Hellenic Imperial Airways

Το ανέκδοτο της ημέρας:
Στο wikipedia ανάρτησαν ότι από 22 Ιουνίου θα πετούν στην Σιγκαπούρη.
Δεν τόλμησαν να γράψουν ότι θα πηγαίνουν στην Μελβούρνη ή στο Σύδνεϋ.
Δεν μπορώ να καταλάβω το σχέδιό τους, τους συμφέρει να κάνουν φαιδρές ανακοινώσεις και να γελοιοποιούν το όνομα της εταιρείας.
Ποιο όνομα έτσι που το έχουν καταντήσει.
<Θέλω να γίνω Χαλίφης στην θέση του Χαλίφη…….>
 
Χτες στις 15:00 περίπυ ηρθε στη Ρόδο ενα 747 των Αυτοκρατορικων αερογραμμών.
Ήταν πτήση charter ή εκανε fuel stop για πτηση από ή προς Αυστραλία;
 
Στα Δελτία Τύπου του site της εταιριας (5/5/2011) εχουν αναρτησει οτι τα νέα προγραμματισμένα δρομολογια απο Αθήνα - Νέα Υόρκη - Αθήνα
ξεκινουν απο από την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2011 τέσσερα εβδομαδιαίως, λες...

http://www.hellenicairways.com/nea-programmatismeni-ptisi-athina-nea-uorki-athina_
 
Μ αρέσει που η πτήση θα έχει αριθμό 411|412 :|
 
και είναι και με αεροσκάφη Α340-300! :rolleyes:
 
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν υπάρχει αντίλογος σε αυτό το forum για αυτούς... Ρε παιδί μου έστω υπάλληλοι που θα ασχολούνται με όλες αυτές τις "ανακατατάξεις" και να είναι μέλη εδώ να πουν ότι θα πετάξουν όντως, δεν υπάρχουν;; 'Η να μας πουν π.χ. που είναι τα αεροπλάνα τους, πότε θά έρθουν κλπ..
Μόνο από συστήματα και ανακοινώσεις της εταιρείας αντλούνται οι πληροφορίες.. Πολύ περίεργο..
Μάλλον ούτε οι ίδιοι δεν θα το πιστεύουν ότι θα πετάξουν όντως.. :? :?
 
Πάντως, οι πτήσεις της Θεσσαλονίκης με τα 321 "ξηλώθηκαν" από το σύστημα κρατήσεων και δεν εμφανίζονται πλέον (αν αυτό σας λέει κάτι).
 
Τι να πουν ρε παιδιά οι απλήρωτοι υπάλληλοι :thx:
Θέλω να δω πόσο θα αντέξουν να πετάνε άδειοι γιατί τον πρώτο καιρό άδειοι θα είναι,εκτός αν έχουν την εντύπωση ότι θα πλακώσουν όλοι μαζί οι επιβάτες μόλις ακούσουν ότι οι αυτοκράτορες θα πετάξουν. :D
Εδώ πάμε για πτώχευση και η HELLENIC IMPERIAL θα κάνει πτήσεις για Αμερική :wall: Έλεος όχι άλλο κάρβουνο!!!!!
Αν υπολογίζει στους Έλληνες μετανάστες που θα ξαναπάνε στην Αμερική θα κάνουν μεγάλο λάθος.Η Αμερική πλέον δεν έχει δουλειές ,χορτάσαμε μούφες απο την HELLENIC :rant:
 
Ειναι σιγουροι αυτοι στην εταιρεια οταν σκεφτηκαν να βαλουν αυτην την πτηση απο τον Ιουνιο?Το 747 εχει 450 θεσεις.....Αυτοι δηλαδη ποση πληροτητα υπολογιζουν να εχουν ρε παιδια?Μιλαμε οτι τα εξοδα για τα καυσιμα κ μονο φτανουν.Για να πεταξει αυτο το "πουλι" αστα να πανε......Αν εχουν 10% πληροτητα να κανουν κ το σταυρο τους θα ελεγα.Ο θεος να τους φωτισει.....Αντε να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε μεχρι τον Ιουνιο.Ωραιος σχεδιασμος ομως πρεπει να εχει γινει.... :wall: :thx:
 
Top