Skyserv handling

Αρχισαν σιγα σιγα τις εκκαθαρισεις στην Skyserv με τις πρωτες απολυσεις σε Αθηνα..Και οπως παντα την πληρωνει προσωπικο "πρωτης γραμμης" και ΟΧΙ αυτοι που την εφεραν εδω...
 
---καλησπέρα φίλε τέλος η skyserv δυστυχώς.. Εκει που περίμεναν ολοι να την αγοράσει η φραπορτ!! Τι γίνετε Αθήνα έφυγαν 20 άτομα σε μια μερα;; Και τους διοχνει ενας απο την Σουισπορτ Υπευθηνος !!! Αλλο κ αυτο παλι!!! Κ Σαλονικα έφυγε ο δυεφθηντης!!!
Λογικα η εταιρία θέλει να διώξει όλους τους αορίστου έως τέλος του χρόνου όπου να την αγοράσει καθαρή την εταιρία χωρίς αποζημιώσεις!!!
 
Οι εργαζομενοι ειναι ηδη ανησυχοι..Ειδικα σε καλα αμειβομενες θεσεις(σε σχεση πχ με εργατες)θα εχουν ενα θεματακι(μεγαλη μειωση μισθου η απολυση)απο οτι μου μεταφερουν..Κοινως 1000αρικα και 1500αρικα κομμενα..Να υπολογιζουν αν εχουν 3ετιες απο 620 εως 800..Τωρα για εργατες μαλλον θα τους πανε κατωτατο + 3ετιες με ωραρια 4ωρα,6ωρα + υπερωριες..Παντως το παιδι που μου τα μετεφερε εκανε ενα πολυ ωραιο σχολιο στο τελος:¨η εταιρια απο την αρχη ως το τελος της τωρα ειναι ενα υπεροχο case study που θα πρεπει να διδασκεται ως παραδειγμα προς αποφυγη σε σχολες αεροπορικου management..Τετοια αστοχια επιλογης στελεχων και εμπορικου μαρκετινγκ δεν υπαρχει σε εναν χωρο με 220+ εκ€ τζιρο ανα ετος.."
Ως προς τις απολυσεις δεν προλαβαινει να κανει εκκαθαρισεις αμεσα..θα τραβηξει..Μαλλον θα υπολειτουργει και σιγα σιγα θα μεταφερονται δραστηριοτητες προς swissport..
 
Μεσα Ιανουαρίου τελειώνουν οι συμβάσεις πολλών εργαζομένων..θέλω να δω ποιος θα τους τις ανανεώσει η swwisport?? και αν τις ανανεώσει!!! Κ στα αεροδρόμια θα μείνει μονο ενας δυεφθηντης αυτός της swwisport μονο;;
 
Μεχρι τα μεσα Ιανουαριου θα εχει τελειωσει και η μεταβιβαση των μετοχων.Τωρα για τις συμβασεις ειναι καθαρα θεμα της Swissport.Παντως ιδιες συμβασεις μην περιμενουν και ως προς το οικονομικο και ως προς τα ωραρια..Θα επικρατησει η λογικη "εργασιας" της Swissport.
 
Παντως στην Αθηνα να ξερετε οτι το τσεκουρωμα συνεχιζεται..Εχουν ξεκινησει απο τους υψηλομισθους..
 
Ποσά άτομα έχουν φύγει απο Αθήνα;; Εχω ακούσει για 20! Κ Θεσσαλονίκη ο δυεφθηντης. Άκουσα και οτι στη Αθήνα τους απολύει μεγάλο στέλεχος της swwisport και οχι της Skyserv!
 
Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για το επάγγελμα του συνόδου εδάφους υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου κανει μια γενική ενημέρωση για το τι πρεπει να κανω
 
Η Εταιρια επωληθη...απευθυνθειτε στην Swissport... :wall:
 
Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, η SkyServ θα διατηρήσει το λογότυπο και την αυτονομία της, ώστε να μην «χαθεί» η άδειά της, οπότε – για παράδειγμα – στο «Ελ. Βενιζέλος» θα συνεχίσουν να υπάρχουν 3 πάροχοι επίγειας εξυπηρέτησης.
Αυτό είναι νόμιμο; Μήπως εμπίπτει της αρχής ανταγωνισμού ή καμιάς άλλης αρχής;

nikosss2015":2brzy95v said:
...Κ Θεσσαλονίκη ο δυεφθηντης. ...
Διευθυντής και όχι δυεφθηντης, σόρι για τη διόρθωση αλλά έβγαζε μάτια σε τρια πόστ...
 
Top