Aegean: Neo ή MAX

Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Μπορεί να εννοούσαν τα F16 που πήραμε, θα τα πάρει η Α3 να κάνει άγονα
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Τώρα που το λες, με εναν επιβάτη να μπορεί να κάτσει στη θεση του συγκυβερνητη του F16, θα καλύπταμε τη ζήτηση σε πολλές άγονες γραμμες, ειδικά το χειμώνα.

:p
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Μάλλον πρέπει να είναι πολύ ελκυστικό το πακέτο για να στραφεί στη boeing η Α3...αλλά όλα αυτά είναι απλές εικασίες...η τελική απόφαση αργεί ακόμη...
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Τα F-16 τα κατασκευάζει η Lockheed-Martin και όχι η Boeing. Ίσως να εννοούν για αεροσκάφη ναυτικής συνεργασίας που κατασκευάζει η Boeing (η Ελλάδα έχει P-3 Orion και η Boeing προσφέρει το P-8 Poseidon, βασισμένο στο 737). Αλλά μπορεί και να μιλάνε για την Aegean, αλλά θεωρώ απίθανο μια ιδιωτική εταιρία να έχει μοιραστεί τα σχέδια της με το Μαξίμου. Δεν είμαστε στην ΕΣΣΔ που η Aeroflot κανόνιζε με το Κρεμλίνο και η KGB είχε στρατολογήσει για 'βαποράκια' τους πιλότους και τις αεροσυνοδούς της.
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Μην ξεχνάτε ότι σε πρόσφατη επίσκεψη του Ερντογαν στης ΗΠΑ η Turkish Airlines αγόρασε τα 40 Boeing 787-9, μην αποκλείεται η Αιγαιου να κανει κατι παρόμοιο με τα Boeing 737-8/-10. Εχω φιλο πιλοτο στην εταιρια που πριν αρκετο καιρο ειχε πει ότι πολύ φοβαται ότι η διοίκηση προτιμάει τα Boeing από τα Airbus λογο μεγαλυτερης αξοιπιστιας και κοστους λειτουργείας. Συντομα θα ξερουμε για σιγουρα.
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Η διαφορα ειναι οτι ολες αυτες οι εταιριες που λετε ειναι κρατικες. Η Αιγαιου ειναι μακραν απο κρατικη. Ακομα και ξενα κεφαλαια ειναι μεσα. Ας αφησουμε την KGB - CIA και ας επανελθουμε στο θεμα.
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Νομίζω έγραψα πως θεωρώ απίθανο μια ιδιωτική εταιρία

Ελληνικά μιλάμε.
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Υπάρχει καμία περίπτωση να ανακοινώσει τη παραγγελία στο Dubai Air Show?
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

Τι έγινε ρε παιδιά; θα παραγγείλουμε ποτέ; :mrgreen: :mrgreen: Κανένα νέο ;
 
Re: Aegean: Neo ή MAX εντός 2017

:D αυτό σκεφτόμουν κι εγω αυτές τις μέρες και ήθελα να το γράψω αλλά μπήκα και με είχες προλαβει :D Απ΄τον Ιούνιο περιμένω πότε θα γίνει η ανακοίνωση
 
Top