Airspace Traffic monitoring

Ίσως στρατιωτικό charter για Αφγανιστάν.
 
Γιατί μου φαίνεται να έχει χάσει τον δρόμο του; :wall: :wall:

Η Atlanta στην Λήμνο!!!!
 

Attachments

  • Atlanta.JPG
    Atlanta.JPG
    80,6 KB · Προβολές: 1.456
Μην εμπιστεύεσαι το δρομολόγιο που λέει σε αυτά τα site. Το συγκεκριμένο UAL84 είναι το Newark-Tel Aviv και είναι λογικότατο να βρίσκεται εκεί καθώς πηγαίνει προς Ισραήλ.
 
Ευχαριστώ Mer , το ακολούθησα μέχρι και Νοτίως της Κύπρου που πρακτικά επιβεβαιώνει αυτό που λες.
 
Επειδή είμαι νέο μέλος τί προτείνετε για on line παρακολούθηση; (με ενδιαφέρει περισσότερο ο φορτος κίνησης των αεροδιαδρόμων και των αεροδρομίων). Εδώ και 4 μήνες παρακολουθώ το flightradar24 αλλά τώρα έχει χαθεί; Βρήκα το IST status com(Κωνσταντινούπολη).Ευχαριστώ .
 
Τι εννοείς έχει χαθεί;;
Μια χαρά το βλέπω τώρα. Μακράν το καλύτερο site κατά τη γνώμη μου.
Aπλά π.χ στις ΗΠΑ δεν φαίνονται όλα τα αεροπλάνα.
Υπάρχει και το plane finder.com που δείχνει περισσότερα αεροσκάφη.

Εχω την εντύπωση πως το iststatus είναι ίδιο με το flightaradar 24.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση. Για το flightradar24 μάλλον εχω εγώ πρόβλημα πρόσβασης. Το IST πρέπει να είναι το ίδιο, μόνο πού πιάνω και φωνή. Ωραίο το plane finder! Οσο για την κίνηση εννοούσα μήπως υπάρχουν στατιστικά για αφιξοαναχωρήσεις στα αεροδρόμια, όπως έχει το Marinetrafik για τα λιμάνια.
 
Παρατηρώ το εξής παρ'άξενο τις τελευταίες μέρες.

Ανοίγοντας το http://www.flightradar24.com με τον chrome πολύ λίγα αεροσκάφη εμφανίζονται σε όλη την Ευρώπη. Στην Ελλάδα π.χ κανένα.
Με τον IE9 και τον Firefox εμφανίζονται όλα τα αεροσκάφη.

Το έχετε παρατηρήσει μήπως κανείς άλλος αυτό;;
 
Καλησπερα σε ολους,το flightradar24 γινεται ολο και καλυτερο.Τωρα σε καθε τυπο αεσοσκαφους που εμφανιζεται στον χαρτη μαζι τους εμφανιζεται ο αριθμος πτησης το επιπεδο πτησης και η ταχυτητα του,επισης εχεις και εναλλακτικες αν πας στις ρυθμισεις! :great:
 
Top