Απορίες σχετικά με σχολές εξωτερικού!

Zakons

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
14/06/2010
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται. Πρώτη φορά που κάνω thread στο φόρουμ σας. Είμαι 21 ετών φοιτητής Πληροφορικής αυτή τη στιγμή κ ψάχνω αρκετό καιρό για σχολές πιλότων κυρίως στο εξωτερικό χωρίς να αποκλείω το ενδεχόμενο σπουδών στην Ελλάδα. Μετά από αρκετό ψάξιμο, μέχρι στιγμής έχω βρει 3 δελεαστικές προτάσεις.

1) Σπουδές στην Oxford δίνοντας βάση στο όνομα της σχολής κ στην εγγύηση της για επαγγελματική αποκατάσταση σε συνεργαζόμενες αεροπορικές εταιρίες με κόστος περίπου 86.000e με στέγαση κ φαγητό.

2) Σπουδές στην ακαδημία της Lufthansa με 70.000e χωρίς στέγαση.

3) Σπουδές στην Ελλάδα διάρκειας 1 χρόνου(περίπου 50.000e+5.000 αν βάλουμε κ στέγαση, οι καλές Ελληνικές σχολές είναι γνωστές πιστεύω δεν χρειάζεται να αναφερθώ ονομαστικά) κ στη συνέχεια Αμερική για περαιτέρω πτυχία δίνοντας βαρύτητα στον αριθμό πτυχίων και στις ώρες πτήσης(δεν ξέρω τις τιμές στην Αμερική). Συνολικά από ότι έχω διαβάσει στο forum πάντως λένε ότι είναι περίπου ίδιο κόστος.

Αν έκανα κάποιο λάθος διορθώστε με. Σε αυτά έχω καταλήξει ύστερα από αρκετό ψάξιμο μέσω internet κυρίως. Ποια η άποψη σας για τις σχολές αυτές,ποια πιστεύετε είναι καλύτερη λύση κ με περισσότερες πιθανότητες για μία καλή επαγγελματική σταδιοδρομία(κατά προτίμηση στο εξωτερικό μιας κ το κλίμα στην χώρα μας δεν είναι κ το καλύτερο) στη συνέχεια;

Ευχαριστώ.
 
Top