Επιστροφή της πτήσης 660 για Μαλπένσα

  • Thread starter aas59
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

aas59

First-Class-Member
Εγγραφή
10/10/2006
Μηνύματα
988
Likes
1
Περιοχή
HER
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
UAE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGIR
Λόγω έντονης μυρωδιάς στον θάλαμο επιβατών.

Milan (Malpensa) Aegean Airlines A3 660 22/4/2008 10:30 22/4/2008 09:10 Late
 
Βασικά πληροφορίες θέλουν να υπήρχε και καπνός στην καμπίνα και όχι μόνο μυρωδιά.
 
Βασικα, οι πληροφοριες θελουν να υπηρχε μονο μυρωδια στην καμπινα, χωρις καθολου καπνο. Πηγη, ο κυβερνητης της πτησης.
 
Και εγώ αυτό ξέρω. Μόνο έντονη μυρωδιά. Χωρίς καπνούς και άλλα δράματα.
Ξέρουμε ποιο αεροσκάφος ήταν???
 
Α, μη μου λέτε τέτοια και πετάω την Παρασκευή για Dusseldorf με Aegean.
 
Φίλε μου καλό ταξίδι.Η εταιρεία είναι ασφαλής,ένα τέτοιο συμβάν μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε εταιρεία.Η μόνη διαφορά είναι ότι αυτό το ατύχημα δε θα το μάθαινες ποτέ αν δεν έμπαινες στο φόρουμ αυτό.Το γιατί,ελπίζω να το καταλαβαίνεις...
 
Ναι,ναι, imaginas, ξερουμε, οι σκοτεινες υπογειες δυναμεις που αποκρυπτουν εντεχνιεντως απο τους δημοσιογραφους τα συμβαντα της Α3, ενω ΑΛΛΗΣ εταιρειας τα εχουν πρωτοσελιδο κλπ κλπ κλπ. :?

aas59, το SX-BLM ηταν (γνωστο και ως SX-BgaLteMe-ap to stolo) ;)
 
Είδα Ειδήσεις και από το MEGA και από το ALTER.Δεν ανακοίνωσαν τίποτα.Αν ήταν η Ο.Α θα έβλεπες με μεγάλα γράμματα "ΤΡΟΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΙΘΕΡΕΣ ΓΙΑ 150 ΕΠΙΒΑΤΕΣ" και με ύφος συγκλονισμένου θα μας ενημέρωνε για την επιστροφή του α/φους.Το έχουμε ξαναδεί το έργο.
Αν τολμήσουν να το κάνουν αλλού την επόμενη ημέρα θα φάνε μια μήνυση και αγωγή για δυσφήμηση και θα τρέχουν.
 
imaginas πιστεύω έχεις δίκιο!
Όταν κάτι τέτοιο θα συνέβαι στην ΟΑ θα είχαν γεμίσει τα κανάλια με σκάνδαλο!
Αλλα γιατί όμως τόσο διαφορα σε ενημέρωση όταν συνέβη κάτι με ΟΑ και όταν συνέβη κάτι με Aegean?, δεν το καταλαβαίνω τόσο καλά αυτό, μπορεί κάποιος να μου το εξήγηση? ... :oops:
 
Πάντως οι πληροφορίες εκείνης της στιγμής από τις μεταδόσεις στον Πύργο θέλουν να υπήρχε καπνός στην καμπίνα επιβατών. Η μυρωδιά είναι επακόλουθο.

Όσο για την δημοσίευση; Σιγά μην κάνουν το τρομερό λάθος και το δημοσιεύσουν. Σας θυμίζω αντίστοιχη περίπτωση της ΟΑ με το σπασμένο τζάμι στην Κέρκυρα πριν 5-6 μήνες. Θυμάστε τα πρωτοσέλιδα και τα δελτία; Ε, χτες είδατε τίποτα; Όχι. Και στο φόρουμ βέβαια έγινε μια τυπική παρουσίαση του συμβάντος εκεί όπου σε αντίστοιχες περιπτώσεις άλλης εταιρίας θα κόλλαγε ο server από τα posts.

Ούτως η άλλως πάντως είναι λογικό αυτό να συμβεί σε κάθε εταιρία. Δεν κατακρίνω το συμβάν αλλά τον τρόπο αντιμετώπισής του. Με την μη παρουσίασή του προσδοκόνται στόχοι. Στόχοι που αν παρεκκλίνουν, θα υπάρχουν κυρώσεις όπως μηνύσεις κατά συκοφαντίας και τα λοιπά. Αυτή είναι η σημερινή Ελλαδίτσα.


Ναι,ναι, imaginas, ξερουμε, οι σκοτεινες υπογειες δυναμεις που αποκρυπτουν εντεχνιεντως απο τους δημοσιογραφους τα συμβαντα της Α3, ενω ΑΛΛΗΣ εταιρειας τα εχουν πρωτοσελιδο κλπ κλπ κλπ. :?

Καλά απορώ πόσο εθελοτυφλούν κάποιοι εδω μέσα σε πράγματα ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ. Ποιον κοροιδεύετε;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top