H OA sto Hong Kong?

  • Thread starter sxoaa
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Τάδε έφη ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ. Σίγουρα δεν ισχύει αυτό αλλά λέμε και καμιά :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: για να περνάει η ώρα. :twisted: :twisted: :twisted:
 
Re: ΝΑΥΑΓΗΣΕ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΑ-Folie Folie για ΗΚΓ !!!!!!!!

flying Doc":2r9gakwu said:
Γιατί απορείς φίλε Tupolev. H OA είναι ΔΕΚΟ και όπως όλα στο Δημόσιο υπερτιμολογούνται για να φάνε οι απο πανω. Ο Κουτσολιούτσος (ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟ :D ) δεν είανι χθεσινός να βάλει το κεφάλι του στον τορβά και να πληρώνει για άδεια αεροπλάνα. Γιατί με τα 2000 που θα έβγαινε το εισητήριο πίστεψέ με θα πήγαινα στο HKG με Cathay Pacific από LHR ή με ΤΗΑΙ απο ΑΤΗ και όχι με ΟΑ, όσο απαξιωτικό κι αν είναι αυτό για τον "εθνικό αερομεταφορέα".

Βέβαια όλη η σελίδα της ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗΣ (έχω την κανονική εφημερίδα) έιναι κόλαφος για την ΟΑ, γαιτί αναφέρετει το αίσχος της HOLA που που μας υπερχρέωνε τα παμπάλαια 737 (λέω μας χρέωνε γιατί το νοίκι βγαίνει από τις τσέπες μας) καθώς και για τη μεγάλη ρεμούλα της διοίκησης που εκθέτει τα μεγάλα αφεντικά (κυβέρνηση). η κυβέρνηση το 2004 παρέλεβε 0 χρέη και τώρα η ΟΑ χρωστάει 400.000.000 ΕΥΡΩ :evil: που φυσικά θα τα πληρώσουμε εμείς.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΘΑΡΣΗ ΣΤΗΝ ΟΑ.

Γιατρε μου, κοιτα να αλλαξεις το avtar σου, διοτι σε βλεπω χωρις...πελατες!!! (μα ειναι ¨σημα" για γιατρο αυτο? Θεε μου!!!).
Σε οτι αφορα τον κ. Κουτσιολουτσο, μακαρι να ησουν δεξια του καλτσα, και ας σε ελεγαν ετσι......Ο ανθρωπος αυτος, ειναι αυτοδημιουργητος, και εφτασε εκει που κανεις μας δεν προκειται να φτασει. Και επειδη γνωριζω λιγακι τον Κυριο αυτο, θελω να σε διαβεβαιωσω, οτι και πανεξυπνος ειναι, και κοροιδο δεν πιανεται, και ΑΝΘΡΩΠΟΣ ειναι...! Οποτε καλο θα ηταν να προσεχεις και λιγο τις εκφρασεις σου.
Τωρα, στα αλλα, εχεις δικιο, doc! Απολυτο δικιο, και ειμαι μαζι σου. Ελα ομως που δεν βλεπω να τιμωρειται κανενας....! Χρονια τωρα αυτη η "πατεντα"...Κλεψε, ζημιωσε, κανε οτι σου κατεβει, ο μ@#$ας ο Ελληνας θα πληρωσει στο τελος, τις cayenne, και τα τσεροκι σου!
 
Αγαπητέ CONFIG2.

Το avatar μου είναι το μεραρχιόσημο της 3 SS PanzerDivision "Totenkopf", δεν με ενοχλεί καθόλου, το έχω κάνει tattoo και πίστεψέ με τραβάει κόσμο.
Δεύτερον, δεν επεθύμησα ποτέ να έιμα κάλτσα κανενός, πόσο μάλλον δεξιά.
Τρίτον, μόνο οι δημόσιοι υοπάλληλοι ΔΕΝ είναι αυτοδημιούργητοι και έχουν πλαφόν οροφής επιτυχίας, άρα με λίγη προσπάθεια μπορεί να φτάσω ψηλότερα από τον κ. Κουτσολιούτσο.
Τέταρτον, θαυμάζω τον εν λόγω κύριο που δεν έπεσε στην παγίδα που του έστησε η διοίκηση (το τονίζω προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η διοίκηση και ΟΧΙ οι κατώτεροι υπάλληλοι, ιπτάμενοι και μή).
Πέμπτον, καληνύχτα, καλές πτήσεις και ελπίζω να τα ξαναπούμε αύριο.
 
Πάντως εγώ εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω:
Οι ΟΑ θα μίσθωναν αεροσκάφος σε ποιόν;;;
Στη Folie-Folie Airlines?
Δηλαδή αυτή θα ήταν πτήση των ΟΑ ή όχι;
Δεν έχω ξανακούσει κάτι αντίστοιχο γιαυτό εκπλήσσομαι..
Και η Folie-Folie πώς ακριβώς θα γέμιζε το αεροσκάφος με αυτήν την τιμή;
Μήπως θα επρόκειται για περιορισμένο αριθμό πτήσεων και όχι για δρομολόγιο;
 
flying Doc":303ajoku said:
Αγαπητέ CONFIG2.

Το avatar μου είναι το μεραρχιόσημο της 3 SS PanzerDivision "Totenkopf", δεν με ενοχλεί καθόλου, το έχω κάνει tattoo και πίστεψέ με τραβάει κόσμο.
Δεύτερον, δεν επεθύμησα ποτέ να έιμα κάλτσα κανενός, πόσο μάλλον δεξιά.
Τρίτον, μόνο οι δημόσιοι υοπάλληλοι ΔΕΝ είναι αυτοδημιούργητοι και έχουν πλαφόν οροφής επιτυχίας, άρα με λίγη προσπάθεια μπορεί να φτάσω ψηλότερα από τον κ. Κουτσολιούτσο.
Τέταρτον, θαυμάζω τον εν λόγω κύριο που δεν έπεσε στην παγίδα που του έστησε η διοίκηση (το τονίζω προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η διοίκηση και ΟΧΙ οι κατώτεροι υπάλληλοι, ιπτάμενοι και μή).
Πέμπτον, καληνύχτα, καλές πτήσεις και ελπίζω να τα ξαναπούμε αύριο.

Τωρα ποσο "ωραιο" ειναι το panzer totenkopf (νεκροκεφαλη, στα φραγκολεβαντινικα) σαν "σημα κατατεθεν", ειναι αλλου παπα ευαγγελιο....!
Περι ορεξεως....κολοκιθοπιττα. Προσωπικα, εμενα δεν με ενθαρινει!
Ξερω πολλους δημοσιους υπαλληλους (καθηγητες πανεπιστημιου ιατρους, πχ), που εχουν (αν και ΔΥ)διαπρεψει. Οποτε δεν νομιζω οτι το να "κατηγοριοποιειται" η μεγαλυτερη ,μαζα ελληνων εργαζομενων, ειναι δημοκρατικο. Μαλλον ρατσιστικη αντιληψη ειναι.
Τελος, ευτυχως καταλαβες, οτι οι ιπταμενοι στους οποιους ανηκω, εχουν ως ΜΟΝΗ εργασια την εκτελεση πτησεων με ασφαλεια, και μονον. Το αν καποιοι εχουν εμπλακει κατα καιρους, στην διοικηση, αυτο ειναι εξαιρεση του κανονα, και αφορα αποκλειστικα τους ιδιους. (Και μιας και θιχτηκε το θεμα αυτο, πιστευω ακραδαντα, οτι οι ιπταμενοι, δεν πρεπει να εχουν διοικητικες θεσεις, πλην των αρχιχειριστων και ΔΠΕ).
 
Top