Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
aakunz":2pwrc40w said:
Αναρωτιέμαι, εάν τους πάρεις τηλέφωνο, για να σου κάνουν οι ίδιο την εξαργύρωση, που για τεχνικούς λόγους δεν είναι εφικτή, εάν θα σε χρεώσουν και τα €20 service fee.

όχι δεν χρεώνουν και μου έχει τύχει δύο-τρεις φορές.
 
Καλημέρα παιδιά. Νοίκιασα πρόσφατα αυτοκίνητο από την Hertz Ελλάδα αλλά ξέχασα να πάρω την κάρτα της Α3. Παίζει να μπορώ να κάνω claim missing miles?
 
Ναι στείλε email στο miles_bonus@aegeanair.com τον αριθμό του συμβολαίου ενοικίασης και θα τα καταχωρήσουν σε λίγες μέρες.
 
Πριν 3 βδομάδες περίπου προσπάθησα να κάνω retroclaim μίλια από μια πτήση της μητέρας μου, Στην αίτηση ξέχασα να γράψω και το πατρικό της επώνυμο (ενώ στο λογαριασμό είναι μόνο με το επώνυμο του πατέρα μου) και τα μίλια δεν περάστηκαν. Εκτοτε όσες φορές προσπάθησα να ξανακάνω την αίτηση, μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: "A missing miles request with the same flight details, already exists". Γνωρίζοντας οτι το retroclaim μπορεί να γίνει και μέχρι 12 μήνες μετά την πτήση, δεν πήρα τηλέφωνο. Ξέρει κανείς αν θα μπορέσω σε κάποια στιγμή στο μέλλον να κάνω την αίτηση και να περαστούν τα μίλια, ή η μόνη λύση είναι να πάρω τηλέφωνο; Ευχαριστώ !
 
Καλύτερα πάρε τηλέφωνο ή στείλε email.
Αν δεν κάνω λάθος μέχρι 6 μήνες μετά μπορείς να τα περάσεις
 
Το μήνυμα που σου βγάζει εννοεί ότι το αίτημα σου έχει καταχωρηθεί αλλά ακόμα δεν έχει επεξεργαστεί για να μπουν τα μίλια. Αν δεν έχει περαστεί τίποτα σε 1 μήνα από την αίτηση σου, πάρε τηλέφωνο αλλιώς αναμονή.
 
Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγράψω τις κινήσεις των προηγούμενων ετών μέσα στον miles & bonus λογαριασμό μου?
Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να δημιουργήσω νέο λογαριασμό με τα ίδια στοιχεία σωστά?
Ευχαριστώ.
 
Πλησιάζει η ημερομηνία 23/11/2015 (ένας χρόνος αφού ξεκίνησε το νέο πρόγραμμα) όπου πολλοί (ανάμεσά τους και εγώ), θα χάσουμε τη βαθμίδα που έχουμε. (αν κάποιος έχει κανένα κουπόνι αναβάθμισης θέσης που θα του λήξει και δεν έχει προλάβει να χρησιμοποιήσει και θέλει να το χαρίσει ας στείλει π.μ να γλιτώσω τα έξοδα για 2 βαλίτσες)

Τώρα σε σχέση με τις εξαργυρώσεις, κάνοντας σχέδια για ταξίδι προσπαθώ να βρω ποιοι προορισμοί έχουν καλή απόδοση ανά μίλι εξαργύρωσης. Άρα ψάχνω κοντινό προορισμό που όμως έχει γενικά ακριβά εισιτήρια για να τα αγοράσεις.

έτσι έχω ξεχωρίσει: Σπλιτ, Ντουμπρόβνικ, Βενετία, Αλεξάνδρεια, Κάιρο, Τελ Αβιβ

άλλη ιδέα που πιστεύετε αξίζει κάποιος να εξαργυρώσει αντί να αγοράσει;
 
Δε θα ήθελα με τίποτα, να είμαι προσωπικό στα lounge και στο check-in και να μου έρχεται ο downgraded τσαμπουκάς επιβάτης, που (μαθαίνει ή κάνει πως δεν ξέρει πως) χάνει τις διευκολύνσεις, που του έδινε η Χρυσή Βαθμίδα και να αρχίσει να βρίζει ή να απειλεί. Ελπίζω η Αιγαίου και οι handlers της να έχουν λάβει μέτρα για την προστασία του προσωπικού τους.
 
Η αδικία ειναι , εφόσον τελικά μηδενίζονται τα μίλια μόλις περάσει ο χρόνος , να χάνονται όλα τα μίλια και να μην ισχύει το προηγούμενο σύστημα που μέτραγαν οι 12 τελευταίοι μήνες.
 
Top