Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Άλεξ είσαΙ ό,τι να ναι. Με όλο το σεβασμό. Μεγάλωσε πρώτα καλό μου και έλα να μιλήσεις μετά... Ούτε απορριφθήσα είμαι ούτε κλαίγομαι σε κανέναν και οι κοπέλες που περιμένουν ή αποφφίφθηκαν μιλάνε δίκαια πολύ απλά. Αν καταφέρεις να με φτάσεις ποτέ και να αποκτήσεις τα προσόντα μου, μιλάμε πάλι. Ξέρω πολύ καλά από φίλες μου τι θέλει η Αιγαίου και αν με καλέσουν θα τους πω ότι γουστάρουν να ακούσουν πολύ απλά. Και ναι το επάγγελμα καλό μου παιδί, γιατί άντρας δεν είσαι, έχει επικυνδινότητα και για να το κάνεις πρέπει να συμβιβαστείς με το ότι ρισκάρεις και τη ζωή σου και πρώτα πρέπει να σώσεις τον επιβάτη και μετά εσένα. Εσύ να πας σε ψυχολόγο επειδή έχεις ψυχολογικά που δε θα σε πάρει ποτέ η Αιγαίου λόγω φυλου. Κλεοπάτρα είσαΙ ΠΟΛΎ ΕΥΓΕΝΙΚΉ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΠΕΣ. Ας του βάλει κανείς μυαλό.
 
φύλου*
 
ΛΙΓΑ ΕΙΠΕΣ*
 
Καλά, ανακάλυψε πρώτα το κουμπάκι που σου επιτρέπει να διορθώσεις μια ανάρτηση σου και μετά ξεκίνα να βγάζεις συμπεράσματα για το πόσο άδικα απέρριψε η Αιγαίου ή η οποιαδήποτε άλλη εταιρία τις κοπέλες που σχολιάζουν στο μίτο αυτό.
Γιατί κρίνοντας με βάση τα γραφόμενα/νιαουρίσματα τους αν πω πως το 90% εχει IQ ραδικιού θα προσβάλω τα ραδίκια!
 
kleopatra":13z505d1 said:
Άλεξ σαφώς κ ο ρόλος των πληρωμάτων δεν είναι να υπηρετούν τους επιβάτες, αλλά πίστεψέ με σε Ολύμπικ κ Aegean οι οδηγίες είναι: ότι θέλει ο επιβάτης.

Ναι, και όταν ο επιβάτης θέλει να πάει στη τουαλέτα 2 λεπτά πριν από την προσγείωση ή θέλει να τοποθετήσει τις 2 βαλίτσες του που δεν χωράνε στα Bins μπροστά στην έξοδο κινδύνου, οι οδηγίες είναι ότι θέλει ο επιβάτης :rolleyes:

Μήπως κάποιες ερωτήσεις έχουν όντως παγίδες :?:
 
Κύριοι Καραμήτρο air, flying doc, alex 96 κ.α ειδήμονες του αεροπορικού χώρου, δεν σας τιμά καθόλου η ανάρμοστη και ειρωνική συμπεριφορά σας προς τις κυρίες που αναζητούν εργασία, ανταλλάσοντας απόψεις και συμβουλές σε ένα αεροπορικού ενδιαφέροντος φόρουμ, αποκρυπτόμενοι πίσω από την της ανωνυμία σας.
Λίγος σεβασμός και αλληλεγγύη, ανοχή και κατανόηση δεν βλάπτει, ντροπή σας, λυπάμαι δε που δεν έχει ακόμα παρέμβει ο Δ/στής να στείλει μερικούς σε αναγκαστική άδεια.
 
Tί έκανα εγω πάλι ? Από τη σελίδα 48 έχω να μιλήσω....... :D

Επειδή παρέβης την 3η εντολή " ου λήψει το όνομα Κυρίου του Θεού σου επί ματαίω· ου γαρ μη καθαρίση Κύριος ο Θεός σου τον λαμβάνοντα το όνομα αυτού επί ματαίω " σου απαντώ ότι με αυτά που διαβάζω εδώ και χρόνια στο παρόν thread (και σε πολλά ανάλογα που κατά καιρούς έχουν κλείσει) , ΠΟΤΕ μου μα ΠΟΤΕ μου δεν ένοιωσα ασφαλής με τις Barbies της Aegean που προσλαμβάνονται για 6 μήνες με μόνο κριτήριο τις αναλογίες, το make-up και το νάζι στο σερβίρισμα . To λέω κι το υπογράφω " Δε νοιώθω ασφαλής με τις Barbie. Σωτήρης".

Αντίθετα έχω νιώσει υπερασφαλής και ευχαριστήθηκα ταξίδι με τις γιαγιές και τους παπούδες (το βασικότερο- ΜΙΚΤΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ) της Lufthansa, Swiss, Air Canada, Delta, Austrian κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ.

Αν τώρα πάρω αναγκαστική άδεια..... το πολύ πολύ να μη μοιράζομαι τις φωτογραφίες μου, εδώ μεσα...., γιατί πες μου τι μονοπωλεί το αεροπορικό αυτό forum εδώ και 2 σχεδόν χρόνια (wannabies, Skygreece, πως μπορώ να γίνω πιλότος). Δες πόσα από τα παλιά μέλη συμμετέχουν και σε ποια θέματα και θα καταλάβεις....

Καλό ΠΣΚ σε όλες κι όλους
 
flying Doc":2w5vqiio said:
που προσλαμβάνονται για 6 μήνες

Αυτό το θεωρώ το κύριο πρόβλημα, δηλ. ότι δεν μπορούν να αποκτήσουν εμπειρία. Που εγώ σε μια αεροσυνοδό τη θεωρώ πιο σημαντική από το ύψος, το βάρος, την ηλικία ή το φύλο (όσον αφορά τα κριτήρια, δεν τα γνωρίζω, και αποφεύγω να κρίνω κάτι από κάποια ανώνυμα σχόλια σε ένα internet forum…).

Έχω συναντήσει και σε πτήσεις της Α3 πολύ καλές και έμπειρες αεροσυνοδούς, και δεν θα έλεγα ότι αισθάνομαι ανασφαλής (υποθέτω ότι έχουν και μόνιμο/ πιο έμπειρο προσωπικό), αλλά η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια κυριαρχούν τα νεαρά κορίτσια. Που σίγουρα έχουν μάθει τη δουλειά τους, δεν είχα και ποτέ παράπονα, αλλά παρ΄όλ΄ αυτά, άλλο να κάνεις ένα επάγγελμα για χρόνια, και άλλο να το κάνεις 6 μήνες.
 
Υπάρχει κάποιος-α που έχει κληθεί για συνέντευξη από την Aegean την Μεγάλη Πέμπτη ή την Μεγάλη Παρασκευή ή και αργότερα στην Αθήνα ή στο Ηράκλειο;
 
Καλούν και μέσα στη Μεγάλη Εβδομάδα; Θα λείπω στο εξωτερικό μέχρι Κυριακή του Πάσχα, αν είναι να έχω το νου μου.
 
Top