ATR42/72 της Sky Express

Σήμερα θα ακολουθήσει και το SX-TEM;

Με τα παλαιότερα γνωρίζετε αν και ποια θα φύγουν;
 
Φυσιολογικά έρχεται σήμερα το SX-TEM
 
Πράγματι, τώρα πετάει πάνω από την Κόρινθο, σε 20 λεπτά περίπου η πρώτη του προσγείωση στο Ελ. Βενιζέλος.
 
Last edited by a moderator:
Και χτες πραγματοποίησαν τις πρώτες εμπορικές πτήσεις τα δύο νέα αποκτήματα της εταιρείας, SX-TNO και SX-TEM. Καλή αρχή και καλά ταξίδια!!
 
Ξέρει κανείς τι συνέβη με την SEH222 (Αθήνα - Κώς) σήμερα και επέστρεψε στην Αθήνα χωρίς να προσγειωθεί αφού έμεινε για λίγη ώρα σε holding κοντά στην Κώ? Το αεροσκάφος ήταν το SX-TNO, ATR-72/600.
 
Νομίζω ότι ήταν λόγω καιρού η ακύρωση της προσέγγισης στο αεροδρόμιο. Η πτήση πραγματοποιήθηκε με καθυστέρηση 2,5 ωρών περίπου από το SX-NΤE.
 
Ξέρει κανείς τι συνέβη με την SEH222 (Αθήνα - Κώς) σήμερα και επέστρεψε στην Αθήνα χωρίς να προσγειωθεί αφού έμεινε για λίγη ώρα σε holding κοντά στην Κώ? Το αεροσκάφος ήταν το SX-TNO, ATR-72/600.
Γυρισε Βενιζελο με ενδειξη για προβλημα στα υδραυλικα. Προσγειωθηκε μια χαρα.
 
Χθες το SX-FIV συμμετείχε σε μια άσκηση - προσομοίωση ατυχήματος στο LGAV, ολόλευκο με τίτλους "TRAINING". Ξεβάφτηκε για την άσκηση, ξεβάφτηκε για να αποχωρήσει από το στόλο και το χρησιμοποίησαν ή ξεβάφτηκε για να βαφτεί στα νέα χρώματα και χρησιμοποιήθηκε;
 
Το μονο που ξερω ειναι οτι η αφαιρεση των τιτλων εχει γινει εδω και 2-3 εβδομαδες. Αλλα εχω κι εγω τις ιδιες αποριες!
 
Το SX-FIV φαινεται σαν να εχει βγει απο τον στολο απο τον Σεπτεμβριο του '21 με τελευταια του πτηση επισης την ιδια περιοδο.
 
Top