυ.
 
Re: Emirates info

Να ρωτήσω και εγώ κάτι;Είναι γνωστό το πόσο δύσκολο είναι να σε πάρουν στην εταιρία...
Να μπεις όμως δια της πλαγίου οδού λόγο κάποιου γνωστού παίζει ως ενδεχόμενο;
 
Re: Emirates info

Γιατί Dealer2 ψάχνεις την πλάγια οδό? Δεν είσαι σίγουρος/η εάν καλύπτεις τα απαιτούμενα προσόντα? Αν σου λείπει κάποιοι γιατί δεν φροντίζεις να το αναπληρώσεις? νομίζεις ότι μπήκες και τέλειωσες και ότι δεν θα επανελεγχθείς?
 
Re: Emirates info

Γενική ερώτηση κάνω, δεν θα ψαχνόμουν εδώ αν ήθελα να μπω έτσι.Δεν βρίσκεις τέτοιες άκρες σε forum

Τι επανέλεγχο να κάνουν;Αν είσαι τυπικός και ευγενικός δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Μήπως δεν είναι και αποτέλεσμα τύχης για το ποιους διαλέγουν τελικά;
Δεν μιλάω για περιπτώσεις που είναι 1,50 με κρεατοελιές στο πρόσωπο και ξύλινο πόδι, να έχεις τα τυπικά προσόντα
 
Top