διαγραφεντα μελη

docORL

Business-Class-Member
Εγγραφή
19/12/2007
Μηνύματα
363
Likes
2
Περιοχή
in the cockpit...
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTT
Υπαρχουν διαγραφεντα μελη? Και αν ναι, μηπως θα ηταν σωστο να αναφερθουν, ουτως ωστε να μην στελνουμε πμ, τα οποια ποντε δεν απαντωνται?
 
Ειμαι σε θεση να γνωριζω μελος που διαγραφτηκε, χωρις να εχει δημοσιοποιηθει τα ονομα του.
Μηπως θα επρεπε να αναφερθει ο λογος και το ονομα του, ουτως ωστε, και εμεις να μην υποπεσουμε στο ιδιο "αμαρτημα" του?
Με ολο τον σεβασμο που αρμοζει σε μια τετοια περισταση.
Ελπιζω για την κατανοηση σας.
 
Παιδιά υπάρχουν και μέλη που έχουν αποχωρήσει από μόνα τους -για δικούς τους λόγους- από το forum και έχουν ζητήσει να διαγραφεί ο λογαριασμός τους. Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ανακοινώνεται κάπου η αποχώρηση τους.

Μήπως μιλάμε για τέτοια περίπτωση?
 
docORL":37xvuvns said:
Ειμαι σε θεση να γνωριζω μελος που διαγραφτηκε, χωρις να εχει δημοσιοποιηθει τα ονομα του.
Μηπως θα επρεπε να αναφερθει ο λογος και το ονομα του,

Ρε φίλε/φίλη docORL,
Με όλο το σεβασμό, αλλά "πολύ τατιάνα βλέπεις"! Δηλαδή θες να γίνει το φόρουμ ένα κουτσομπολάδικο???
Μας λες οτι θα σου άρεσε για παράδειγμα: Ο Μανούσος Σφαλιάρας, διαγράφτηκε απ΄το φόρουμ γιατί είπε μ**** τον Αντμινιστρέιτορ???
Για όνομα! Νομίζω, πέρα από την πλάκα, ότι ο λόγος ήδη αναφέρεται (αν παρατηρήσεις)...
 
Κυριε "flightnumber".
Θα ηθελα να σας παρακαλεσω, εκφρασεις του τυπου "ρε φιλε" να τις αποδιδετε σε γνωστους σας, και οχι προς το ατομο μου, που δεν γνωριζετε.
Κρατηστε καποιο επιπεδο, αναλογο της σοβαροτητας του εν λογω φορουμ.
Σχετικα με το ονομα Τατιανα, σας πληροφορω οτι δεν γνωριζω καμμια με το ονομα αυτο, ποσο μαλλον να την "βλεπω". Γινετε πιο σαφης.
Τελος, ο κ. ΑΚΙΣ, μου εξηγησε ακριβως τι εγινε, οποτε δεν τιθεται πλεον ζητημα.
 
Κύριε docORL,
Το προηγούμενο ποστ μου ήταν ένας "ευγενικός" τρόπος να σας γνωστοποιήσω ότι οι "ρουφιανιές" δεν είναι
αρεστές (για να κρατηθεί ένα επίπεδο)...Καθώς αν θέλαν, τα άτομα που αποβλήθηκαν να γνωστοποιήσουν την ταυτότητά τους θα το κάνανε...Αν σας αρέσει η ξύλινη γλώσσα, πολύ ευχαρίστως να σας μιλάμε έτσι. Και θα με συγχωρέσετε για την οικειότητα που πρωτίστως επέδειξα, αλλά δεν είδα κανένα "δελτίο τύπου" στο πώς πρέπει να σας μιλάμε (είστε και νέο μέλος)...
Μετά αν θα μου επιτρέπετε να σας κάνω μια παρατήρηση. Το να "εκβιάζετε" (σε άλλα threads) ότι θα πέσουν αγωγές και μηνύσεις δε βλέπω να προσφέρει τίποτα, ίσα ίσα μπορεί σε κάποιους να τους προβληματίζει. Με αποτέλεσμα να χάνει το φόρουμ μας, απόψεις ή ακόμα και κρίσεις που είναι απαραίτητες για ένα καλό διάλογο...
Να σας κάνω μια πρόταση, χαλαρώστε και απολαύστετο! :) Μη γίνεστε τυπολάτρης, μη ψάχνετε εναύσματα και "εχθρούς". Όλοι για κάποιο λόγο που μας ενώνει, είμαστε εδώ μέσα. :)
Τέλος σας καλωσορίζω και σας εύχομαι μια ευχάριστη διαμονή! Επίσης σας γνωστοποιώ ότι το θέμα τείνει να ξεφύγει, οπότε αν θέλετε το οτιδήποτε μπορείτε να μου στείλετε πμ. (απαντώ εγώ, και όχι ο νομικός μου σύμβουλος)
 
:!: Flightnumber το πρώτο σου post δεν ήταν "ευγενικός τρόπος" όπως ίσως σου φάνηκε. Λίγο πιο ήρεμος τρόπος γραφής θα ήταν πιο σωστός χωρίς να "ανάψεις τη συζήτηση χωρίς λόγο.

Για να τελειώσει το θέμα εδώ, να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Στο topic που αφορά τα μέλη που αποβάλλονται απο το φορουμ (είτε προσωρινά, είτε οριστικά) ανακοινώνονται απο τους Συντονιστές όλα τα εν λόγω μέλη, αλλά με ορισμένες εξαιρέσεις. Πχ δεν ανακοινώνονται τα μέλη που φεύγουν οικιοθελώς και είτε μας γνωστοποιούν να διαγράψουμε το λογαριασμό τους, είτε αποφασίζουν να αποχωρήσουν και... απλά το κάνουν. Επίσης δεν ανακοινώνονται τα μέλη που επιθυμούν να μην γραφτεί δημόσια η αποβολή τους, για δικούς τους λόγους. Τέλος, μπορεί να μην αναφέρονται τα διαγραφέντα μέλη που, με το που άνοιξαν λογαριασμό, έγραψαν μυνήματα που δεν συμβαδίζουν με τους κανονισμούς του φορουμ (υβριστικά, trolling κλπ).
Μην ξεχνάμε βέβαια και τις κατηγορίες μελών που δεν γράφουν ή δεν παρακολουθουν το φορουμ (μόνο διαβάζουν συγκεκριμένα θέματα, βλέπουν μόνο φωτογραφίες στο gallery κλπ) ή ακόμα... δεν ξέρουν τι θα πει πμ και πως το διαβάζουν / στέλνουν.

Για τους παραπάνω λόγους λοιπόν, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν ένα μέλος θα του απαντήσει σε πμ. Όπως επίσης και ότι το topic των μελών που αποβάλλονται απο το φορουμ δεν περιλαμβάνει όλα τα διαγραφέντα μέλη.
 
Top