Ατυχήματα - συμβάντα της Turkish Airlines

  • Thread starter aas59
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Turkish Airlines A340 Serious Incident

Και η "παράδοση" καλά κρατεί:

http://avherald.com/h?article=4930e532&opt=0

Με λίγα λόγια, προσγείωση πριν τον διάδρομο αλλά εντός runway overrun area, σπάσανε το ILS, σπάσανε κάτι φώτα στον διάδρομο και σκάσανε και κάτι λάστιχα :?

Αλλά αυτό που μετράει είναι ότι η "επίσημη αγαπημένη" του φόρουμ έχει φτηνά εισητήρια... :rolleyes:
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

Και πάνω που λέγαμε πως είχαμε καιρό να ακούσουμε τέτοια νέα της.
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

Αφού δεν το έριξαν μέσα στη λίμνη/βάλτο/λιβάδι/ότιείναιαυτό πρίν τον διάδρομο, πάλι καλά :?
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

6circles":32wocld4 said:
Αλλά αυτό που μετράει είναι ότι η "επίσημη αγαπημένη" του φόρουμ έχει φτηνά εισητήρια... :rolleyes:

Δεν αντιλήφθηκα να είναι αγαπημένη του φόρουμ μας...ασχετα εαν πολύς κόσμος αναγκάζεται λόγω των τιμών της....
Εχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να την προτιμήσω γιατι έχει φοβερές τιμές αλλά τελευταια στιγμή κάνω πίσω με τόσα που έχει....Απο εποχής DC-10 δλδ :|
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

Ίσως από τις πιο άδικες 'ρετσινιές' είναι αυτή με την ιστορία του DC-10 (TK981). Τα αίτια είναι σαφέστατα και αποδίδονται στο σχεδιαστικό λάθος του (μη) κλεισίματος της θύρας cargo.
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

Εγώ δεν ξαναμιλαω.

(Και ναι, το μονο δυστύχημα που δεν έφταιξαν ηταν το DC-10)
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

giorgosk":33tf8yk8 said:
Και πάνω που λέγαμε πως είχαμε καιρό να ακούσουμε τέτοια νέα της.
Από...τον περασμένο Απρίλη στο IST και Μάρτη στο ΚΤΜ! Όσο να πεις, η εταιρία είναι τόσο μεγάλη πια που δεν της φτάνουν οι διάδρομοι :rolleyes:
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

george_a":2ab92if4 said:
Ίσως από τις πιο άδικες 'ρετσινιές' είναι αυτή με την ιστορία του DC-10 (TK981). Τα αίτια είναι σαφέστατα και αποδίδονται στο σχεδιαστικό λάθος του (μη) κλεισίματος της θύρας cargo.

έχετε απόλυτο δίκο με βάση όσα και η έρευνα έδειξε. Αλλά, αμιγώς ψυχολογικά, απο πιτσιρικάς με επηρέασε πολύ αυτό το ατύχημα, και καμάρωνα οτι η δικιά μας ΟΑ πετούσε μόνο Boeing ενω οι γείτονες προτιμούσαν τα ¨κακά¨" DC....
Αυτά που δεν έχουν έρεισμα στην λογική πλήν σε επηρεάζουν....
 
Re: Turkish Airlines A340 Serious Incident

dvixos":14965js3 said:
Δεν αντιλήφθηκα να είναι αγαπημένη του φόρουμ μας...ασχετα εαν πολύς κόσμος αναγκάζεται λόγω των τιμών της....

Κανε αν δεν βαριεσαι μια αναζητηση σε γραφομενα δικα μου, και στις οργισμενες απαντησεις μερικων εδω μεσα, προσπαθωντας να μου αποδειξουν τι εταιρειαρα ειναι. "Σφαζει κοσμο" να τους λεω, "ειναι φτηνη και εχει γαματο σερβις" να μου λενε. Πολυ γελιο!

Επισης, σε ενα φορουμ με αεροπορικη παιδεια σαν το παρον, το "ξερω οτι σφαζει αλλα παω γιατι ειναι φτηνη" δεν το δεχομαι...
 
Top