Aegean / Olympic Air ATR42/72

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Aegean ATR

Χρόνια πολλά! Εγώ όπως και στους περισσότερους τύπους αεροσκάφους επιλέγω τελευταία σειρά παράθυρο και είναι μια χαρά. Έβλεπα μια χαρά κάτω και πάνω από τη μέση του παραθύρου φτερό και κινητήρα (μ'αρέσει και για φωτογραφίες αυτό το καδράρισμα). Κατά τα άλλα κι από τόσο μπροστά πιστεύω μια χαρά θα είσαι.
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Ευχαριστω για την απάντηση. :)
Τελικά Avro ήρθε (ειμαι στο αεροδρόμιο)
Κριμα που δε θα πετάξω και μια φορα με τα ATR. Anyway...
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Χαχαχααχαχχ τι σπάσιμο ρε γμτ αυτές οι αλλαγές όταν έχεις κάνει ολόκληρη ιστορία για να κλείσεις τις σωστές θέσεις :D
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Oh well, πάντα χάνω την επαφή μου με τις εξελίξεις. :|
Thanks.

Να πω ότι στεναχωρήθηκα όταν προσγειωθήκαμε και είδα (αν και όλοι θα το ξέρετε) ότι τουλάχιστον 2 από τα Avro έχουν βαφτεί εντελώς κάτασπρα. Αγόρασα ένα μοντελάκι Avro της Aegean μέσα στην πτήση για Βερολίνο ως φόρο τιμής. Με Avro ήταν η πρώτη μου πτήση με Aegean (πενταήμερη Ρόδο :cool: ) και επίσης η πρώτη μου πτήση που ουσιαστικά θυμάμαι (είχα πετάξει πολλές φορές μέχρι τα 5-6 μου και το μόνο που θυμάμαι είναι μια σκηνή με τον εαυτό μου να χαζεύει κάτω από το παράθυρο).
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

lewton":3ar1padx said:
Με Avro ήταν η πρώτη μου πτήση με Aegean (πενταήμερη Ρόδο :cool: )

κοίτα σύμπτωση, κι σε εμένα το ίδιο :Ρ

πρέπει κι γω κάπως να καταφέρω να τσιμπίσω το μοντέλακι αυτό :/
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Kατι ακουγεται για ATR42 στην Olympic - Aegean προσεχως... για να δουμε!
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Και απο ποιον ακουγονται αυτες οι πληροφοριες? :?:
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Έχει λογική .Θέλουν να διώξουν τα γερασμένα dash100 και τα atr42 επιχειρούν σε όλα τα αεροδρόμια πλην καστελλόριζου ικάζω με περισσότερες θέσεις άρα κέρδος.Αν και προσωπικά προτιμάω να κάνουν κάποια αγορά dash400 επιπλέον μιας και θα γίνουν έργα και σε περισσότερα αεροδρόμια πλην πάρου ώστε να επιχειρούν με ασφάλεια. :mrgreen:
 
Re: Aegean ξανά με ATR72

Προσωπικά με γοητεύουν τα ATR42-72.
Τώρα συμφωνώ κατά ένα μέρος με τον maebius στην λογική ότι θα γίνουν έργα στα περισσότερα αεροδρόμια με με μικρό διάδρομο. Η λογική μου είναι αν πάρουν τέτοια αεροσκάφη να πάρουν αλλά να αγοραστούν τα τελευταία γενιάς ATR 42-600 και συνδυαστικά με ATR72-600 να επιχειρούν μαζί με τα Q400.
 
Top