Aπορία από flight info

Ξέρουμε τι συνέβη στο SXDVX που ήταν να εκτελέσει την Α3126 και επέστρεψε (ακολουθώντας μια περίεργη πορεία, αν είναι ορθό αυτό που είδα στο FR);

Αξιοπερίεργο είναι και το ότι δεν είχε κάνει άλλη πτήση σήμερα εκτός από μία (δοκιμαστική;) Α36400|6401 προς/από RHO
 
Eίχε πολύ ''καιρό'' η Θεσ/νίκη εκείνη την ώρα με TSRA.
METAR LGTS 121750Z 20004KT 8000 TSRA FEW010 FEW018CB SCT025 BKN080 14/12 Q1010 NOSIG
 
Για άγνωστους (προς εμέ και μέχρι στιγμής λόγους :7: ) το SXDVO που εκτελούσε την Α3603 LHR-ATH έκανε divert στις Βρυξέλλες.
 
ξερει κανεις για ποιο λογο δεν εκτελει πτησεις το αεροσκαφος SX-DVP;
 
Όντως, το SX-DVP δεν το έχω δει να κάνει πτήση απο τέλος Μαρτίου
 
Γεια σας, την Πέμπτη 24/04 μήπως ξέρει κανείς ποιο Α321/Α320 θα κάνει την πτήση Α3602/ΑΕΕ602;
 
jerry":3kcgybv3 said:
Για άγνωστους (προς εμέ και μέχρι στιγμής λόγους :7: ) το SXDVO που εκτελούσε την Α3603 LHR-ATH έκανε divert στις Βρυξέλλες.

Τεχνικο πρόβλημα. Cracked windshield.
 
pilakis89":lbezndnj said:
ξερει κανεις για ποιο λογο δεν εκτελει πτησεις το αεροσκαφος SX-DVP;
Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα πρεπει να ειναι μεσα για C check η D check στο υποστεγο.
 
F E γνωρίζεις τι σημαίνει "D CHECK"?
Επιτρέψτε μου να εκφράσω και μια απορροία. Ποιός είναι ο λόγος που κάποιοι εδώ μέσα ενδιαφέρονται για το ποιό α/φος κάθε εταιρείας βρίσκεται πού.
 
Θα στο αναφερω καπως λαικιστικα τι σημαινει .Κανω φυλλο και φτερο το αεροσκαφος ,αποσυναρμολογηση επι της ουσιας για να ελεγξω ολο το σκελος απο ουραιο εως το μπροστα που βρισκονται τα avionics του. Η βαρια συντηρηση επι της ουσιας που ενεργειται καθε περιπου 5 χρονια αν θυμαμαι καλα.Η διαρκεια της ολης επιχειρησης κραταει περιπου 2 μηνες .Τωρα γιατι καποιος εχει την απορια να μαθει τι κανει το καθε αεροσκαφος ειναι δικο του θεμα πιστευω και δεν απασχολει καποιον αλλο. :mrgreen:
 
Top