Flightsim

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

Καλησπέρα, Κύριοι

Πρόσφατα έκανα σοβαρή αναβάθμιση στο PC μου (μαντέψτε το λόγο ;) ). Έβαλα,λοιπόν AMD στα 2.8 Ghz, 512 ΜΒ RAM και την NVIDIA 5700 256MB. Μπορώ λοιπόν, μετα βεβαιότητος, να αναφωνήσω:

ΕΕΕ ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑΑΑΑΑ

Οι επιλογές απεικόνισης σε Scenery/αεροπλάνα/καιρό όλες ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ, και τα Frame Rates να μήν πέφτουν κάτω απο το 30... Ελάχιστα κολληματάκια μόνο στην περίπτωση πτήσης σε Detailed Add-on αεροδρόμιο με detailed αεροπλάνο και πολλή ΑΙ κίνηση.
Κατα τ΄άλλα.... σαγόνι στο πάτωμα, μάτια τετράγωνα, η δεξιά παλάμη να έχει πάρει το σχήμα του WingMan, και οι ώρες ύπνου να μειώνονται δραματικά...
Α! Για το FS2004 μιλάμε πάντα, ε?

Αυτα...απλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά με κάποιους που θα με καταλάβουν!

Ερώτηση: Ξέρετε άν έχει βγεί Α343 ΟΑ για το FS2004 ??? Στο flightsim.com και στο simviation.com δέν έχει τίποτα... :cry:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΕΣ

ΒΡΡΡΡΡΡΡΡΟΥΥΥΥΥΥΥΥΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
 
Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

seven4seven":1a71uo4x said:
Καλησπέρα, Κύριοι

Πρόσφατα έκανα σοβαρή αναβάθμιση στο PC μου (μαντέψτε το λόγο ;) ). Έβαλα,λοιπόν AMD στα 2.8 Ghz, 512 ΜΒ RAM και την NVIDIA 5700 256MB. Μπορώ λοιπόν, μετα βεβαιότητος, να αναφωνήσω:

ΕΕΕ ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑΑΑΑΑ

Ααααααα γι' αυτο εχουν μειωθει δραματικα τα post σου τωρα τελευταια :D
Φανταζομαι οτι θα ειναι μεγιστη πορωση :shock:
 
Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

GP707":ykmbmkfd said:
Ααααααα γι' αυτο εχουν μειωθει δραματικα τα post σου τωρα τελευταια :D
Φανταζομαι οτι θα ειναι μεγιστη πορωση :shock:

Μήν το συζητάς... Ούτε κάν internet δεν μπάινω καλά-καλά. Γι αυτό και δέν πολυποστέρνω (sic) :D

Παιδιά, άν ξέρει κανείς να μου πει, πόσο καλή συνδεση χρειάζεται κανείς για να παίξει multiplayer??? Με 56Κ παλεύεται η κατάσταση? Ή να το αφήσω? (Έχω και κάτι εκκρεμότητες με τον Phantom Phixer επ΄αυτού ;) )

Επίσης...ενδιαφέρεται κανείς για ένα μεταχειρισμένο (αλλα σε καλή κατάσταση) Locitech Wingman Xtreme Digital (κοπλέ με software και drivers)??? Συνδέεται στην 9-πινη έξοδο (midi/game port). Aν ναι, ΠΜ περικαλώ!
 
Παιδιά, άν ξέρει κανείς να μου πει, πόσο καλή συνδεση χρειάζεται κανείς για να παίξει multiplayer??? Με 56Κ παλεύεται η κατάσταση? Ή να το αφήσω?
Basika blepw arketous stoGaming zone me 56k (den xerw sto VATSIM),
alla o idios den exw mpei pote me modem na sou pw... :twisted:

A!kai gia to A340. egw exw payware to A340/30 pro,ta pio polla freewareA340(kai oxi mono OA) apo to internet mou bgikan patates!!!
 
Επτασαράντα τα Α340 του project opensky ειναι κορυφαία, εχουν και VC (που προσωπικά δεν δέχομαι να λείπει) και μάλιστα με working instruments σε συνδυασμό με το panel του Eric Marciano.

Στο FS μου αρέσει να πετάω με Airbus. Αγαπημένα μου το A320 του project Airbus (freeware) και το Α330 του project opensky (freeware επίσης) και τα δύο με freeware panel του Eric.

Δεν έχω δοκιμάσει payware αεροσκάφη και panels. Έχω πληρώσει όμως για το Flight Deck Companion (εξαιρετικό), το FSNavigator (αναντικατάστατο) και το Ultimate Traffic (ακόμα τρίβω τα μάτια μου και το έχω ένα χρόνο).

Κώστας
Πορωμένος sim-flyer από το 1996

Y.Γ.
Είχα δημοσιεύσει κάτι screenshots
τα οποία μπορείτε να δείτε

Αυτό έχει πλάκα, F16 Falcon παρενοχλεί 747 της Qantas
όπως και αυτά τα δύο που δείχνουν
τι γίνεται όταν έχεις πολλά ΑΙ planes

Πολλές φωτό, θα αργούν να κατεβούν αλλά αξίζει...

Trivia: Το αεροσκάφος της Midland είναι το G-WWBB το οποίο έχω και ως avatar εδώ και ως wallpaper στο κινητό. Τελευταία το είχα και wallpaper στον υπολογιστή με αυτή την εικόνα
όπως και με αυτή, από τις αγαπημένες μου.


Thanks
 
Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

seven4seven":3sohs669 said:
Παιδιά, άν ξέρει κανείς να μου πει, πόσο καλή συνδεση χρειάζεται κανείς για να παίξει multiplayer??? Με 56Κ παλεύεται η κατάσταση? Ή να το αφήσω? (Έχω και κάτι εκκρεμότητες με τον Phantom Phixer επ΄αυτού ;) )

Εγώ πάντα με ISDN έμπαινα (ανακάλυψα το multiplayer μετά το 2000) και τα πήγαινα εξαιρετικά. Δεν είναι και τόσα πολλά τα δεδομένα που έχει να ανταλλάξει το πρόγραμμα, ακόμα και με το roger wilco. Αν θες απόψε μπαίνουμε μαζί μέσω Zone.

Τώρα για VATSIM κλπ θέλει χρόνο να ασχοληθείς (δεν τον εχω και έτσι δεν έχω δοκιμάσει) και προτείνουν και broadband σύνδεση. Σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις κάτι να ασχοληθείς.
 
Θα πρότεινα μια επίσκεψη στην http://www.ivao.org/gr όπου μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για να αρχίσετε on line πτήσεις. Πιστέψτε με, το FS σε online πτήση δεν έχει καμμία σχέση!
Στη συγκεκριμένη σελίδα που είναι το Ελληνικό τμήμα του IVAO (αντίστοιχος της VATSIM, αλλα πιο διαδεδομένος στην Ευρώπη), υπάρχουν και πολλά trainings για να μπορέσει κάποιος πολύ γρήγορα να εξοικειωθεί και να πετάει με REAL διαδικασίες.

Δοκιμάστε το, αφού όλοι άρρωστοι είμαστε!!! ;)
 
Top