Cabin Crew στη Ryanair

καλησπερα μηπως καποιος εχει απαντηση απο την συνεντευξη 22/3 :p :p
 
Καλησπέρα, διαβάζοντας όλο το thread υπάρχουν κάποια σημεία που δεν κατάλαβα, ούτε με αναζήτηση στο google.
Για το recruitment day αρκεί να δηλώσω συμμετοχή και να εμφανιστώ ή πρέπει να πάρω επιβεβαίωση οτι με ενέκριναν ως προϋπόθεση να παρευρεθώ? Διάβασα σχόλια, αλλά δεν κατάλαβα τι παίζει..
Λέω να αρχίσω να αποταμιεύω για να δοκιμάσω του χρόνου συνέντευξη, μιας και θέλω να κάνω μια αρχή στο αντικείμενο! Πέρα απο τα 500+700 ευρώ διαμονής, πρέπει να έχω στην άκρη και άλλο ποσό για τα έξοδά μου... Σε περίπτωση πρόσληψης είναι απαραίτητο να έχει extra χρήματα για να τα βγάλει πέρα ως το πρώτο μισθό ο εργαζόμενος? Και τέλος, εφόσον μπορεί να βρεθεί σε οποιαδήποτε βάση, τα βγάζει πέρα με το μισθό ή πρέπει γενικά να έχει κάνει αποταμίευση ακόμα και για να τα βγάζει πέρα σε ξένη χώρα, ειδικά εφόσον θα αφαιρούνται απο το μισθό του και τα έξοδα εκπαίδευσης/στολής? (Υπάρχουν και τα crushpads βέβαια.)
Είναι τρομερά γελοίο να ρωτάω ενώ υπάρχει τεράστια πιθανότητα να μην με πάρουν καν, :D απλά σκέφτηκα αφού θα το προσπαθήσω να κάνω καλή προετοιμασία σε περίπτωση που, αν πάλι δεν κάτσει καλώς!
 
Top