H BlueAir στη Ελλάδα

Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Γραψε μας περισσοτερες εντυπωσεις,αν δεν βαριεσαι, γιατι ενδιαφερει πολλους αυτη η εταιρεια ειδικα μετα το κλεισιμο της Sky Europe
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Βρε παιδια με €100 πηγαινοερχεσται και με British Airways. Aνετα-σιγουρα και χωρις εξτρα χρεωσεις στης αποσκευες, στα αναψυκτηκα και σαντουιτς.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Ας είμαστε πιο συγκεκριμένοι.
Τα παιδιά ανέφεραν τελικές τιμές 67€ και 72€ που είναι τυπικές τιμές της BlueAir.

τα 100€ που αναφέρεις British είναι πολύ σπάνιες έως απίθανες.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Συμφωνω για την ΒΑ,'παλευω' εδω και αρκετο καιρο για καμια προσφορα, στο SKG-LHR, αλλα το μονο που βγαζει ειναι 400αρια και πανω
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Τα 100 Ευρω με την ΒΑ θα τα βρεις 1 φορα το χρονο αντε 2...Οσο για την 0Β,αφου την δοκιμασα,μπορω να εκφερω γνωμη και λεω πως:Αν υπαρχει διαφορα με την U2 πανω απο 30-35 Ευρω θα τιμησω την 0Β και θα πω και ενα τραγουδι!!65Ευρω return για Λονδινο ειναι απλα τζαμπα...!!!Για επιδοξους ταξιδιωτες υπαρχει και ενα σχετικο trip report για την εταιρια.Αν βαλει ολες τις μερες τα 738 θα ειναι πραγματικα αχτυπητη!
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Παρασκευή 27.11 SKG-STN και Δευτέρα 30.11 STN-SKG. Τιμή 104,00 € (δύο άτομα). Μικρή καθυστέρηση 40΄στην αναχώρηση (09.40΄) και 15΄ στην επιστροφή (15.00΄). Στην επιστροφή οι περισσότεροι επιβάτες κατέβηκαν στη Θεσσαλονίκη. Το 733 ήταν όντως παλιό και λίγο βρώμικο αλλά με 52 € r/t ποιός νοιάζεται τελικά τόσο πολύ! Σημ.: Η στάθμευση στο (υπαίθριο) πάρκινγκ του "Μακεδονία" μου κόστισε 56,25 €! Θα ανεβάσω αργότερα και φωτογραφίες.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Πραγματι ειναι φτηνη εταιρια ξεκινησε με PROMO τιμες απο 49.00euro rtv με φορους αλλα!!!ΑΠΟ 1 dec εβγαλε αρχικες τιμες με φορους απο 39.99euro one way .Δηλαδη 79.98euro φτηνοτερη τιμη αυτη την στιγμη.Τωρα τη easy τι blueair ιδια τιμη για london.ΤΙΜΕΣ χωρις βαλιτσες βεβαια!
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Καλημέρα σε όλους

Απλά θα ήθελα με τη σειρά μου να επιβεβαιώσω και εγω τα φθηνά εισιτήρια της εν λόγω εταιρείας αλλά και να προσθέσω μια σημαντική κατα τη γνώμη μου λεπτομέρεια......επειδή τυχαίνει να είναι ρουμανικων συμφερόντων και ταυτόχρονα έχω στενή σχέση με τη χώρα αυτη είμαι σε θέση να γνωρίζω πως πολλοί ρουμάνοι που θέλουν να επισκεπτούν τη θεσσαλονίκη κυρίως απο το βορειοδυτικό τμημα της (από πόλεις όπως Τιμισοάρα και Αράντ) δεν μπορούν να το κάνουν διοτι το timetable τους τους υποχρεώνει να καθίσουν μια μέρα στο Βουκουρέστι......το δρομολόγιο ειναι Αράντ-Βουκουρέστι-Θεσσαλονίκη....γενικά σε ο,τι έχει να κάνει με αυτό το δρομολόγιο ειναι ανοργάνωτα τα πράγματα.......πάντως πολλοί ρουμάνοι υποστηρίζουν οτι θα μπορούσε να έχει ακόμα περισσότερα έσοδα με μια μικρή τροποποίηση στις ώρες... οι άλλες εταιρείες που δραστηριοποιούνται σε εσωτερικά δρομολόγια είναι η Carpatair και η Tarom των οποίων οι τιμές είναι απαγορευτικές......
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

το δρομολόγιο ειναι Βουκουρέστι-Θεσσαλονίκη-Λονδινο-Βουκουρέστι-Λονδινο-Θεσσαλονίκη-Βουκουρέστι (καθε Παρασκευη ). (Δευτερα και Τεταρτη )Βουκουρέστι-Θεσσαλονίκη-Λονδινο-Βουκουρέστι.(Με αλλο αεροσκαφος που φευγει πιο νωρις)Βουκουρέστι-Λονδινο-Θεσσαλονίκη-Βουκουρέστι και Βουκουρέστι-Θεσσαλονίκη-Παφος-Θεσσαλονίκη-Βουκουρέστι ολες της ημερες του δρομολογιου.Το δρομολογια ειναι υπερκαλυμενα δεν πιστευω να μπορει να γινει καποια μικρή τροποποίηση ...
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

εγω μιλησα για τη συνδεση arad με θεσσαλονικη μεσω βουκουρεστιου..........δενν γινεται να τα πραγματοποιησεις την ιδια μερα διοτι οι ωρες δεν ταιριαζουν......ετσι πρεπει να μεινεις βουκουρεστι μια μερα και να παρεις το βουκουρεστι θεσσαλονικη την επομενη.......κανενας ομως απο βορειοδυτικη ρουμανια δεν το κανει λογω αυτης της εξτρα μερας.....και υπαρχουν και πολλοι ελληνες απο βορεια ελλαδα που εχουν την ιδια αποψη
 
Top