Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Καλοτάξιδα, να τα στείλουν και κατά Ντίσελντορφ μεριά :cool:

Θα αλλάξει το livery και στα παλαιότερα αεροσκάφη;
 
Ωραια χρωματα...χαλια το logo ...προσπαθει να μας εξηγησει πως οι γλαροι εγιναν ψαρια ή κατι τετοιο..δεν μ αρεσει..
 
Ψιλοτεράστιο φαουλ που δεν έχουν αλλάξει το logo στο site-τερμα το off topic
 
'Αλλαξε και το εταιρικό λόγκο;
 
Λογικά θα αλλάξει παντού, εδώ δείχνει τα γλαρόψαρα στα ποτηράκια και τα πιατάκια της Business.

Οι πτήσεις για SKG και LCA που υπήρχαν για το ΣΚ έχουν εξαφανιστεί πάντως.
 
Όπως ανέφερε ο κ. Γερογιάννης, η αρχική παραγγελία του 2018 επεκτάθηκε ήδη με 16 αεροσκάφη, με την εταιρεία να έχει διασφαλίσει παραγωγή για 12 ακόμη αεροσκάφη, εφόσον υπάρξει ανάγκη.
https://www.capital.gr/epixeiriseis...-mera-simatodotei-to-perasma-se-mia-nea-epoxi

Option για 12 ακόμα πέρα των 46. Σύνολο 58 παραλαβές καινούργιων αεροσκαφών Airbus δηλαδή μπορεί να φτάσει η εταιρεία μεσοπρόθεσμα.
 
58 και 7 ceo που λογικά θα μείνουν για καμιά δεκαετία ακόμα, μεγαλώνει αρκετά.

Εκτός αν έχουν αρχίσει να σκέφτονται Airbus και για Olympic ή .... Croatia
 
Εμένα το livery μ' αρέσει. Αλλά, όπως λένε, περί ορέξεως...

Τα καθίσματα είναι Collins Meridian (τέλος τα Recaro), έχουν όλα USB charger και σε όλα ανοίγουν από δύο θηκούλες για να στηρίξεις οριζόντια το κινητό και το tablet για να δεις π.χ. μια ταινία ή το (όποιο) περιεχόμενο έχουν στο εσωτερικό wi-fi. Είμαι λιγότερο από 1,80 και μέτρησα την απόσταση γόνατο-εμπρός κάθισμα στην economy στα τρία δάχτυλα περίπου.

Οι δύο πίσω τουαλέτες είναι πια στον χώρο που καταλάμβανε το μισό galley (όπως και σε άλλα neo), και στην πόρτα της μίας βρίσκεται το jumpseat του πληρώματος καμπίνας.

Αν σταθείς δίπλα στον κινητήρα φαίνεται θηριώδης, ειδικά σε σχέση με την άτρακτο. Δεν το είχα συνειδητοποιήσει από τις φωτογραφίες. Είναι τεράστιος!

Εδώ περιγράφεται η έμπνευση για τα χρώματα και το σήμα.
https://youtu.be/VYDIfdPpFhM

Αυτά, και καλοτάξιδα να είναι.
 
Λίγο από Malaysian το νέο logo.
 
AEE2FL":1fmtnj7b said:
Η ΝΕΑ κατευθηνεται προσ θεσσαλονικη τωρα ως A3001
Την ώρα που αποβιβαζόμουν από την OA120 πέτυχα το SX-NEA σταθεμευμένο στην Θεσσαλονίκη. Έχω και 2 φωτογραφίες (όχι καλές) αλλά δεν μπορώ να τις ανεβάσω πριν το Σάββατο.
 
Top