Hellas Jet news !

Δεν γνωρίζει το γιατί, πάντως η αλλαγή κωδικού από T4 σε HJ, έγινε μετά την εξαγορά της HellasJet από την "Air Miles"
 
any news?

κανενα νεο απο Hellas Jet?
ειχα ακουσει την προηγουμενη βδομαδα οτι θα επαιρνε ενα 2ο αεροπλανο τελη Ιουνιου...μηπως υπαρχει καποιο info απο τους φιλους μας στο αεροδρομιο;

εξαλλου εδω και μερικες μερες το BVD δεν φαινεται στο site των ΟΑ οποτε να υποθεσουμε οτι δεν πεταει πλεον για αυτους;
 
c

παιδια χθες ακουγοντας την προσεγγιση ηρακλειου ακουσα αεροπλανο με χαρακτηριστικο hellas jet,μηπως ξερεται με τι τυπο α/φους πεταει η εταιρια αυτο το διαστημα>?
 
d

ok thanks,απλα επειδη ακουστικε κατι για md-83,της alexandair.
 
Αυτο ακουστηκε και καλα για το μελλον και οτι και καλα τωρα εκπαιδευουνε προσωπικο! Κατι το οποιο δεν πιστευω! Προσωπικο υπαρχει, απλα το παρνει απο την ΑΧΝ! Αλλα οπως εχω ηδη πει, βρισκω ασκοπο την εισγωγη νεου τυπου, και δη τοσο διαφορετικου! Οποτε κατα την αποψη μου ειναι ραδιο αρβυλα. Εχει ακουστει κιολας οτι το ΜD της ΑΧΝ το παιρνει (η καλυτερα το πηρε) η Skywings. Κατι τετοιο θα το εβρισκα πιο λογικο!
 
Παιδιά,

δεν ξέρω αν βοηθάει στην όλη συζήτηση, αλλά τέλη του Μάη καθώς και πριν δύο ημέρες είδα το SX-BMP παροπλισμένο στη Στοκχόλμη. Δεν πιστεύω να πέταξε ενδιάμεσα. Έχει ακόμη τα πλήρεις χρώματα της Alexandair.
 
αρα αυτο αποδεικνυει οτι η hellas jet δεν εχει καμια σχεση με την alexandair και το αεροπλανο της...
να κανω ενα τρελο guessing και να μαντεψω οτι ειναι το 2ο Α320 αυτο που ακουσε ο φιλος pilot767...;
 
βρε παιδιά ποιό έγινε τελικά SX-BVD? Το YL-BBC ή YL-BBC? Πείτε μια οριστική και σίγουρη απάντηση σας παρακαλώ. Επίσης, αυτό που έγινε BVD πήρε τα χρώματα της HellasJet? Ποίο παραμένει με τους τίτλους "operated by Latcharter"?
 
H εταιρεια εχει για την ωρα σιγουρα (λεω σιγουρα, γιατι εχουνε ακουστει κατα καιρους πολλα και διαφορα για το αναμενομενο 2ο αεροσκαφος) ενα Α320. Αυτο ειναι το πρωην YL-BBC, νυν SX-BVD με βασικο λιβερυ Lat Charter και τιτλους HELLAS JET. Εδω μπορεις να βρεις ολη την ιστορια των αεροσκαφων της εταιρειας, και εδω την ιστορια του σuγκεκριμενου αεροσκαφους!! Λιγη αναζητηση δεν βλαπτει, το φορουμ δεν ειναι μονο μπλα μπλα.. ;)

Και καλως ηρθες.. (για να μην το ξεχασω.. ;) )




Φιλικα Στεφος
 
Top