Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
30 Απριλίου έχει assessment day στην Αθήνα η Ryanair. Όσοι και όσες ενδιαφέρεστε, μπορείτε να κάνετε application στην crewlink. Καλές γιορτές!
 
Σιγά μη τους ζαλίσουν κ από πάνω οι κοπέλες. Ξέρετε οι φίλες μου και πολλές άλλες κοπέλες που κάλεσαν έχουν κ πτυχία πανεπιστιμίου και μεταπτυχιακό και μιλάνε 2 γλώσσες και πάνω σα μητρική ή γνωρίζουν 3 ή 4 γλώσσες σε μέτριο με άριστο επίπεδο. Πολύ παραπάνω από όσα ζητάνε στην αγγελία τους. Αν θέλουν να προσλαμβάνουν κάτι κατώτερο και χωρίς κριτήρια γιατί η συνέντευξη μόνο αστεία μπορεί να χαρακτηριστεί από όσα έμαθα και είδα και εδώ τότε με γεια τους, με χαρά τους... Γνώμη μου είναι να βρουν καμιά αλλη δουλειά στο εξωτερικό και πάνω στις σπουδές τους αντί να τρέχουν εκεί. Κρίμα.
 
Ειρωνικά το είπα αν κατάλαβες το ύφος μου....
 
Και εγώ ειρωνεύομαι με την κατάσταση Κλεοπάτρα απλώς αυτά είναι η γενική γνώμη μου για την υποτιθέμενη με κύρος κ μεγάλη αεροπορική της Ελλάδας.Αυτά τα πράγματα δεν είναι σωστά, να εξαφανίζονται από τα τηλέφωνα ούτε κ το ότι δεν ειδοποιούν έγκαιρα κ έχουν τις κοπέλες στο περίμενε κ αν...Κ κάτι άλλο. Δεν υποτιμώ τις κοπέλες που πήραν αλλά όταν άλλες έχουν πιο πολλά προσόντα και μένουν εκτός δεν είναι φυσιολογικό.
 
Καλησπέρα,
έχει λάβει κανείς απάντηση από το assessment day της Ryanair που έγινε 25 μαρτίου στην Θεσσαλονίκη; Δεν έχω λάβει ούτε αρνητική, ούτε θετική απάντηση ακόμα.
 
Το assesment day που θα γίνει στην Αθήνα ξέρουμε αν θα αφορά τις ελληνικές βάσεις;
 
kleopatra στην τελευταία συνέντευξη στην θεσσαλονίκη μας ξεκαθαρισαν τα εξής: οι ελληνικές βάσεις προς το παρόν έχουν καλυφθεί. Αλλά και έτσι να μην ήταν από ότι κατάλαβα, σε τοποθετούν όπου χρειάζονται άτομα.
Δικαίωμα να ζητήσεις επανατοποθέτηση και να επιλέξεις πιθανό μερός που θα πας έχεις μετά από κάποιο διάστημα 1,2 χρόνια μπορεί και παραπάνω, δεν θυμάμαι.
Δεν νομίζω η συνέντευξη της Αθήνας να είναι και πολύ διαφορετική.
 
Δεν ξέρω αν αφορά Ελληνικές βάσεις.. Άλλωστε μόλις κάνεις το application σου τα λέει όλα ξεκάθαρα στο mail που θα σου στείλουν και αν συμφωνείς πατάς confirmation για το αν θα έρθεις στο assessment..
 
Πάντως Θεσσαλονίκη δεν πήραν καμια κοπελα έμαθα
 
Bladerunner":2lqtm122 said:
χθες και σημερα εχουμε εδω 26 κοπελες εκπαιδευομενες..σημερα τις πηγαμε και στο αεροπλανο.. :idea:

Γιατι λέτε αναλήθειες ;! Αφου στη θεσσαλονικη δεν πηραν ατομα
 
Top