Aviation goodies - (Safety Cards, Sticker, Poster, Coins...)

Δεν νομίζω ότι ισχύει ακόμα, εγώ τα πήρα τον περασμένο Απρίλη.
 
Ναι ναι το θυμάμαι ότι ήταν πολύ καιρό αλλά αν μπεις στο microsite θα δεις ότι γράφει ότι έχουν κάτι χιλιάδες ακόμα και παρ'όλα αυτά μας λέει ότι είμαστε σε "λάθος" χώρα...
 
γεια χαρά μετά από καιρό

για τα baggage tags της KLM, εγώ τα πήρα πριν 2 χρόνια. δεν είχα ιδέα ότι αυτό συνεχιζόταν ακόμα.

:!: πάντως, με χρήση ίντερνετ από το κινητό, το site λειτούργησε κανονικά και δεν μου έβγαλε περιορισμό χώρας, όπως μου βγάζει από το desktop
 
ναι αλλά στο τέλος στην επιλογή χώρα έχει μονο δυο
Νορβήγια κι Σουιδια


εχουμε κανεναν εκει πάνω να μας παραλάβει κανά δύο? :p
 
αν μπορείς να περιμένεις μέχρι μέσα Γενάρη, θα πάω και θα σου φέρω :twisted:
 
Πριν λίγες μέρες με έστειλε η ΑΒ mail για safetys. Μήπως κανένας από προσωπική εμπειρία ξέρει πόσες safety θα με στείλουν και από τι τύπους;;;
 
Σε έστειλε; ;)
 
Όχι. Πριν 5 μέρες με έστειλα mail ότι θα μου στείλουν(μήπως κανένα καλό, Άγιο, χρυσό παιδί ξέρει πόσες μέρες ΠΕΡΙΠΟΥ απομένουν ε)
 
flesland":2i5ieqg1 said:

Jimis":2i5ieqg1 said:
Όχι. Πριν 5 μέρες με έστειλα mail ότι θα μου στείλουν(μήπως κανένα καλό, Άγιο, χρυσό παιδί ξέρει πόσες μέρες ΠΕΡΙΠΟΥ απομένουν ε)


Η ερώτηση δεν ήταν από ενδιαφέρον για το αν σου έστειλαν τις κάρτες. Ο flesland σου επισήμανε πως, αν και στον προφορικό λόγο έχουμε κάθε δικαίωμα να μιλάμε με ιδιωματισμούς και διαλέκτους, στον γραπτό έχουμε την υποχρέωση να γράφουμε στο επίσημο γλωσσικό ιδίωμα (ειδικά όταν κάποιος πάει σχολείο και τα έχει "φρέσκα" :mrgreen: ). Αν και τρελαίνομαι να ακούω να μιλάνε με προφορά ή με ιδίωμα, με χαλάει λίγο να βλέπω στο γραπτό λόγο εκφράσεις του τύπου "σε λέω, σε κάνω, με ανοίγεις, κλπ". Προφανώς γιαυτό και το smily ;)
 
Τελευταία τα έχετε βάλει μαζί μου ή είναι η ιδέα μου;;;(μάλλον το πρώτο είναι) Και πώς να το έγγραφα δηλαδή;;
 
Top