Air China στην Αθήνα

  • Thread starter IATA
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Από 9 Ιουνίου η Air China αυξάνει το Αθήνα - Πεκίνο σε 3 πτήσεις την βδομάδα ( κάθε Παρασκευή η τρίτη πτήση ) και στην ουσία επιστρέφει στις συχνότητες που είχε προ κορονοϊού !! :great:
 
Ευχάριστο νέο που δείχνει την αποκατάσταση της δυναμικής της γραμμής. Η πτήση για Σανγκάη πραγματοποιείται;
 
Η εταιρία θα διατηρήσει και τις 3 εβδομαδιαίες πτήσεις στο Αθήνα - Πεκίνο για όλη την χειμερινή περίοδο κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή !!
 
Ευχάριστο, αλλά δε νομίζω ότι πραγματοποιείται το Σανγκάη-Αθήνα. Μου φαίνεται πως έγιναν κάποιες πτήσεις τέλη του 2022 κι έκτοτε τίποτα. Αν έχει ακούσει κανείς τίποτα ας μας ενημερώσει.
 
Απο οτι βλεπω Σανγκαη εχει μηνες να γινει,μαλλον τελειωσε αδοξα. Οσο για το Πεκινο βλεπω οτι εχει αλλαξει την πτηση της Κυριακης και παιζει πλεον Δευτερα - Τεταρτη - Παρασκευη.
 
Ας μην ξεχνάμε πως η Κίνα είχε ακόμα αρκετούς περιορισμούς οπότε και να έγιναν κάποια δρομολόγια δεν ήταν σε καμία περίπτωση με τις συνθήκες του 2019. Και γενικά όσο έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη τελευταία έχω δει ελάχιστους Κινέζους. Δεν ξέρω αν ακόμα η πλειοψηφία των Κινέζων μπορεί να κάνει μακρινά ταξίδια, αν δηλαδή έχουν επανέλθει στο 2019.
 
Πόθεν προκύπτει η εξωστρέφεια; υπάρχει ζήτηση ή απλά θέλει να στείλει μήνυμα ότι πέρασε ο covid και κοιτάμε μπροστά;
 
Ειναι πολλα στην μεση...Περαν των τουριστων-επαγγελματιων ειναι και το cargo το οποιο αφηνει καλα χρηματα.
 
Από 1 Απριλίου 2024 μπαίνει στο Αθήνα - Πεκίνο το Α350-900 και αντικαθιστά το Α332!
 
Top