Egnatia Aviation

astronautofemotion":3uoxshdp said:
(moderators και πάλι I am talking to you).
Δεν βλέπω να έχεις στείλει κάποια αναφορά που να έχουμε παραβλέψει! Δεν μπορούμε να διαβάζουμε όλες τις δημοσιεύσεις στο φόρουμ, ο χρόνος μας δεν αρκεί. Γι' αυτό υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς δημοσιεύσεων. Στείλε αναφορά και ο πρώτος συντονιστής ή διαχειριστής που θα την δει θα ενεργήσει.

Ως τότε όσο talking και να κάνεις δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. ;)
 
Ενημερωτικά, η σχολή συνεχίζει να μεγαλώνει και σε στόλο (11 αεροπλάνα + Sim), και σε μαθητές (1,100 στα 10 χρόνια λειτουργίας), και σε συμφωνίες με εταιρίες η σχολές εταιριών. Ο αριθμός των Ελλήνων μαθητών έχει αυξηθεί αρκετά μετά την κρίση και αποτελεί ένα σταθερό 30% των μαθητών. Οι ευρωπαίοι αποφεύγουν φυσικά την Ελλάδα αλλά και πάλι υπάρχουν μερικοί και από την Ευρώπη, οι υπόλοιποι κυρίως από Αραβικές χώρες. Πρόσφατα υπογράφτηκε μια μεγάλη συμφωνία με αεροπορική εταιρία του εξωτερικού, για την οποία θα δοθεί κάποια δημοσιότητα μόλις επικυρωθεί. Το μεγαλύτερο πρόβλημα της σχολής είναι το χρονοδιάγραμμα έκδοσης βίζας, όπου στις άλλες Ευρωπαϊκές χώρες χρειάζεται μια εβδομάδα και εδώ 3 – 4 μήνες. Αυτά τα λίγα προς το παρόν. :D
 
Η Εγνατία μισθώνει για 40 χρόνια το παλιό αεροδρόμιο της Καβάλας στον Αμυγδαλεώνα. Σύμφωνα με την ανάρτηση που έγινε στη Διαύγεια, το μηνιαίο μίσθωμα προς το Μετοχικό Ταμείο Αεροπορίας θα είναι 15.000 €. Τα δύο πρώτα χρόνια, η Εγνατία δεν θα καταβάλει μίσθωμα, και συνολικά θα επενδύσει περ. 4,9 εκ. ευρώ.
 

Attachments

  • 6ΣΔ86-ΧΣ1.pdf
    3,1 MB · Προβολές: 31
Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω ποσο περίπου βγαίνει το συνολικό κοστος για ένα ολοκληρωμένο βιογραφικό για μια εταιρία δηλαδή όλα τα διπλώματα που χρειάζεται και αν μπορεί να μου πει πια είναι αυτά και που κανείς τα type rating πχ για ένα A350 Family
 
Σε πολύ καλό μου φιλο 35.000 τέσσερα χρόνια συν μετά το type raiting που το κανείς στην εταιρεία π θα σε προσλάβει. Απλά δεν θυμάμαι αν είναι στην Εγνατία η στην γκλομπαλ
 
Δηλαδή ο φίλος σου ποια ακριβώς διπλώματα έβγαλε γνωρίζεις να μου εξηγήσεις λίγο ;
 
Last edited by a moderator:
Atpl intergrated
 
Δηλαδή αν πληρώσεις για το Atpl intergrated συμπεριλαμβάνει ppl, cpl και όλα όσα χρειάζονται για να μπεις σε μια εταιρία ;
 
Last edited by a moderator:
Σε πολύ καλό μου φιλο 35.000 τέσσερα χρόνια συν μετά το type raiting που το κανείς στην εταιρεία π θα σε προσλάβει. Απλά δεν θυμάμαι αν είναι στην Εγνατία η στην γκλομπαλ

Δεν ξερω σε τι ακριβως αναφερονται τα 35.000 αλλα για σημερινές τιμές σε ελλαδα και ειδικά στις σχολές που αναφέρονται cpl δεν πέρνεις εκτός αν ο φίλος αναφέρεται μονο σε mep/ir/cpl δλδ σε κάποιον που έχει ηδη ppl-atpl theory και ωρες (pic)
 
Top