Champions League Final στην Αθηνα,και ο αναμενομενος πανικος

Μήπως πρόσεξε κανείς την Spanair που προσγειώθηκε εκεί κατά τις 17.30 (23-5-07); Μήπως είδε κανείς νηολόγιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.
 
Phantom Phixer":1vzqonjv said:
Μήπως πρόσεξε κανείς την Spanair που προσγειώθηκε εκεί κατά τις 17.30 (23-5-07); Μήπως είδε κανείς νηολόγιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Βρε!
Αυτό ήταν το SXBOA που έκανε κάποια test flight και για κάποιο λόγο δεν είχε νηολόγιο πάνω του.
 
Και που ξερετε,ωρε, οτι ηταν το ΒΟΑ και οχι το ΒΟΒ? Και τα δυο ειναι σε πτητικη κατασταση, εξω απο το υποστεγο της αεροπλοϊας. Ε,ρε μπερδεματα... ;)

(Κοτζαμ Τσαμπιονς Λιγκ κινηση ζησαμε, κ εμεις ασχολουμαστε με ενα 717 χωρις πινακιδες.... :D )
 
Με την… σοβαρότητα που ως γνωστόν με διακρίνει, :rolleyes: μεταξύ του input σου και τον jerry διαλέγω το δεύτερο.

Με τον jerry έχουμε μια μακρυχρόνια σταθερή σχέση και έχουμε κοιμηθεί μαζί στο μισό βόρειο ημισφαίριο. Εν κατακλείδι… α να χαθείς αντροχωρίστρα! :p
 
Αντιπαρέρχομαι τα σχόλια και τις ανακρίβειες αυτών των δύο (μα εγώ σε μακροχρόνια σχέση? γιατί με περάσατε?) και στηρίζω το συλλογισμό μου στο ότι ο SXBOB την τελευταία φορά που τον είδα ήταν χωρίς τον ένα κινητήρα...

Αν τώρα υπάρχουν ενδείξεις ότι και τα δύο είναι ίδια πλέον, τότε θα πάω πάσο
 
Να παρέμβω λίγο στο τετράγωνο που διαδραματίζεται εδώ μεταξύ sfs, phixer, jerry και BOB και να ζητήσω κάτι: θα ήθελα την φωτό μας από τα Σπάτα (στο overview) αν μπορεί αυτός που την τράβηξε (δεν σας έχω συνδέσει πολύ εμφάνιση με όνομα), να μου την στείλει; Ευχαριστώ !
 
Kαι επειδή τα ενδιαφέροντα δεν ήταν μονο τα heavies, ιδού και μερικές, άγνωστες σε πολλούς, εταιρείες που μας επισκέφθηκαν με τα μικρότερα jet και prop τους.

Nakheel, Embraer ERJ-135
Solid Air, Dornier 328
Excellent Air, Dornier 328
Citelynx, Embraer 135
Central Connect Airlines, Saab 340
Hex Air, Embraer 135
ItAli Airlines, Dornier 328 JET, το special livery των... μικρών ;)
Welcome Air, Dornier 328 JET
City Airline, Embraer 145
 
Top