H BlueAir στη Ελλάδα

Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Αναβαθμίσεις στήν BlueAir... Το site και στα ελληνικά..!
Άρα πάμε καλά στην ελληνική αγορά..?
Έλα και εσύ ρε Wizz Air στην Ελλάδα να κάνουμε πάρτυ....!
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Πραγματικα πολυ καλη κινηση, αρκει το site να ενημερωνεται οσο συχνα και με το αγγλικο. Οχι σαν αυτο της Easyjet που ειναι ιδιο εδω και ποσο καιρο...
Σχετικα με την wizz, εχει παρουσια σε Ελληνικα αεροδρομια (SKG, HER, CFU) μονο το καλοκαιρι. Θα περιμενα ειδικα απο Θεσσαλονικη μετα την αποχωρηση της SkyEurope η οποια πετουσε σε αρκετα αεροδρομια, να κρατησει τουλαχιστον το PRG ολο το ετος και οχι μονο Ιουνη-Σεπτεμβρη. Χωρια που τωρα που ξαναειδα το site της, εχει εκδοσει καλοκαιρινο προγραμμα μονο με CFU.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Δεν μου βγάζει κράτηση για τον Απρίλιο για Λονδίνο, μήπως το δρομολόγιο πάει άπατο και το φάει η μαρμαγκα από άνοιξη;
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Ρίχνοντας μια ματιά στο site της εταιρίας, ενώ υπάρχει summer schedule για Βουκουρέστι (ψαλιδισμένο λιγάκι είναι η αλήθεια) και Πάφο, δε βλέπω τίποτα για STN μετά τις 27.03. Ελπίζω οι φόβοι μου να διαψευστούν :(
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Το SKG-STN-SKG μαλλον θα πάει για Scuba diving....Αν ρίξετε μια ματιά στο δρομολόγιο BBU-STN θα δείτε πως πλέον όλες οι πτήσεις είναι Nonstop,δεν υπάρχει πλέον το Via SKG..
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Tο δρομολόγιο αυτό ξεκίνησε 25/10.
Δηλαδή μέσα σε 2 μήνες λειτουργίας αποφάσισαν να το κόψουν από το νέο πρόγραμμα;
Ακατανόητο και περίεργο...Tόσο πρόχειρα πέρνονται οι αποφάσεις; Aλλες εταιρείες παλεύουν χρόνια σε έναν προορισμό....
Μπορεί κανέις να κάνει τον κόπο να στείλει ένα email στα κεντρικά να ρωτήσει;
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Δεν ξέρω εάν αλλάζει το πρόγραμμα η εταιρεία, αλλά σήμερα έκλεισα για κάποιους φίλους εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο για τον Φεβρουάριο (απευθείας πτήση) στις 9 πμ.-10:20 πμ., με 178 ευρώ.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Μάλλον την χάνουμε την Μπλου διότι από 30 οκτωβρίου και μετά δεν βγάζει πτήσεις ούτε για Βουκουρέστι ούτε για Πάφο..Άσχημα τα πράματα..
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Απ΄ ότι φαίνεται, εκέι στην Blue Air πρέπει να βρίσκονται στη διαδικασία αλλαγών στα δρομολόγια τους

Έχω διαλέξει τη Λάρνακα για Αεροδρόμιο Αναχώρησης και στη λίστα με τα αεροδρόμια προορισμού το σύστημα "φιλτράρει" αυτόματα τα εξής αεροδρόμια Βουκουρέστι, Μιλάνο, Βαρσοβία, Βιέννη (τα γνωστά) αλλά επίσης και τα Χανιά, Ηράκλειο και Σαρμ Ελ Σειχ για τα οποία δέν έχουν γίνει ανακοινώσεις (εκτός κι αν τις έχασα). Υπάρχει περίπτωση αυτά να είναι στο πρόγραμμα για Καλοκαίρι του 2011.

Πάντως, αυτή τη στιγμή σε κανένα απο τα δρομολόγια προς Χανιά, Ηράκλειο και Σαρμ ελ Σέιχ δέν δίνει αποτελέσματα ακόμα και μέχρι Αύγουστο 2011.
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Για τους προορισμους Χανια,Ηρακλειο και Σιαρμ ειναι πτησεις charter αλλα και αυτη που γινεται για Αμπου Νταπι.
 
Top