ATH/LGAV Athens TRAFFIC

seven4seven":1614qwv5 said:
Οποιος δεν ηρθε εεεεχασε! ;) :cool:

Φωτο αργοτερα

Το σκέφτηκα να έρθω αλλα λέω με τόση αστυνομία, άσε καλύτερα μην βρεθεί κανας περίεργος αστυνομικός και νομίζουν οτι αντί για φωτογραφική είναι το νεο υπερσύγχρονο όπλο με ακτίνες lazer για να ρίξω το αεροπλάνο του Πουτιν.. Αν δούλευα στο αεροδρόμιο σίγουρα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα ;)

Περιμένουμε φωτο :)
 
Άσχετο, αλλά νομίζω ότι είναι το πιό σχετικό thread.

Την Κυριακή, 1-2 λεπτά μετά την λήξη του τελικού μπάσκετ, πέταξαν όλο το ίχνος της προσέγγισης του 03R, τριά F-16 :thx: .

Ταχύτητα γύρω στους 350 κόμβους και ύψος γύρω στα 2500πόδια. Τα πρωτοείδα στα 10 μίλια τελική, και πέρασαν πάνω από τον Βενζινέλο στο ίδιο ύψος.

Τα είδε κανένας βόρεια του αεροδρομίου? Λέτε (λόγο της συμπτώσεως της ώρας) να είχανε σκοπό να πάρουν μέρος στις επί της Ομονοίας λαικές εκδηλώσεις? Τραβηγμένο μου φαίνετε. Δεν είχαν δεί το σκόρ από νωρίς?

Αλλά πάλι, Κυριακάτικα τι κάνανε?


(Τώρα βλεπω την άφιξη της Εθνικής. Δημοσιογράφος Άλφα : "τα πυροσβέστικά αεροσκάφη, έφτιαξαν μία εντυπωσιακή αψίδα νερου....." ) :D :D
 
gonso":34qh1vp9 said:
Άσχετο, αλλά νομίζω ότι είναι το πιό σχετικό thread.

Την Κυριακή, 1-2 λεπτά μετά την λήξη του τελικού μπάσκετ, πέταξαν όλο το ίχνος της προσέγγισης του 03R, τριά F-16 :thx: .

Ταχύτητα γύρω στους 350 κόμβους και ύψος γύρω στα 2500πόδια. Τα πρωτοείδα στα 10 μίλια τελική, και πέρασαν πάνω από τον Βενζινέλο στο ίδιο ύψος.

Τα είδε κανένας βόρεια του αεροδρομίου? Λέτε (λόγο της συμπτώσεως της ώρας) να είχανε σκοπό να πάρουν μέρος στις επί της Ομονοίας λαικές εκδηλώσεις? Τραβηγμένο μου φαίνετε. Δεν είχαν δεί το σκόρ από νωρίς?

Αλλά πάλι, Κυριακάτικα τι κάνανε?

Kριμα, ειχα σχολασει κανα-δυο ωρες πριν... Εκεινη την ωρα που λες, ερχοταν κ ο Κορεατης. Μηπως τον συνοδευαν?
 
Δεν αποκλείεται 747. Έχουμε δεί και χειρότερα. Για τον Πούτιν τι πέταγε? Ολόκληρη η μοίρα?
 
gonso":2ydv04aj said:
Δεν αποκλείεται 747. Έχουμε δεί και χειρότερα. Για τον Πούτιν τι πέταγε? Ολόκληρη η μοίρα?

:D

Οχι. Τουλαχιστον ως το LGAV δεν εφτασε τπτ μικρο,μυτερο και γρηγορο.
 
Από τον seven4seven 15:43 ETA Polet AN124 στο LGAV
 
Shmera ( 5/10/2006 ) vlepw duo DIVERSIONS gia to AIA.

TG 946 apo BKK
OA 302 apo TLV
OA 346 apo DXB / KWI

DIVERTED to where ?????? Xerei kaneis ??

Pisteuw oti to TG phge sto HER ? :rolleyes:
 
Καθυστερήσεις σημειώθηκαν σήμερα το πρωί στις πτήσεις προς το διεθνή αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος» εξαιτίας της χαμηλής ορατότητας από την ομίχλη που υπήρχε στην περιοχή του αεροδρομίου.

Δυο πτήσεις των Ολυμπιακών Αερογραμμών μία από Τελ Αβίβ και μία από Ντουμπάι, αναγκάστηκαν να προσγειωθούν στα αεροδρόμια των Χανίων και του Ηρακλείου αντίστοιχα. Τελικά τα αεροσκάφη προσγειώθηκαν στο «Ελ. Βενιζέλος» λίγη ώρα αργότερα, όταν είχε διαλυθεί η ομίχλη. Το ίδιο συνέβη και με πτήση της Τhai Airways με προορισμό την Αθήνα.



http://www.naftemporiki.gr/news/static/ ... 249005.htm
 
Top