H.C.A.A. - Υ.Π.Α.

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν σκαμπάζω καθόλου από executive jets, αλλά μόνο που βλέπω αυτό το αεροπλάνο, μου εγείρονται απορίες.

Δεν γνωρίζω τα χαρακτηριστικά του, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι πρέπει να έχει την ικανότητα να πετάει για 10+ ώρες . Δίνει την αίσθηση super long range αεροσκάφους. Πολύ θα ήθελα να ήξερα τα στοιχεία του, ώστε να βγάλουμε συμπεράσματα για τα κριτίρια επιλογής του. (πόσο πήγε το μαλλί είπαμε? )

ΥΓ. Ειρωνεία. Στην Ευρώπη, το ΣΙΓΟΥΡΑ πιό ακριβό αεροσκάφος ελέγχου ακριβείας ραδιοβοηθημάτων, το έχει η χώρα που έχει τα λιγότερα ραδιοβοηθήματα ακριβείας. :rolleyes:

(Ποιός είμαι ρε πού... , ο Πολύδωρας? )
 
Κυκλοφόρησε μια πληροφορία ότι το SX-ECI / N262CX έρχεται στα Σπάτα αύριο το μεσημέρι (13:30 τοπική).

Disclaimer: Η πληροφορία είναι ανεπιβεβαίωτη - μη με δείρετε αν χαραμίσετε άσκοπα το ρεπό σας στο φράχτη του LGAV.
 
N262CX / SX-ECI

sv1xv":2l8an4hy said:
Κυκλοφόρησε μια πληροφορία ότι το SX-ECI / N262CX έρχεται στα Σπάτα αύριο το μεσημέρι (13:30 τοπική).
Λοιπόν, το νέο αεροπλάνο της ΥΠΑ κατέφθασε σήμερα ώρα 15:10 τοπική στο 03R με νηολόγιο & διακριτικό κλήσεως N262CX. Περιμένω φωτογραφίες από τους θαμώνες του φράχτη.

Ούφ - γλύτωσα τις καρπαζιές...
 
Κονφερμ. Ειναι μεσα στο υποστεγο της ΟΑ. ;)
 
Δεν ήμασταν και πολλοί οι θαμώνες σήμερα.. Την δικιά μου θα την δείτε εδώ, του άλλου θαμώνα θα την δείτε στα έντυπα μέσα ;)

:arrow: https://www.airliners.gr/community/album ... c_id=12868
 
MerNion":26hqe42u said:
Δεν ήμασταν και πολλοί οι θαμώνες σήμερα.. Την δικιά μου θα την δείτε εδώ,
Ωραία φωτογραφία, μπράβο Κωνσταντίνε. Μακάρι να μπορούσα να είμαι και εγώ εκεί γύρω...
 
Από που προκύπτει ότι το King Air θα αντικατασταθεί;
Ξέρετε κάτι ή επειδή η ΥΠΑ πήρε καινούριο αεροπλάνο βγαίνει αυτομάτως το συμπέρασμα ότι θα φύγει το παλιό;
Οι δικές μου πληροφορίες πάντως λένε ότι το King Air παραμένει. (Τουλάχιστον για την ώρα).
Εξάλλου, δεν νομίζω ότι θα έκανε αναβάθμιση στην κονσόλα ελέγχου το καλοκαίρι αν ήταν να αποσυρθεί... ;)
 
MerNion":313zuji3 said:
του άλλου θαμώνα θα την δείτε στα έντυπα μέσα
Τελικά κυκλοφόρησε το RBF και έχει επιπλέον αρκετές φωτογραφίες από το εσωτερικό του αεροσκάφους.
 
Πλέον έχει και ελληνικό νηολόγιο SX-ECI. Τουλάχιστον από την Παρασκευή 26/11 που το είδαμε πρώτη φορά με το τιμημένο SX-.

Κύριε Mernion ρίξε καμιά Φώτο γιατί εγώ δεν έχω και πολύ όρεξη!
 
Top