εκπαίδευση αεροσυνοδών στην Ροδο

Stella20

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
18/12/2013
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, ειμαι καινουρια στο forum και επειδη πιστευω οτι υπαρχουν ατομα που γνωριζουν θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σε σχεση με την εκπαιδευση των αεροσυνοδων. Ειμαι 19 χρονων και στα 18 μου τελειωσα σχολη της ΙΑΤΑ και πηρα το πτυχιο του cabin crew training. Προσφατα διαβασα ενα αρθρο το οποιο ελεγε για μια σχολη πιλοτων στη Ροδο η οποια πηρε την εγκριση απο την ΥΠΑ και θα πραγματοποιει πλεον και την εκπαιδευση των αεροσυνοδων ξεκινωντας στης 13 ιανουαριου και θα ολοκληρωθει σε 2 μηνες για να προλαβουν οι αποφοιτοι τις προσληψεις της θερινης περιοδου απο τις ελληνικες εταιριες. Προυπηρεσια δεν εχω, και εμαθα οτι λογο κρισης ολες οι εταιριες θα προσλαμβανουν πληρωμα καμπινας που εχει προυπηρεσια ή που εχει κανει ηδη την αρχικη εκπαιδευση και θα τα εκπαιδευουν μονο πανω στον τυπο των αεροπλανων που διαθετουν. Θα ηθελα λοιπον οποιος γνωριζει να μου πει την γνωμη του επι του θεματος. Αν αξιζει να παω για αυτην την εκπαιδευση και αν θα με βοηθησει να βρω αμεσα δουλεια, αν οντως αληθευει αυτο για τις εταιριες οτι πλεον δεν θα κανουν εκπαιδευση επειδη ετσι τους συμφερει και αν γνωριζει καποιος την συγκεκριμενη σχολη.!!


ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 
Μια φιλη μου παντως η Aegean την εκπαιδευσε πριν μερικους μηνες αρχικη εκπαιδευση εκ του μηδενος. Το αν αξιζει ειναι δικο σου θεμα. Τι λεφτα εχεις στην τσεπη και ποσο πολυ θελεις να το κανεις. Αν εμενα ηταν τοσο μεγαλη επιθυμια να γινω αεροσυνοδος θα εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου.. Δεν υπαρχουν κανονες σ αυτα
 
Top