Air France στην Αθήνα

  • Thread starter SK
  • Ημερομηνία δημιουργίας
apollon":33e8p45r said:
Αλήθεια,πότε ερχόταν η AF στο skg,που είπε ο CaptainChris?Δεν μπορώ να τη θυμηθώ καθόλου...Έχει αρκετά χρόνια;

Το 1993 πετούσε σίγουρα. Μετά από λίγο καιρό το δρομολόγιο κόπηκε.
 
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΒΓΩ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΛΑΦΡΩΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΟΙΣ.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ SKG TA TEΛΕΥΤΑΙΑ 10-15 ΧΡΟΝΙΑ
ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ <<ΣΗΜΑΣΙΑΣ>>
ΣΑΝ REGIONAL AΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΕΙΤΕ ΩΣ CODESHARE EITE ME CHARTER.
ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ Η ΚΑΠΟΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΟΥΣΑ LH ( AEGEAN--CONDOR) H KLM ( TRANSAVIA) KAI H AF...
TΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η AZ ,OS ,SR ,OK ,MA , SK AΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΝΟΜΙΖΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ--ΧΑΜΑΛΗΔΕΣ ΤΩΝ <<ΜΕΓΑΛΩΝ>>..
ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.... :oops:
 
en merh exeis dikio

etsi opos einai sthn ellada ta pragmata kai me to rithmo anaptyksis ths perifereias einai dyskolo ta periferieaka aerodromia na anatixthoun

to skg exei poly liga charter to kalokairi kai ekeina einai poly sygkekrimena

to her px exei pio polla
alla to skg exei arketa shedules etaireies

enas logos pou h klm kophke apo skg einai h sygxoneush me af kai oti h klm mphke sthn sky team

me liga logia oi synergasies xalane mallon thn skg

kai kaiti asxeto .... tora o akhs tha mas kopsei to thema....
 
Η λεξη μεταναστης εν ετει 2006 ΔΕΝ υφισταται πλεον! Δεν ζουμε σε μολις μεταπολεμικες κοινωνιες ουτε φυγαμε γιατι δεν ειχε δουλεια στην Ελλαδα (οκ, μερικοι απο εμας ισως.. wink ) Πολλοι γεννηθηκαν, μεγαλωσαν στο εξωτερικο, μιλανε και χειριζονται την ντοπια γλωσσα ισως καλυτερα απο τα ελληνικα! Ακομα και εγω που ειμαι μονο σχεδον 10 χρονια στο εξωτερικο, μπορω να χειριζομαι την γερμανικη γλωσσα οπως ενας γερμανος (αν και σε πολλες περιπτωσεις καλυτερα.. wink ) Ας ξεφυγουμε λοιπον απο τα κλισε! Μου καβ@*&ε, σηκωθηκα το 1996 εφυγα απο Ελλαδα, ηρθα εδω! Μου συμβαινει το ιδιο σε 2-3 χρονια, παω Καναδα, Αυστραλια, Κενυα, Νεπαλ, Σουηδια (ΗΠΑ ΔΕΝ παταω για να μεινω! razz )! Τι παει να πει μεταναστης? Δεν το πιανω!

Μετανάστης = μετα + ναίω (=κατοικώ) Μετανάστης επομένως είναι όποιος έφυγε από ένα κράτος για να κατοικήσει σε ένα άλλο.Πολύ απλά!Αν εσύ τώρα αλλάζεις μέρος κάθε τόσο,ΝΑΙ,είσαι μετανάστατης.Το αν νιώθεις αρνητική χροιά στη λέξη είναι δικό σου πρόβλημα. Η ίδια η λέξη είναι σαφής και δεν έχει κάτι το "κακό" μέσα της.Και πράγματι υπάρχουν πολλοί Έλληνες μετανάστες και στη Γαλλία.Κακή χρήση του όρου κι εκεί έχεις δίκιο γίνεται με τη φράση μετανάστης β'γενιάς γ'γενιάς κλπ. Εκεί δέχομαι ότι δεν υπάρχει μετανάστης.Υπάρχει Γάλλος,Γερμανός,Άγγλος,Φινλανδός υπήκοος,που έχει κάποια ελληνική ρίζα.Αλλά δεν είναι μετανάστης...
 
PROSOPIKA DEN THA ME ETHYGE AN ME ELEGAN METANASTHS

KAI TO LEO GIATI YPHRKSA KAI SKEFTOMAI NA KSANAYPARKSO

OPOTEDEN KATALABAINO GIATI THYXTIKES .... :D
 
Αφού μιλήσαμε και λίγο για τους μετανάστες (έτσι για να μην είναι τόσο μονότονο το θέμα) ας κλείσουμε αυτη την παρένθεσή μας και ας συνεχίσουμε κανονικά.
 
Για φέτος η Air France μας ετοιμάζει και... 6η καθημερινή πτήση για Παρίσι :!:

Τα δρομολόγιά της θα έχουν ως εξής :

:arrow: ATH-CDG
AF2333 0650-0920
AF1233 1235-1505
AF1533 1455-1725
AF1733 1705-1935
AF1833 1910-2140
AF1933 2030-2300

:arrow: CDG-ATH
AF1232 0720-1135
AF1532 0935-1350
AF1732 1200-1615
AF1832 1325-1740
AF1932 1520-1935
AF2332 1815-2230
 
Σωστός jerry, μόνο μια μικρή λεπτομέρεια:

Η AF 1932/1933 εκτελείται από 16JUL ως 26AUG!
 
Peta3a me thn OA201 ATH-CDG stis 14/1 kai to Airbus 340 Olympia (SX-DFA) htan arketa gemato parolo pou aneta yphrxan adeies theseis dipla se kathe epibath. Exw kai fwto pou tha thn steilw se epomeno posting.
H pthsh htan sthn wra ths kai prosferan prwino.

:)
 
Εχει τοσο μεγαλωσει στην Αθηνα,και δεν εχει ουτε μια συνδεση με τη Θεσσαλονικη,την ιδια ωρα που στη γειτονικη μας Ιταλια πεταει σε τουλαχιστον 6-7 πολεις.Τοσο αγνωστη ειναι η Θεσσαλονικη στους Γαλλους η το αντιστροφο;Οι αλλες εταιριες πως πετανε Θεσσαλονικη;
H Easyjet πεταει σε πολεις οπου ο κλοιος του ανταγωνισμου σφιγγει πολυ.
(Α3 2*daily MXP+3*dailyAZ+1*dailyOA,5-6*dailyAFCDG,2*dailyOA,και ας επελεξε το Ορλυ).Νομιζω οτι θα πρεπει να επανεξετασει τις συχνοτητες τις και να τις αυξησει.
 
Top