Amadeus

  • Thread starter jerry
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Bravo Ακη που το ανακάλυψες :!:

Σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο αλλά τη δουλειά του την κάνει ;)

Αλλά, δίνει σίγουρα τη διαθεσιμότητα? Γιατί σε όσες πτήσεις δοκίμασα σε όλες μου έδειχνε Υ4 κ.τ.λ.
 
Όπως στο Gallileo όπου έδινε μέγιστο το 7 στις οικονομικές θέσεις, εδώ δίνει το 4. Και μια και αυτές τις μέρες τα αεροπλάνα των ΟΑ πετούν με μικρές πληρότητες, λίγο δύσκολο να βρεις πτήση όπου στη συγκεκριμένη κατηγορία να πέσεις κάτω από 4.

Στην Hellas Jet δίνει το 7 και στην Aegean επίσης το 4.
 
Ναι ίσως φταίνε οι χαμηλές πληρότητες.

Ακόμα, εμφανίζει τα default αεροσκάφη της κάθε πτήσης δηλαδή αυτά που δηλώνει η εταιρεία στο timetable (π.χ. υπάρχουν ακόμη τα 717) ενώ στο Galileo είχε on-line ενημέρωση :evil:
 
Jerry κάνε το παρακάτω πρόγραμμα download και install:

:arrow: http://www.stud.ntnu.no/~hartberg/ft/SabretoolSetup.exe (περ. 1,67 MB)

Μετά πάνε στο σημείο Special Classes και Enabled. Αν κάνεις τώρα μια αναζήτηση θα βλέπεις τα αποτελέσματα όπως στο Galileo :D
 
Να γκρινιάξω λίγο ακόμα :?: Έχω την εντύπωση ότι τις πτήσεις των ΟΑ που είναι γεμάτες δεν τις βγάζει στη λίστα των αποτελεσμάτων :evil:
 
amadeus use

Καλησπερα...δεν ξερω αν το θεμα ανηκει εδω στα γενικα...Εχω ενα θεμα..όταν μπαινω στο σάιτ του Αμαντεους να δω πτησεις στο timetable εάν η γραμμη εχει παρα πολλες μεστη μέρα ή την εβδομαδα, με πολλές εταιρειες και διαφορες ώρες,δεν μου τα βγαζει ολα...και δεν εχω δει να τα χωριζει σε σελιδες να δω τα υπολοιπα..εψαξα τα φιλτρα δν βρηκα κατι..π.χ. στο MUC-HER για την περιοδο 13-27 Αυγ μου βγαζει τις πτησεις απο 0550 μεχρι 0925..μετα δεν εχει να προχωρησω παρακατω..ξερεις κανεις πως μπορω να τα δω ολα; το ιδιο και σε πιο πολυσυχναστα δρομολογια οπως το ATH-SKG... :(
 
Κατέρρευσε σήμερα το πρωί, το σύστημα της Amadeus Altea, λόγω προβλημάτων δικτύου, όπως αναφέρει η εταιρεία και απο οτι φαίνεται επηρρέασε σχεδόν ολη την υφήλιο, ιδίως μεγάλα αεροδρόμια και αρκετές χιλιάδες επιβάτες... περίπου 4 ώρες χρειάστηκαν για να επανέλθει σε ικανοποιητική λειτουργία
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/09 ... ems-crash/
 
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες αυτά. Μιλάμε για το μεγαλύτερο ίσως παίκτη στην παροχή ταξιδιωτικών ηλεκτρονικών υπηρεσιών και ίσως το καλύτερο σύστημα κρατήσεων και έκδοσης εισιτηρίων στον κόσμο. Ήταν αναμενόμενο, πως ο αντίκτυπος θα ήταν παγκόσμιος και πάλι καλά που διήρκεσε λίγο.

Ας θυμηθούμε το τριήμερο φιάσκο με την πρόσφατη κατάρρευση του DCS της BA, μετά το outsourcing που έκανε στην Ινδία (η ΒΑ έχει την ALTEA SUITE εκτός από το DCS module, αν θυμάμαι καλά).
 
aakunz και οι υπόλοιποι που ειστε μέσα στα πράγματα,δωστε μια χειρα βοηθείας..

εδω και αρκετό καιρο έχει αλλαξει το αμαντέους και έχει γινει πιο δυσχρηστο στην αναζητηση,απλών πολιτών εννοώ οχι ταξ.πρακτόρων..Θέλω να πω, παλιά έβαζα τα χ δρομολόγια στο timetable και αμέσως εβγαζε μερες,ώρες κτλ, και μπορούσα να το κάνω πολύ ώρα για εκτετεταμένη αναζήτηση..Πλέον, όποτε μπαίνω μετά την πρώτη αναζήτηση κολλάει..Ειδικά στα κουτάκια που βάζεις τους κωδικούς προορισμών μπλέκονται οι προηγούμενοι με τους επόμενους,δεν σβηνονται ευκολα,και απο κάτω στην εμφάνιση αποτελεσμάτων κολλάει οικτρά..βγαζει αποτελέσματα προηγούμενης κ επομενης αναζήτησης πτησεων μαζί..Εχω δοκιμάσει από διαφορετικα I.P. browser και πάντα το ιδιο...Εχει κάποιο θέμα το www.amadeus.net? Υπάρχει άλλος τρόπος αναζήτησης χωρίς παρατραγουδα; Διότι καταλήγω να κάνω την σελίδα refresh ανα 5' για να μπορώ να προχωρήσω σε επομενες αναζητήσεις...
 
Top