Ενδιαφέροντα άρθρα/video στο internet

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

Γιατί στρίβει με spoilers on ενώ είναι στο έδαφος και έχει επιβραδύνει αρκετά;

Τέτοια pic-nics στην περίμετρο του Βενιζέλου θα γίνουν ποτέ; :twisted: :twisted:
 
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

Τέτοια pic-nics στην περίμετρο του Βενιζέλου θα γίνουν ποτέ;

κατσε να βρουμε το γκαζον πρωτα :D :D
 
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

Πραγματικα μου ειναι αδιανοητο το πως συνενοουνται οι ελεγκτες με τετοιους πιλοτους που βαριουνται να μιλησουν καθαρα.
Δεν ξερω, ειμαι ο μονος που δεν καταλαβαινει ΛΕΞΗ απ'οσα λεει ο πιολοτος?
 
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

Μαλλον δεν μιλας πολλες φορες στο radio για αυτο ;)
 
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

Μαζί μέ το -TID,το βίντεο δίνει μπόνους κι'έναν Εμίρη που απογειώνεται (A6-EMQ,B773).

Μάλιστα,παρατήρησα οτι καθώς πάει γιά το διάδρομο,περνάει μπροστά από ένα Concorde :?: (βαμμένο μάλιστα σάν "παραλλαγή" :?: )

Ετσι είναι ή μέ γελάει το μάτι μου;
 
Re: Ενδιαφέροντα άρθρα στο ίντερνετ

Airline pilot fired for buzzing Washington airfield

Τι έκανε ο άνθρωπος? Ένα low pass με 773 στο Paine Field για να πανηγυρίσει την παράδοση του καινούριου αεροσκάφους. Και τα αφεντικά του τον απέλυσαν. Προτείνω μποϊκοτάζ στην Cathay και ο χειριστής να γίνει επίτιμο μέλος.

http://edition.cnn.com/2008/TRAVEL/02/2 ... index.html

edit:
Σόρι για τη φωτό. Μήπως τότε να απενεργοποιούσαμε και την επιλογή "Προσθήκη εικόνας"?
 
Re: Ενδιαφεροντα αεροπορικα βιντεο στο Internet.

d|m|tr|s":1uc9ijme said:
Γιατί στρίβει με spoilers on ενώ είναι στο έδαφος και έχει επιβραδύνει αρκετά;

Έχω απαντήσει στο τόπικ με τις γενικές αεροπορικές απορίες ;)
 
SΟS για αναθυμιάσεις μέσα στα αεροπλάνα

Φανταζωμαι πως εχει συμβει και σε εσας οπως και σε εμενα αρκετες φορες αλλα λογω τις τρελλας-ανωμαλιας που εχουμε με την συγκεκριμενη μυρωδια βιτσιο (Fetish ) ΣΝΙΦΑΡΙΣΜΑ......ΛΟΛ :D αλλα τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα απο οσο τα μυριζουμε

«Βρισκόμασταν στο στάδιο της καθόδου όταν ο συγκυβερνήτης μου μού είπε ότι δεν αισθανόταν καλά και ότι ήταν έτοιμος να κάνει εμετό. Πέντε δευτερόλεπτα αργότερα, βρέθηκα στην ίδια θέση. Φόρεσα τη μάσκα μου, αλλά μετά δεν μπορούσα να κινηθώ. Πετούσαμε με 600 μίλια την ώρα, ήταν αργά τη νύχτα και οι δυο μας ................ http://www.tanea.gr//Article.aspx?d=200 ... =&spid=877
 
Top