Flightsim

Kachius, σωστά. Τα SP του FSX περιλαμβάνονται στο acceleration, οπότε εγκαθιστωντας το είσαι καλυμμενος.

Για το δεύτερο: καταλαβαίνω τους οποίους οικονομικούς περιορισμούς, αλλα γιατι δεν παίρνεις ένα καινούργιο να το χαρεις; Μεταχειρισμένο εγω δεν θα έπαιρνα. Που ξέρεις τι χρήση του έχει κάνει ο προηγούμενος;
 
μια καλη καρτα γραφικών που να σηκώνει ευκολα το παιχνίδι στα ποσα ευρω κυμαίνεται?
 
iasonaswp":1o83980z said:
μια καλη καρτα γραφικών που να σηκώνει ευκολα το παιχνίδι στα ποσα ευρω κυμαίνεται?
Geforce titan .1000 χυνεςςς
 
Το παιχνίδι χωρίς κανένα add-on παίζει και σε κάρτα γραφικών των 50€... Αν αρχίσει όμως να το φορτώνεις με κάτι τέτοιο και μεγάλες αναλύσεις, πολλά αεροπλάνα ΑΙ, θα χρειαστείς κάτι δυνατό.
 
έχεις δικιο φιλε μου και γω του εχω βαλει κατι επιπλέον και μου κλείνει μετα απο κανα 20λεπτο..μπορεί να φτεει και η ram
 
Με τι σφάλμα; Ή απλά κρασάρει; Μπορεί να είναι χίλια δύο. Αν έχεις πχ 4 γίγα ραμ πολύ πιθανόν να φταίει αυτό. Αν είναι πάντα πχ όταν πλησιάζεις μεγάλο αεροδρόμιο, τότε κάτι φταίει στο ΑΙ... Η κάρτα γραφικών γενικά δύσκολο να φταίει για κρασάρισμα, συνήθως κάποιο κομμάτι κάποιου add-on κάνει τη ζημιά.
 
Απο την αρχή που πήρα το παιχνίδι (αυθεντικό) και χωρίς να έχω βάλει τίποτα επιπλέον, 20 λεπτα μετα απο την απογείωση παγωνε η οθόνη και στην συνέχεια εκανε επανεκκίνηση στο αρχικό μενού. Αυτό βέβαια συνεχίστηκε και μετα απο κατι μικρα scenery addons. Πάντως δεν εχω ιδεα απο υπολογιστές και το περιεχόμενο τους εκτός απο το να τους χειρίζομαι και δεν ξερω καν τι ram, καρτα και επεξεργαστή εχει... (τραγικος)...
 
Αν παίζεις σε windows 7 64-bit δοκίμασε αυτό. Λογικά έχεις κάνει update στους drivers της καρτας γραφικών... ;
 
το pc το πείρα το 09 και δεν εχω πειράξει τιποτα.. ευχαριστώ πάντως!
 
Πρόσφατα αγόρασα νέο υπολογιστή Windows 8 και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το παιχνίδι, καθώς μου λέει οτι το activation key δεν είναι σωστό. Πήρα στη Microsoft τηλέφωνο και μου είπε ο τύπος πως το FSX δεν είναι συμβατό με τα 8 και το γράφει ξεκάθαρα στο κουτί οτι μόνο σε Vista και XP δουλέυει, προσθέτωντας στο τέλος πως μπορεί να δουλέψει και σε Windows 7. Όταν το έψαξα στην ιστοσελίδα της Microsoft έλεγε πως είναι συμβατό, εαν το τρέξεις σαν Vista ή XP. Το έκανα αλλά πάλι δεν δέχεται το activation key. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση; Ευχαριστώ!
 
Top