Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Είμαι σε ουδέτερο έδαφος, ίσως γι' αυτό βλέπω άλλα. Σε προηγούμενη επίσκεψή μου αν θυμάμαι καλά μου έδειχνε μόνο τράπεζα Κύπρου. Είχε κάποτε υποκαταστήματα στην Ελλάδα αν δεν απατώμαι.
 

Attachments

  • Screenshot_20240112_094812_Chrome.jpg
    Screenshot_20240112_094812_Chrome.jpg
    346,7 KB · Προβολές: 18
Στην Κύπρο, η Aegean είχε co-branded κάρτα, που εξέδιδε σε συνεργασία με την Alpha Bank Cyprus. Η συνεργασία έχει διακοπεί από το 2021 και πλέον η Aegean εκδίδει co-branded κάρτες μόνο σε συνεργασία με την Τράπεζα Κύπρου.

Δείτε περισσότερα:
Alpha Bank Cyprus
Τράπεζα Κύπρου
 
Είχε κάποτε υποκαταστήματα στην Ελλάδα αν δεν απατώμαι.

Το απάντησα προηγουμένως αυτό: δεν υπάρχει πια Τραπεζα Κυπρου στην Ελλαδα εδω και χρόνια. Για την ακρίβεια το 2013 εξαγοράστηκε από την Πειραιως.
 
Mηπως γιατι κοιτας για την Κυπρο;
Ενω η συνεργασια με την Alpha Bank ειναι για την Ελλάδα;

Ξερεις οτι δεν υπάρχει πια Τραπεζα Κυπρου στην Ελλαδα εδω και χρόνια, σωστά;
Αρα και να ήθελε το miles and bonus, δεν θα μπορούσε να έχει τραπεζικό συνεργάτη μια τράπεζα που δεν λειτουργεί στη χώρα μας.

Απλά κουβέντα για την κουβέντα. Με μια πολύ απλή αναζήτηση (που σίγουρα παιρνει λιγότερο από ποστάρισμα στο φόρουμ) θα είχε βρει πως η Τράπεζα Κύπρου βγάζει Aegean κάρτες για τους πελάτες της στην Κύπρο και η AB για την Ελλάδα. Αλλά κουβέντα να γίνεται. Συνηθισμένο φαινόμενο που πλέον απαντάται σε πολλά θέματα του φόρουμ
 
Πολύ σωστά! Είναι τόσο εύκολο πια να αναζητήσεις κάτι.
Μιας και το πιάσαμε αυτό το θέμα, λέτε να βγάλει και η Εθνική co branded κάρτα μιας και πλέον συνεργάζεται;
 
Μόνο αν σταματήσει τη συνεργασία με την Alpha Bank. Μέχρι πέρυσι συμμετείχε αντίστοιχα στο πρόγραμμα επιβράβευσης της Eurobank αλλά δεν έβγαζε co-branded κάρτες και νομίζω το ίδιο θα συμβει και με την Εθνική, θα είναι ως συνεργάτης αλλά δε θα βγάζει κάρτες
 
Η Sky κάτι έχει κάνει με τη eurobank. Αρχικά θα πρέπει να ξεκινήσει πρόγραμμα πιστότητας
 
Καλημέρα! Έχω κάποιες πτήσεις με ΤΚ από ταξιδιωτικό. Έχω προσθέσει μετα την κράτηση στα στοιχεία επιβάτη τον m&b αριθμό της κάρτας. Χρειάζεται κάτι άλλο ή είναι οκ?
 
Αν έχεις και δικό τους λογαριασμο, miles and smiles, επεσήμανε τους στο check in desk ότι θες να φαίνεται της Aegean. Μου έχει τύχει στην κράτηση να βαλω της Aegean, αλλά στο checkin να εμφανίζεται της Turkish.
 
Top