Αεροπορικά μαργαριτάρια!

:? χμ... Οι ανθρωποι - αφου - εχουν βαθια μεσανυχτα....

Αφου οι ανθρωποι εχουν βαθια μεσανυχτα ειναι μαλλον ορθοτερο... Λεμε για τον Α - Ζ διαδρομο... αλλα ας προσεχουμε αφου και την λοιπον συνταξη των προτασεων μας !!! χεχε!!!

(γουσταρω να σπαω τα νευρα του κοσμουυυυυυυυυ)
 
Προς την κ. Ελενα Σαραντη, που μετεδωσε τις ειδησεις του ΣΚΑΪ στις 18:00:

Ο ΑΕΡΟΔΙΑΔΡΟΜΟΣ TOY CONGONHAS ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΟΣ!!!!


:bash:
 
makedonas":37ksrhhi said:
Προς την κ. Ελενα Σαραντη, που μετεδωσε τις ειδησεις του ΣΚΑΪ στις 18:00:

Ο ΑΕΡΟΔΙΑΔΡΟΜΟΣ TOY CONGONHAS ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΟΣ!!!!


:bash:

Άαααχ, πότε θα μάθουν οτι η λέξη "Αεροδιάδρομος" είναι κάτι νοητό.....
 
gonso":3uiqgyox said:
Το μεγαλύτερο ελικόπτερο στον κόσμο

Σύμφωνα με τον Άλφα, η επιδρομή των τούρκων στα κουρδικά χωριά στο βόρειο Ιράκ, έγινε με ελικόπτερα που το καθένα μετέφερε...150 πάνοπλους στρατιώτες. Συγκεκριμένα στην επιχείρηση συμετείχαν 1500 φαντάροι που μεταφέρθηκαν με 10 ελικόπτερα !!! :rolleyes:

Μα καλα ρε συ gonso τι να πω? δεν ξερεις οτι υπαρχουν ελικοπτερα που μεταφερουν 150 πανοπλους!!!
Και μη μου πεις οτι δεν ξερεις οτι τα αεροπλανα πιανουνε σε Αεροδιαδρομους?
Η οτι μετα την προσγειωση το αεροπλανο Τροχιοδρομει!!!
Η οτι σε οποιο μερος πεταει ενα αεροπλανο ανεξαρτητα απο το υψος του η την αποσταση,οτι παντοτε (μιλαει) με πυργο ελεγχου :D
Αθανατοι δημοσιογραφοι
 
thndr_20":2xu6ius0 said:
Αθανατοι δημοσιογραφοι
Αυτά δυστυχώς διδάσκονται στις άθλιες "σχολές δημοσιογραφίας". Μαζί με κάτι στερεότυπα:
"Η σύγκρουση ήταν σφοδρή" (σχεδόν πάντα είναι, έτσι που τρέχουν)
"Επικράτησε πανικός" (ενώ μόνο βλέπεις 2-3 περίεργους να χαζεύουν)

Δηλαδή τους μαθαίνουν πως, όταν δεν έχουν πληροφορίες, μπορούν να "κατασκευάζουν" μια ψευτο-ανταπόκριση με ανακυκλωμένα απορρίμματα της δημοσιογραφικής χωματερής.
 
sv1xv":r8ypvg6q said:
thndr_20":r8ypvg6q said:
Αθανατοι δημοσιογραφοι
Αυτά δυστυχώς διδάσκονται στις άθλιες "σχολές δημοσιογραφίας". Μαζί με κάτι στερεότυπα:
"Η σύγκρουση ήταν σφοδρή" (σχεδόν πάντα είναι, έτσι που τρέχουν)
"Επικράτησε πανικός" (ενώ μόνο βλέπεις 2-3 περίεργους να χαζεύουν)

Δηλαδή τους μαθαίνουν πως, όταν δεν έχουν πληροφορίες, μπορούν να "κατασκευάζουν" μια ψευτο-ανταπόκριση με ανακυκλωμένα απορρίμματα της δημοσιογραφικής χωματερής.

Sorry για το OFF TOPIC αλλα ξεχασες το η τον,ΑΠΙΘΑΝΟ ...ΜΩΛΟΧ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ :shock: :? :shock: :D :D :D
 
Χθες το βράδυ έπινα τη μπύρα μου με την κοπέλα μου σε ενα μαγαζί όπου μπορεί κάποιος να απολαμβάνει τα short finals για τον διάδρομο 35 του αεροδρομίου της Κέρκυρας. Βέβαια το βράδυ λόγω σκότους, μόνο οι παλαβοί σαν εμάς εδώ μέσα μπορούμε με σιγουριά να διακρίνουμε εταιρια, α/φ κτλ. Μια παρέα δίπλα μας ειχε την εντύπωση πως καμία εταιρία πλην της Α3 δεν έρχεται στην Κέρκυρα. Έτσι σε καθε προσγείωση ένας απ'αυτούς έλεγε ''κι 'αλλη Αegean!''. To κορυφαίο βέβαια ήταν όταν προσγειώθηκε ενα Α320 της My Travel όπου φαινόταν πολύ καθαρά το ''Μy'' στην ουρά. Οπότε μια κυρία της παρέας πετάγεται και λέει:
Άλλαξε τελικά και έγινε My Aegean!! :oops: :banana: :bash: :6:
 
Καλησπέρα boys&girls!!!Οταν φτάσαμε Πεκίνο με ενα 733 τις Air China(αναμείνατε πλούσιο τριπ ρεπόρτ για το μακρινό ταξίδι μου) έρχεται σε κάποια στιγμή το φορτηγό της Εastern Air Catering να κάνει τα διαδικαστικά του.Τότε,μια κυρία του γκρουπ μας φωνάζει με χαρά"Α,ήρθαν και τα καύσιμα"Μετά από λίγη ώρα,χτυπάει το τηλέφωνο ενός κυριούλη και λέει"Ελα αγάπη,φτάσαμε στο Τοκυο.Τωρα πάμε με το λεωφορείο στο κέντρο του Πεκίνου να φάμε σούσι" :D
 
Ε, αφού δεν πήγατε και μέχρι το Δελχί για κάρυ πάλι καλά να λέτε.

Δυστυχώς φίλε μου οι περισσότεροι ταξιδεύουν για να έχουν να το λένε στους γείτονες κι όχι για τη μαγεία του ταξιδιού. Ας τους ανεχτούμε.

Οταν φτάσαμε Πεκίνο με ενα 733 τις Air China

737-300 της Air China από ATH για PEK λίγο απίθανο μου φαίνεται.
Δεν αμφισβητώ ότι εσύ ήσουν μέσα στο αεροπλάνο αλλά όσο και να το έψαξα δεν βρήκα πουθενά αυτό το δρομολόγιο, μόνο με China Eastern βρήκα και πάλι όχι με 733. Ξέρω ότι η Air China θα ανοίξει δρομολόγιο από ΑΤΗ το φθινόπωρο.
 
Top