Γενικές ερωτήσεις για πτήσεις με ryanair

Κάρτα επιβίβασης πάντα μια ανά πτήση, δηλ. στο αλέ-ρετούρ θα έχεις δύο.
 
iptamenos":h2261q7h said:
Καλησπέρα.Μόλις εκτύπωσα την κάρτα επιβίβασης και διαπίστωσα ότι έχω δηλωθεί ως ΕΛΒΕΤΟΣ!(που τέτοια τύχη). Ολα τα άλλα στοιχεία είναι σωστά.Θα υπάρχει πρόβλημα στην πτήση; Ξέρετε τι πρέπει να κάνω; Πετάω απο Κέρκυρα προς Εδιμβούργο
billaras":h2261q7h said:
Εννοείται οτι τηλεφωνικά αλλάζει εύκολα (αλλά η κλήση δεν ειναι toll-free).
Καποιοι ανέφεραν ότι και στο desk μπορεί να γίνει (εφόσον δεν τίθεται θέμα βιζας)

Για τη διευκόλυνση χρηστών που θα αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα μελλοντικά,το άλλαξα άμεσα μέσω τηλεφώνου χωρίς extra χρέωση παρά μονο 1-2 ευρώ η κλήση.
 
Καλημέρα σας, ψάχνω εδώ και καιρό πτήση της Ryanair από Θεσσαλονίκη για Βαρσοβία και δεν μου βγάζει ποτέ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να μάθω αν πραγματοποιείται ακόμα το δρομολόγιο ή οχι? Μήπως υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που πραγματοποιούνται οι πτήσεις? Ευχαριστώ.
 
Για πότε ψάχνεις βασικά;
Το δρομολόγιο είναι εποχικό και ξαναξεκινάει τώρα στις 30 Μαρτίου.
 
Το SKG-RYG εχει φορτωθεί μονο από Ιούλιο και μετά ενώ συνήθως ξεκινάει Απρίλιο..Να υποθέσω περικοπές ή απλά ειναι ακόμα υπό επεξεργασία το πρόγραμμα;
 
καλημέρα ταξιδεύω με ριαν και η βαλίτσα μου αντι για 20 εκατοστά στο φάρδος είναι 22. έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το θέμα και αν ξέρει αν χωρά στο κουτί της εταιρίας.
ευχαριστώ πολύ
 
Οτιδήποτε παραπάνω από τα αναγραφόμενα μεγέθη είναι ρίσκο. Μπορεί να έχεις θέμα μπορεί και όχι. Δες ένα παράδειγμα στο viewtopic.php?f=14&t=5047&start=555

Πλέον δε μιλάμε για τη Ryan αποκλειστικά αλλά για όλες τις εταιρίες που ο φτηνός ναύλος έχει περιορισμούς στις αποσκευές.
 
ryanair check in

καλησπέρα, θέλω να ταξιδέψω για πρώτη φορά με τη ryan air στο εξωτερικό..γνωρίζετε αν γίνεται να κάνω τσεκ ιν ηλεκτρονικα και για την επιστροφη, απο την ελλαδα? (εφοσον δεν θα λειπω πανω απο 7 μέρες αλλα μεσα σε 3 θα επιστρέψω).
 
Βεβαίως και μπορείς!
 
Ok,μια ερώτηση: εχει γίνει μαζική κράτηση για 5 ατομα στο SKG-CRL στις 12-14/Dec και είναι να αλλαχτει για 16-18/1/2015. Να υποθέσω ότι συμφωνα με το πινακάκι θα πάει 50ευρω ανα άτομο/ανα σκέλος(ειναι low season και ανήκουμε στην κατηγορία των χρεώσεων των international greek flights αρα ακριβότερα), άρα 100 το άτομο ασχετως αν εχει κλειστεί μαζικά; και σε όλα αυτά θα προστεθεί και η διαφορά ναύλου εάν υπάρχει;
 
Top