Aegean Bonus Visa

Θα μπορούσε επίσης κάποιος συγγενής/φίλος με εκκαθαριστκό εφορίας να κάνει την αίτηση και να σου εκδόσει μία πρόσθετη κάρτα.
 
offtopic: μενέλαε, αν φας πόρτα τράβα στην citibank, βρες κι ένα vodafone νούμερο (καρτοκινητό ή μη) και δήλωσε το στην αίτηση για vodafone visa student είναι ακριβώς τα ίδια 0 συνδρομή για πάντα ΔΙΧΩΣ εκκαθαριστικό. σε ξεκινάνε με 800€ και κάθε χρόνο ανεβαίνει. πλήρωσε ως 20 μέρες μετά το λογαριασμό (χοντρικά) για να μην τρως επιτόκιο κι είσαι άρχοντας (κι έχεις και επιστροφή στο κινητό σου). http://www.citibank.com/greece/consumer ... dafone.htm τώρα λέει και καλά βάλανε συνδρομή. πάρε τους ένα τηλ και πες τους δεν θέλω συνδρομή και θα είσαι κομπλέ


κι εγώ θα κάνω την αίτηση online στην aegean εφόσον ο φίλος λέει ότι μπορώ να τα κάνω κανονικά μίλια για να μη μου λήξουν, όμως μου μένει μια τελευταία απορία. με τα μίλια αυτά που μαζεύω μπορώ να τα εξαργυρώνω και στο saver?
 
fotis":31hp5xef said:
Στο τελευταίο μου ταξίδι στο Μόναχο (τον Ιανουάριο) είχα πρόβλημα στο να νοικιάσω αυτοκίνητο. Δεν δέχονταν με τίποτα να μου το νοικιάσουν αν δεν τους έδινα πιστωτική, παρόλο που είχα κάνει online κράτηση με την χρεωστική μου.
Τη λύση έδωσε ένας φίλος από το Μόναχο ο οποίος το νοίκιασε στο όνομά του (δίνοντας τη δική του πιστωτική) και προσθέσαμε ως β' οδηγό το δικό μου όνομα.
Τότε συνειδητοποίησα ότι μάλλον ήρθε η ώρα για να βγάλω πιστωτική κάρτα.

Αυτό έπαθα κι εγώ δυστυχώς αλλά όχι στο Μόναχο΄. Στο Ελ. Βενιζέλος...
Και μάλιστα εγώ δεν είχα και φίλο να με εξυπηρετήσει οπότε αναγκάστηκα να προπληρώσω εκτός του ενοικίου (140 ευρώ)και την εγγύηση των 600 ευρώ για να νοικιάσω για 4 μέρες το αυτοκίνητο...
Έτσι πήρα και εγώ την απόφαση για την Aegean Bonus.
Δυστυχώς όταν έκανα την αιτηση στην τράπεζα ξέχασα να δηλώσω ότι είμαι ήδη κάτοχος κάρτας Μiles and Bonus για να μπουν τα 5000 μίλια στην παλιά μου κάρτα και τώρα τρέχω και δε φτάνω...
 
Θα συνεχίσει πιστεύετε κανονικά να υπάρχει η κάρτα και ως Olympic (Aegean) Bonus Visa???
 
φαντάζομαι πως όχι, αλλά αν τελικά το miles and bonus διατηρηθεί, τότε πιστεύω ότι απλά θα αντικαταστήσουν τις παλιές με το νέο λογότυπο.
Αυτό τουλαχιστον είχε κάνει πάλι η alphabank, με την tim bonus american express που ειχα, μετά από καναμήνα μου έστειλαν την wind bonus american express, όπου
μεταφέρθηκαν κανονικά οι πόντοι και τα σχετικά, δεν άλλαξε κάτι.
 
Ελπίζω να μεταφέρει η OLYMPIC το διαχειριστή της κάρτας aegean bonus visa, από την ALPHA τράπεζα στη ΜARFIN .
Έχω πολλά παράπονα από την διαχείριση της ΑLPHA.
Τελευταία μου χρωστάνε 5000 πόντους από πρόγραμμα αγορών που έληξε στις 15 Δεκεμβρίου 2009 και ακόμη να πιστώσουν τους πόντους στην κάρτα μου .
Το χειρότερο όμως είναι, ότι σε τηλεφωνήματα μου με κοροιδεύουν συνέχεια , μεταφέροντας την απόδοση τους από Κυριακή σε Κυριακή.
 
Η Marfin έχει σε εξέλιξη project για πιστωτική κάρτα Olympic/Travelair. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μεταφερθεί η κάρτα στη Marfin αλλά θα δούμε στο τέλος
 
εγω ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την alpha bank. οι πόντοι οντως μεταφέρονται κάθε Κυριακή. Αργούν αν στο μεταξύ έχει λήξει η κάρτα, και έχει επανεκδοθεί καινούρια. Αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη. Συν του ότι όποτε μου έκαναν τρελές χρεώσεις στο εξωτερικό, (με έχουν υποκλέψει 3 φορές, όχι εμενα προσωπικά, πχ η τελευταία ήταν η ομαδική κλοπή δεδομένων από τη mastercard) το βλέπουν αμέσως, και επιτοπου με παιρνουν τηλ και ακυρώνουν την καρτα, χωρίς άλλη ενόχληση σε μενα, όλα τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα. ΤΟ σύστημα ασφαλείας της alpha το θεωρώ πολύ καλό. (άλλη μια φορά χρησιμοποιήσα την κάρτα μου για να κάνει ανανέωση σε αντιβαιρους μεσω νετ ένας ξάδερφός μου, ο οποίος έδωσε το δικό του μειλ, και με πήραν στο δευτερόλεπτο τηλέφωνο....έπαθα πλάκα για την ταχύτητα....)
 
Πράγματι,σε περίπτωση ακύρωσης της κάρτας για λόγους ασφαλείας, αργούν να μεταφερθούν οι πόντοι,αλλά δε χάνονται... Επικοινωνείς μαζί τους 2-3 φορές και στο τέλος βρίσκεις άκρη! Προσωπικά,είμαι ευχαριστημένος!
Η Alpha έχει επενδύσει αρκετά στο πρόγραμμα Bonus και πιστεύω να συνεχίσει να συνεργάζεται με τη νέα εταιρεία. Θα περιμένουμε...
 
Διαβασα οτι εκτος απο τα 5000 μιλια η καρτα Aegean Bonus Visa προσφερει 2000 ποντους εξτρα με την πρωτη συναλλαγη, τους συγκεκριμενους ποντους ομως μπορεις να τους μετατρεωψεις σε μιλια. Ειναι σαν να προσφερει δηλαδη 7000 μιλια δωρο, σωστα?
Και μια ακομα ερωτηση, ισχυουν τα 500 μπονους μιλια σε πρατηρια ΒΡ?
 
Top