LGAT memories

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Και μια τρελή τσόντα από το ιντερνετ:
 
Μέσα δεκαετίας '90 είχε γίνει μια έκθεση ελικοπτέρων στο Ελληνικό, στο χώρο που ήταν οι μηχανικοί οχημάτων αεροδρομίου, κοντά στο charter terminal (θα δείτε ακριβώς το σημείο στον χάρτη των φωτογραφιών). Αν θυμάμαι καλά ήταν Μάιος 1995 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Μήπως υπάρχει κάποιος που είχε πάει να θυμάται πότε ήταν;

 
Ειχα παει!! Με ειχε παει ο πατερας μου. Ηταν καπου στην περιοχη της Αμ. βασης. Τωρα για την χρονολογια πρεπει να ηταν 1995-6. Δεν ειμαι σιγουρος και εγω.. Νομιζω οτι το παιδακι στο ελικοπτερο με το καπελο το ξερω καλα! Την θελω την φωτο!!
 
Last edited by a moderator:
Θα στην σκανάρω σε μεγάλη ανάλυση και θα στη στείλω με χαρά. Στείλε μου email με πμ
 
Iούνιος 1994 ήταν, παιδιά. Είχα πάει κι εγώ. Helicopter & Airplane 1994 λεγόταν. Σε κάποια φωτό μου, φαίνεται στο φόντο ένα διαφημιστικό που λέει "Kriti Air - ετοιμάζουμε βαλίτσες για την επιτυχία" :)
 
Τα 2 πρώτα ATR72 της Air Greece - τα οποία κράτησε η εταιρία για 6 χρόνια πριν μεταφερθούν στην Aegean - και το DC-3 της ΥΠΑ στον... κήπο των γραφείων της (που πλέον είναι παρελθόν και ο κήπος και το κτίριο).

 
Top