Epsilon Avn / Veravia

Αναζητειται ο ιδιοκτητης του κατωθι...

...learjet 35A που εχει παρει Ελληνικο νηολογιο SX-SEM και ηταν σταθμευμενο σχεδον 2 χρονια στο LGAV ως G-LEAR και A6-RJI.

http://www.airpics.net/photo/SX-SEM-Bom ... te/31323/L

Υπ'οψιν: καμμία δοση ειρωνειας για το παρον topic. Δεν εχω ιδεα τινος ειναι το αεροπλανο και ψαχνω να μαθω.

Κανεις;
 
Re: Αναζητειται ο ιδιοκτητης του κατωθι...

Απο τις 06/02/2012:

AGREVIA HOLDINGS LTD
C/O EPSILON AVIATION SA, BUILDING 19
Athens Intl' Airport
Athens 19019
Greece


Σε βολεψα? :mrgreen:
 
Re: Αναζητειται ο ιδιοκτητης του κατωθι...

Αυτά ήταν 2 Learjet που ήταν να τα πάρει η Epsilon να τα κάνει ambulance αλλά δεν ξέρω τι έγινε και καθυστέρησε 2 χρόνια η ιστορία... Τώρα αν εξακολουθούν να ανήκουν στην Epsilon και τι είδους πτήσεις θα κάνουν, άγνωστο.. Μάλιστα τότε ζήταγαν και χειριστές για τα αεροπλάνα με τύπο και current στο Learjet 35.
 
Γνωρίζει κανείς τελικά τί είδους πτήσεις κάνει το jetάκι της epsilon? Τύπο, Ελτα, φάρμακα;
Βλέπω* ότι εκτελεί καθημερινά μια πρωινή πτήση ( πιθανόν Θεσσαλονίκη) - Καβάλα - Αλεξανδρούπολη - Αθήνα

*Από το πρόγραμμα πτήσεων του LGAL
 
Εγω παλι γιατι βλεπω μονο το metroliner (SW4) στο προγραμμα που παραθετεις;
To Learjet SX-SEM ειναι ακομα αραγμενο στο LGAV.
 
Δεν πετάει κανένα τζετάκι της Epsilon στο Αθήνα (όχι Θεσ/νίκη) -Καβάλα- Αλεξ/πολη-Αθήνα. Μόνο το SW4 και κατά 90% το -ΒΝΝ. Επιδοτείται και κουβαλάει μόνο εφημερίδες-περιοδικά και τύπο γενικώς.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση και τη διόρθωση, ασφαλώς μιλούσα για το SW4
 
Νέο απόκτημα για την εταιρεία, άλλο ένα Learjet, SX-MTS , πρώην D-CKUM.
 
Ξέρει κανείς ποια αεροπλάνα έχει η εταιρεία στο στόλο της και τι operation κάνει;
Τα δύο Metro (BNN, BMM νομίζω) βρίσκονται δίπλα στο υπόστεγο της ΟΑ στο LGAV, μάλλον παρατημένα (το ένα χωρίς κινητήρες και το άλλο σε όχι και τόσο καλή κατάσταση).
 
Απ' όσον ξέρω η Epsilon έχει (εκτός από το νέο Learjet 31), το SX-SEM (Learjet 35), το 9H-MRQ (Learjet 35), και ένα PA-31 (SX-TAX). Τα 2 Metro είναι οριστικά εκτός ενεργούς υπηρεσίας μετά από 22 χρόνια στην Ελλάδα με KAL, Veravia και Epsilon.
 
  • Like
Reactions: GEM
Top