Αναγκαστική προσγείωση και για 747 της Qantas

lewton

First-Class-Member
Εγγραφή
03/08/2007
Μηνύματα
908
Likes
93
Περιοχή
Hamburg, Deutschland
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDHI
YAHOO
dimitris_xp
lewton":1b3xs6de said:
Δε θέλω να γίνω κακός και προπέτης, για αυτό δε θα πω το συμπέρασμα που μου έρχεται από το υποσυνείδητο.

Εγινα εγω ομως :evil:

EGCC":1b3xs6de said:
Second Qantas jet in engine scare

A Qantas airline jumbo jet has been forced to return to Singapore because of an engine problem.

The Boeing 747-400 turned back shortly after take-off from Changi Airport, airline officials said.

Τι έχουν τα έρμα και ψοφούν εκεί στην Qantas; :?:
 
Ελεος!Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε λίγο για την ασφάλεια της QANTAS???? :?
 
οι άνθρωποι κάνουν απλώς την δουλειά τους και τίποτα παραπάνω . . .απο εκεί και πέρα είναι θέμα της Boeing
 
Αυτό από πού το συμπεραίνουμε; Αν βγει σκάρτο και το 747 μετά από τόσα χρόνια στον αέρα τότε να βγούμε στα βουνά..
 
Εκεί που πήγα να πω εεεε εντάξει στο συμβάν με το Α380 θα η Airbus αφού η Qantas είναι πολύ καλή εταιρία ξαφνικά βλέπω το ίδιο σε 747. Μήπως τα σαμποτάρει κανείς;;;;(2 συμβάντα μέσα σε 2 μέρες δεν το βλέπεις συνέχεια από την ίδια εταιρία)
 
Μα δεν είναι μόνο αυτα τα 2 συμβάντα...Εχεις ξεχάσει τότε με την έκρηξη στην κοιλιά του 744 που έκανε αναγκαστική στην Μανίλα,τα άπειρα 330-767 που πέφτουν σε αναταράξεις με τραυματίες,το ατύχημα που μια υπάλληλο catering που έπεσε από ένα 744....είναι και άλλα που αυτή τη στιγμή δεν μου έρχονται...Δεν υπάρχει μήνας που να μην ακούσουμε κάτι για την QANTAS και είναι κρίμα για μια τόσο ιστορική εταιρία.... :?
 
Qantas Airways Ltd., Australia’s largest carrier, juggled aircraft to maintain schedules after a second engine flameout in as many days, as it continues safety checks of its grounded Airbus SAS A380 fleet.

Δεν ήξερα ότι η Qantas κάνει leasing τα a380 της SAS :rolleyes: :wall:
 
Το SAS σημαίνει Société par Αctions Simplifiée και είναι το πλήρες εταιρικό όνομα της Airbus ....
Κάτι αντίστοιχο του δικού μας Ε.Π.Ε
 
billos_340":2y0jqkkm said:
Jimis":2y0jqkkm said:
Εκεί που πήγα να πω εεεε εντάξει στο συμβάν με το Α380 θα η Airbus αφού η Qantas είναι πολύ καλή εταιρία ξαφνικά βλέπω το ίδιο σε 747. Μήπως τα σαμποτάρει κανείς;;;;(2 συμβάντα μέσα σε 2 μέρες δεν το βλέπεις συνέχεια από την ίδια εταιρία)

Μα δεν είναι μόνο αυτα τα 2 συμβάντα...Εχεις ξεχάσει τότε με την έκρηξη στην κοιλιά του 744 που έκανε αναγκαστική στην Μανίλα,τα άπειρα 330-767 που πέφτουν σε αναταράξεις με τραυματίες,το ατύχημα που μια υπάλληλο catering που έπεσε από ένα 744....είναι και άλλα που αυτή τη στιγμή δεν μου έρχονται...Δεν υπάρχει μήνας που να μην ακούσουμε κάτι για την QANTAS και είναι κρίμα για μια τόσο ιστορική εταιρία.... :?

Ναι να πω 2 διαφορετικά συμβάντα(πχ το πρώτο από αποσυμπίεση και το δεύτερο από έκρηξη)αλλά 2 ίδια;;;;;(Θύμισε μου λίγο αυτό με τον υπάλληλο)
 
Top