Aegean / Olympic Air ATR42/72

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Πριν λίγο στις 11:30 αφιχθεί στα Γιάννενα με έκτακτη πτήση OA162 το SX-OAW λόγω ακύρωσης της χθεσινοβραδυνης πτήσης και παρατήρησα πως και στο SX-OAW οι κύκλοι διορθώθηκαν και μπήκε και σε αυτό άσπρος κύκλος.
Έχω και φωτογραφικό υλικό.

ΥΓ.
"Δεν ξέρω αν αυτό που έγραψα ανήκει σε αυτό το θέμα η πρέπει να πάει στην κίνηση του αεροδρομίου Ιωαννίνων αν εχω κανει λάθος ας μεταφερθεί."
 
Άραγε ποια η μοίρα τους από δω και πέρα ;
 
Τουλάχιστον γνωρίζω απο στοιχεία του FR24 πως το SX-OAW εχει να πετάξει από 1 Οκτώβρη.
Για το Sx-OAX θα σε γελάσω σε γνωρίζω.
 
Πάντως δεν είναι χρώματα αυτά στους κύκλους.Δίνουν την εντύπωση ότι έγινε κακή εκτύπωση σε ένα...τυπογραφείο. Ας το διαχειριστούν λίγο καλύτερα το θέμα. Τώρα ποιό είναι αυτό το 777 στο Β05; γίνεται άφιξη extra από εκεί; Συνδέεται με το B03; Έχω ξεχάσει πιά....
 
Γνωρίζει κάποιος για ποιόν λόγο, το site της εταιρείας κατά τη διαδικασία της αναζήτησης/κράτησης αναφέρει το αεροσκάφος ως ATR 42-300/320 κι όχι ως ATR 42-600;
 
Εδώ στο στόλο το αναφέρει ως σκέτο ATR...
 
Αυτό το OAX που έχει χαθεί;;;
 
Στα Σόφια χάθηκε πριν κάνα μήνα περίπου πηγε απανω και έκτοτε είναι εκεί.
Μάλλον για συντήρηση θέλω να πιστεύω.
Λογικά πρέπει να γυρίσει κάπου τώρα γιατί αν μιλάμε για ένα μήνα συντήρηση μιλάμε για πολύ βαριά συντήρηση.

Αλλά κάνουν βαριές συντηρήσεις στα αεροπλάνα που είναι 2 χρονών;; Εγώ ξέρω οτι κάνουν βαριά συντήρηση σε αεροπλάνα που έχουν πάνω τους 10 χρόνια και ηλικία.

ΥΓ. Μαζί του είναι και το SX-EMI της Ellinair.
 
Top