Απορίες για την εκπαίδευση της Aegean

καλησπερα! εγω ειχα κανει την ατηση για την aegean airlines με βαση την αθηνα για τη θεση αεροσυνοδου την τελευταια φορα χωρις να εχω καποια προυπηρεσια γιατι ηταν παντα η δουλεια που ηθελα να κανω! σημερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο να παω για την πρωτη μου συνεντευξη ! απλα δεν ξερω πολλα για τη δουλεια των αεροσυνοδων και ηθελα να ρωτησω καποιον που ξερει! θα ηθελα να μαθω πως λειτουργουν τα ταξιδια τα ωραρια και ποσεσ μερες περιπου θα χρειαζεται να λειπω και γενικα απο ποιον εξαρταται ποιο ταξιδι θα κανω? ευχαριστω
 
Τα ταξίδια ειναι αυθημερόν , δε μένεις κάπου . Όσο για τις ωρες και το ωραριο οι ωρες πτήσεις ειναι ανα μήνα εως 100 ,οι ωρες εργασίας αρκετές παραπάνω . Τα ωράρια παλι αλλάζουν κάθε μερα μια μερα μπορεί να δουλεύεις πχ. Πρωί 5 ωρες και την άλλη βραδυ 10-12 ωρες ! Καλη επιτυχία !
 
Μήπως ξέρετε πόσο ειναι περίπου ο μισθός στην Aegean για αεροσυνοδούς?
 
900-1.000 καπου εκει.
Τουλαχιστον ετσι μου ειπε μια κοπελα που δουλευει εδω κ 5 μηνες περιπου.
 
Gwgwfly":3f309ige said:
Καλησπερα και καλη χρονια σε όλους. Eχω προυπηρεσια ως αεροσυνοδος 6 χρόνια. Εστειλα κ εγω βιογραφικό στην Aegean. Διαβασα ομως οτι δεν προτιμουν ή δεν καλουν καν κοπέλες με προυπηρεσια... Ισχύει κατι τετοιο;εαν καποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει
Καλησπέρα...συγγνωμη για το θάρρος που παιρνω να στειλω μηνυμα...θα μπορουσα να σου κανω μια δυο ερωτήσεις σχετικα με το επαγγελμα της αεροσυνοδου μιας και εχεις προϋπηρεσία?
Ευχαριστώ πολύ
 
Top