Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ας πω και εγώ την άποψη μου.
Καταρχήν το 320 έχει χωρητικότητα 168 θέσεις και όχι 174.
Ενα 319 στον στόλο Μου φαίνεται πως βολεύει γιατί είναι 138 θέσεων και μπορει καλύψει χωρητικότητες 90,100,110,120,130 ατόμων που για ένα 320 θα ήταν ασύμφορο να πετάξει με τόσα λίγα άτομα πχ 100 την στιγμή που μπορούν να τους βάλουν στο 319 και να τελειώνει η δουλειά και να φύγει σχεδόν γεμάτο.
Θα μπορούσαν να ποντάρουν στα νέα 319CEO με Sharklet για οικονομία.

Με εκτίμηση και ευχαριστώ που ακούσατε την άποψη μου.
 
aris το θεμα ειναι οτι η διαφορα στα κοστοι ειναι "αμελητεα" ενω η διαφορα στα yields ειναι τεραστια για αυτο και βλεπεις οι χαμηλου κοστους δεν εχουν την ιδια λογικη...

την ιδια ερωτηση εκανα και σε αλλο θεμα εδω οταν ρωτησα τι "αναγκαζει" τις εταιριες να δεσμευονται με/ και να δρομολογουν ΑΤR42 αντι για ATR72 ....

θα μπορουσανε να εχουν πχ 1 42ρι για τα "αναγκαια" δρομολογια και τα λοιπα να ειναι 72ρια
 
aris320":r80hnb7m said:
Ας πω και εγώ την άποψη μου.
Καταρχήν το 320 έχει χωρητικότητα 168 θέσεις και όχι 174.

Καταρχήν μάθε οτι το 320 έχει 174 θέσεις.
 
Επίσης το Α319 έχει 144 θέσεις και τα 321 201 θέσεις.Το wikipedia γράφει ότι να ναι. :rolleyes:
 

Attachments

  • image.png
    image.png
    408,2 KB · Προβολές: 4.252
Καταρχήν ζητώ συγγνώμη για το λάθος μου με τις θέσεις και ευχαριστώ αυτούς που με διορθωσαν.
Θα ήθελα να πω ότι αυτά τα νούμερα που έγραψα παραπάνω δεν τα άντλησα απο την Wikipedia Αλλά από το planespotter.

Όπως και να έχει κάτι έμαθα και σήμερα και σας ευχαριστώ.
 
mroa412":9f8jdf5h said:

mroa412, Μπορείς να ποστάρεις και τον υπόλοιπο πίνακα? Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον τας λόγω των πολλών μεταχειρισμένων-ενοικιαζόμενων Α320 που έχουν κατασκευαστεί από το μακρινό 1999 έως το 2016.
 
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν έχει φύγει από τον στολο το SX-DGV;
 
Νομίζω μέχρι χθες ηταν έξω απο το υπόστεγο της Α3.
 
Αν θυμάμαι καλά το SX-DGV είναι ένα από τα 3 πρώην αεροσκάφη της Τurkish.Μήπως σχεδιάζει η αιγαίου να τα δώσει πισώ;
 
Από όσα γνωρίζω (και τα γράφω με μεγάλη επιφυλακή) τα DGV, DGW και DGX (τα τρία πρώην ΤΚ) είναι να φύγουν τον Γενάρη του 2017.
 
Top