British Airways

εχει ταξιδεψει κανεις με τα 744 της ΒΑ? θα ηθελα να μου πει αν οι 3 τελευταιες θεσεις οι οποιες ειναι 2 καθισματα.... εχει καποιο κενο το καθισμα με το παραθυρο ή οχι? ευχαριστω.
 
Πριν αρκετά χρόνια, οπότε δεν παίρνω όρκο αν ήταν Β747-400 ή Β747-200. Είχε ένα μικρό κενό, απόρροια του ότι στο σημείο αυτό το τοίχωμα της ατράκτου πυο στενεύει στο πίσω μέρος δεν είναι ακριβώς παράλληλο στην σειρά των καθισμάτων. Δηλαδή, η πλάτη σχεδόν ακουμπούσε στο τοίχωμα, αλλά στο μπροστινό μέρος του καθίσματος υπήρχε ένα μικρό κενό.
 
προσπαθησα να βγαλω συμπερασμα απο καποιες φωτο που ειδα αλλα δεν βγαζω ακρη............. μου φαινεται οτι υπαρχει καποιο κενο. Αρα μαλλον θα μεινω στην 42Α για σιγουρα.
 
εγω εχω ταξιδεψει σε αυτες και συγκεκριμενα στην 52J, οι θεσεις αυτες εχουν κενο με το παραθυρο, αλλα οχι μονο βλεπεις ανετα εξω αλλα ουσιαστικα εχεις τρια παραθυρα δικα σου. προτεινω αυτες τις θεσεις ασυζητητι!
σου δινω και link φωτογραφιας απο αυτες τις θεσειςαπο παλιοτερη δημοσιευση μου
 
@ dino το γνωριζω το συγκεκριμενο σαιτ, απο εκει βλεπω τα seat maps.... :D :D

@ bari το δικο σου ρεπορτ ειδα και με εβαλε σε σκεψεις ;) ;)
αλλα δυστυχως απο οτι κοιταξα ειναι πιασμενες ολες οι διπλες.
 
Hταν που ήταν μικρό το δίκτυο της ΒΑ στο LGW, από 31/3/2013 κοβει και την τροφοδοτική γραμμη εσωτερικού LGW-MAN και μενει με ελάχιστους προορισμους, κυριως αναψυχης και εποχικους..Ετσι όσο θα εξαφανιζεται η ΒΑ απτο LGW,τοσο θα..."πορτοκαλίζει" αυτό λόγω U2..Να δούμε τι "ψάρια" θα πιασει η ΝΟ...

http://www.businesstraveller.com/news/b ... ster-route
 
Δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικός πίνακας με όλους τους προορισμούς, αλλά για παράδειγμα η Νοrwegian πάει MRS από του χρόνου, δρομολόγιο που έκοψε χτες η ΒΑ.
 
Την MRS δεν την έκοψε. Απλα την μετέφερε στο LHR με συχνότητα 3xdaily

OA277
 
Τη διαμόρφωση και τον αριθμό των θέσεων στην καμπίνα των Β787-8 και Α380 της,δημοσίευσε σήμερα η εταιρεία.
Τα πρώτα δρομμολόγια τους θα ανακοινωθούν την άνοιξη του '13. (Πρώτη παραλαβή 787-8 το Μάη και Α380 τον Ιούλιο)


:arrow: 3-class με 214 θέσεις το Β787-8
:arrow: 4-class με 469 θέσεις το Α380 (θα έχει θέσεις economy και στο "δεύτερο κατάστρωμα")

Για τα 787-9 δεν έχει αποφασιστεί ακόμα κάτι.

Περισσότερα εδώ.

Λέτε το καλοκαίρι να έχουμε αντικατάσταση του 763 με 787 στο LHR-ATH;; :p
 
Top