ΑΕΡΟΣΥΝΟΔΟΣ

christopherflyaegean

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
08/10/2014
Μηνύματα
9
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !! ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 14 ΕΤΩΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
ΛΟΙΠΟΝ... ΕΙΜΑΙ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΕΡΟΣΥΝΟΔΟΣ ΠΗΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΓΟΡΙ ??? ΔΙΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ :( :D
 
Γεια σου Χριστόφορε και συγχαρητήρια για το θάρρος σου και το ενδιαφέρον σου σε σχέση με το επάγγελμα με το οποίο επιθυμείς να ασχοληθείς, όταν έχεις την κατάλληλη ηλικία.
1. Είσαι πολύ μικρός ακόμη και κάθε χρόνος που θα περνάει θα δεις και μόνος σου ότι θα αποκτήσεις άλλα ενδιαφέροντα.
2. Φιλικά σου λέω τώρα που πάς στο σχολείο, να μάθεις εκτός των άλλων να γράφεις με μικρά γράμματα, σωστή ορθογραφία και σωστό τονισμό των λέξεων.
3. Στη εργασία με την οποία επιθυμείς να ασχοληθείς, οι άνδρες λέγονται Ιπτάμενοι Φροντιστές και οι γυναίκες Αεροσυνοδοί.
4. Θα πρέπει να έχεις τελειώσει το Λύκειο, να γνωρίζεις τουλάχιστον μια Ξένη Γλώσσα τέλεια και κάποια δεύτερη σχεδόν τέλεια εκτός από την μητρική σου.
5. Να έχεις ύψος άνω των 170 cm, λεπτός και ωραίος, υγιέστατος και να έχεις υπηρετήσει την Στρατιωτική σου θητεία.
6. Σπουδές δεν υπάρχουν. Θα σε εκπαιδεύσει η εταιρεία που θα σε προσλάβει αν σε κρίνει κατάλληλο.
7. Καμία εργασία δεν είναι προνόμιο των ανδρών ή των γυναικών ούτε ντροπή, αρκεί να την κάνεις σωστά και τίμια.
Καλή πρόοδο να έχεις.
 
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ :)
 
ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΛΙΓΟ
ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΠΡΙΝ
 
Κατάλληλος εννοώ στο να πληροίς τις προϋποθέσεις και τα προσόντα για να προσληφθείς. Προσπάθησε να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα διότι θα σταλούν οι τοποθετήσεις σου στον κάλαθο αχρήστων.
 
γλωσσες

να ρωτησω
στο πτυχιο των αγγλικων ποσο πρεπει να ειναι ο βαθμοςγια να με δεχτουνε
 
Γεια σας ποιος μπορει να μου απαντησει σε αυτη την ερωτηση

στα αγγλικα τι βαθμο πρεπει να εχω π.χ A,B,C για να γινω ιπταμενος φροντιστης
 
Δυστυχώς το θέμα έπρεπε να το μεταφέρω στον κάδο, διότι τα κεφαλαία γράμματα δεν επιτρέπονται στο φόρουμ μας (βλ. Κανόνες). Επίσης θα σε παρακαλούσα να κάνεις τις όποιες ερωτήσεις που έχεις στο παρακάτω θέμα και να έχεις υπομονή. Κανείς μας δεν είναι όλη μέρα μέσα σε αυτό το φόρουμ online, οπότε λογικό είναι μερικές ερωτήσεις σου να απαντηθούν μετά από ώρες ή ακόμη και μέρες.

Συνέχια εδώ: viewtopic.php?f=62&t=8983
 
Top