Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Η χειμερινή εξωστρέφεια δεν πρέπει να βγήκε ιδιαίτερα. Μετά το LXR και το GYD σταμάτησε από τις 20NOV και θα επανέλθει για λίγο μόνο τα Χριστούγεννα (22DEC-03JAN). Προς το παρόν δείχνει να επανέρχεται κανονικά με την έναρξη του θερινού προγράμματος αλλά μην το δέσετε και κόμπο.

Το ίδιο και το SSH. Επανέρχεται και αυτό ένα δεκαήμερο τις γιορτές και ξαναξεκινά Απρίλιο, σταματάει από τον Ιούνιο έως και τα μέσα Σεπτεμβρίου οπότε και ξαναξεκινάει.

Ειδικά τα SSH & LXR δεν τα βλέπω να επανέρχονται την άνοιξη αν και πλέον θα είναι προγραμματισμένα σε καλύτερες ώρες για μεταβιβάσεις προς εξωτερικό.

Αλώβητο μένει το KIV και το DXB.

Επίσης είναι η πρώτη φορά που έχουμε φτάσει σχεδόν Δεκέμβριο και δεν έχει ανέβει κανένας νέος προορισμός από Αθήνα για την επόμενη θερινή περίοδο.
είχα κρατηση για ΛΟΥΞΟΡ αυτο το Σ/Κ και μου το ακύρωσαν και έχω απογοητευτεί. Με πολύ κόπο με μετέφεραν για Πάσχα και ελπίζω να γίνει ....
ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ Σε ακυρωσεις η Α3 τωρα τελευταια ...
 
Καλά δεν νομίζω να δούμε και πολλούς νέους προορισμούς του χρόνου ειδικά μετά τα προβλήματα με τους P&W και μετά το μεγάλο άνοιγμα του φετινού καλοκαιριού αλλά και του χειμώνα όπου για πρώτη φορά παρουσίασαν χειμερινό πρόγραμμα με πολλούς νέους προορισμούς.

Also στην αγορά της Ευρώπης από Αθήνα τουλάχιστον έχουν ψιλοεξαντληθεί οι προορισμοί μετά τα συνεχόμενα ανοίγματα. Καλύτερα άλλωστε θα ήταν να ενισχύσει λίγο συχνότητες στους υπάρχοντες (ειδικά σε όσους είναι 2-3 weekly) ή να κάνει year-round ορισμένα seasonal
 
Μόλις πρόσεξα μέσω της εφαρμογής ExpertFlyer πως εμφανίστηκαν δρομολόγια για το W25. Παράδειγμα οι ημερομηνίες 28/10/2024 και 01/11/2024 για πτήσεις προς και από MJT και DXB (δεν δοκίμασα άλλα δρομολόγια). Την στιγμή αυτή όλα τα fare buckets είναι με μηδενική διαθεσιμότητα.
 
Ναι το παρατήρησα και εγώ έχουν φορτώσει πτήσεις μέχρι τον Μάρτιο του 25. Κάποιες αλλαγές που είδα είναι ότι Λιουμπλιάνα, Κρακοβία και Μάλαγα θα συνεχίσουν και τον χειμώνα. Βέβαια είναι πολύ νωρίς εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε τι θα κάνουν το καλοκαίρι.
 
  • Like
Reactions: SGM
Μόλις πρόσεξα μέσω της εφαρμογής ExpertFlyer πως εμφανίστηκαν δρομολόγια για το W25. Παράδειγμα οι ημερομηνίες 28/10/2024 και 01/11/2024 για πτήσεις προς και από MJT και DXB (δεν δοκίμασα άλλα δρομολόγια). Την στιγμή αυτή όλα τα fare buckets είναι με μηδενική διαθεσιμότητα.
Τι είναι το W25?
 
Όπως το βλέπω, είναι λίγο πολύ το ίδιο με το φετινό, και μάλιστα με το αρχικό (πριν από τις μειώσεις / ακυρώσεις). Στο SKG-FRA έχει ξανά σε αρκετές μέρες τη δεύτερη απογευμάτινη πτήση, που είχε αρχικά και φέτος το χειμώνα, όμως ακυρώθηκε, την είχε μετά στο καλοκαιρινό πρόγραμμα, ξανά εξαφανίστηκε, και τώρα στο χειμερινό 2024/25 την βλέπω ξανά. Για ανταποκρίσεις, θα ήτανε πολύ καλή πτήση, μόνο που δεν έχω μεγάλες ελπίδες ότι αυτή τη φορά θα μείνει....
 
Συγγνώμη, γιατί εγώ βλέπω διαθέσιμα έως 26 Οκτωβρίου 2024?
 
Αγαπητέ, οι πληροφορίες μας προέρχονται από το ExpertFlyer και από τα συστήματα κρατήσεων (GDS) των travel agencies, άρα όχι από την επίσημη ιστοσελίδα της Αιγαίου, η οποία όντως εμφανίζει το μήνυμα το οποίο αναφέρεις.
 
Top