Hellenic Imperial Airways

Το SX-DIE εχει S/N23502 πρωην 5B-AUD ανηκει στην Hellenic Imperial Airways.
 
To 5B-AUD ειχε πληρες livery. To SX-DIE εχει μονο το "LH basic". Παλι χασαμε επεισοδεια? :rolleyes: :rolleyes:
 
747global":9h1afvl6 said:
Το SX-DIE εχει S/N23502 πρωην 5B-AUD ανηκει στην Hellenic Imperial Airways.
Κομματάκι δύσκολο, μιας και τα δύο (SX-DIE & 5B-AUD) είναι παρκαρισμένα στο apron του Βενιζέλου!!! :oops:
 
αεροσυνοδός στην Hellenic Imperial Airways

Γεια σας!
έχω στείλει cv στην εταιρεια για αεροσυνοδός ...απο οτι έχω μάθει τα interview τα κάνει o Bassam Zokha που φενεται και σε αυτό το link της Air Universal
http://www.airuniversalltd.com/Management3.htm
θεωρείτε οτι τιθεται θέμα ασφάλειας στο να δουλεψει καποιος στην Hellenic Imperial Airways?
 
Re: αεροσυνοδός στην Hellenic Imperial Airways

tskiad":z7yqezek said:
θεωρείτε οτι τιθεται θέμα ασφάλειας στο να δουλεψει καποιος στην Hellenic Imperial Airways?

Eκτος απο αυτο, δεν θα την διαλεγα για να εξασφαλισει το μελλον μου...

Just my 2 cents
 
Και μόνο ότι δεν θέλουν να έχουν καμιά σχέση με την Air Universal αλλά τα άτομα στο ΔΣ είναι τα ίδια με αυτά της Hellenic Imperial, σημαίνει κάτι. Προφανώς η εταιρεία βρήκε πρόσφορο έδαφος στην Ελλάδα, ώστε να μετονομαστεί και να ξεκινήσει πτήσεις, κάτι που δεν είχε και μεγάλη επιτυχία ως Air Universal. :rolleyes:
Παρ' όλα αυτά δεν μπορούμε να την καταδικάσουμε εκ των προτέρων. Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει ακουστεί απολύτως τίποτα στα ΜΜΕ ή στο παγκόσμιο διαδίκτυο... :oops:
 
Το SX-DIE επιβεβαιώθηκε ότι είναι το πρώην 5T-AUE. Ήρθε από AQJ μέσω LCA.
747-230B (23509/663).
Σύντομα και στην database των νηολογίων! ;) :arrow:
 
thanks

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 
To SX-DIE μόλις βάφτηκε σε full HELLENIC IMPERIAL livery και εντος της ώρας αναμένεται η έξοδός του απο το hangar. Φυσικα, ο seven4seven περιμένει μπάστακας απ' έξω για τα δέοντα! :D
 
Είναι προγραμματισμένη για αύριο πτήση αποδεκτικότητας στην Αθήνα. Νομίζω ότι μέχρι την Δευτέρα θα έχουν το AOC στα χέρια τους. Και τα δύο αεροσκάφη 747 είναι εγγεγραμένα στην Air Universal (Cyprus),είναι δωσμένα ως dry leasing στην θυγατρική Hellenic, όμως το JAR-OPS 145 το αναλαμβάνει η Ελλάδα.
Τα σχόλια για την εργοδοσία, που είναι στη Κύπρο εδώ και ένα χρόνο είναι πολύ θετικά.
[/img]
 
Top