Hellenic Imperial Airways

Το SX-DIE απογειώθηκε από το LGAV λίγο μετά τις 1500LT για training και γύρω στις 1600LT ζήτησε κάθοδο για τη Ρόδο
 
Δεν ξερω τι να πω για μια εταιρεια που εν ετει 2006 (οδευοντας προς 2007) ουτε καν μια στοιχειωδη ιστοσελιδα δεν εχει! .. :stupid:
 
Δεν ξερω για ιστοσελιδα (και ουτε μ ενδιαφερει, για να ειμαι ειλικρινης), αλλα σημερα η Hellenic Imperial μας χαρισε 2 (ναι ΔΥΟ) 747!
Απο την αριστερη πλευρα, full χρωματα:
https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=9165
Και απο την δεξια, χωρις το ονομα της εταιρειας
https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=9166

Αντε και καλες πτησεις! :cool:
 
Το καθετο σταθερο φαινεται να εχει παρει απλως το πουλακι, χωρις προηγουμενο βαψιμο, μιας και φαινεται καθαρα η θεση που ητανε το προηγουμενο νηολογιο. Αλλα για να πω την αληθεια η γραμματοσειρα μου αρεσει πολυ! Αν και το.. πουλερικο θυμιζει ληστεια, και δεν ταιριαζει στο ονομα.. Ποιος ξερει? Ισως σε 10 χρονια να αλλαξουνε το logo! ;)

Of course καλες πτησεις!!!
 
Θα προσεξες, βεβαια, οτι φερθηκαν διακριτικα οσον αφορα στο ...χμμμμ....περιεργο νηολογιο του. Το εβαλαν και πισω με τεραστια γραμματα (να το βλεπουν κ οι επιβατες που επιβιβαζονται απο τις πισω πορτες!) :twisted:
 
τώρα το πόσο ευχάριστα προδιαθέτει κάποιον το DIE με μεγάλα γράμματα στη μύτη, τι να πει κανείς...

νηολόγιο να σου πετύχει...

Ερωτήσεις:

1) γιατί τόσο πάθος με αυτό και το βάλανε μπρος πίσω με τόσο μεγάλα γράμματα?

2) ο τέως της Ελλάδας, θα διεκδικήσει δικαιώματα στο όνομα?

3) οι αριστερών πεποιθήσεων επιβάτες σε ποιό βαθμό θα επιλέγουν την εταιρία?
 
alexander":34t8006g said:
3) οι αριστερών πεποιθήσεων επιβάτες σε ποιό βαθμό θα επιλέγουν την εταιρία?

Ρωτα COMPUTERIZE, aakunz, captainjumbo etc.. :twisted: :twisted: Εγω δεν εχω πειστει ακομα.. Δεν ξερουμε στην ουσια τπτ για την εταιρεια.. Που πεταει, πως πεταει, και αλλα στοιχειωδη. Το μονο που ξερουμε ειναι οτι εχουνε 1 (+1) Β747 και αυτο ειναι ολο!


correct me, if I'm wrong!
 
makedonas":18nsglny said:
Εγω δεν εχω πειστει ακομα.. Δεν ξερουμε στην ουσια τπτ για την εταιρεια.. Που πεταει, πως πεταει, και αλλα στοιχειωδη. Το μονο που ξερουμε ειναι οτι εχουνε 1 (+1) Β747 και αυτο ειναι ολο!


correct me, if I'm wrong!

I second that.. τόση έλλειψη στοιχείων? Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας το αναφέρει :rolleyes:
 
ego ksero oti prin dio mines i eteria milouse kai eklise ( :?: ) sinfonies me eteries marketing genikotera kai proothiseis tis.

tora opos eicha pei kai tin proigoumeni evdomada kai eipe kai o filos parapano to "DIE" signomi alla den katalaveno pou kolaei...
 
makedonas":3mkgyafr said:
Αν και το.. πουλερικο θυμιζει ληστεια,...


Οριστε και η αποδειξη των οσων λεω! (το εννοουσα σοβαρα, αλλα θα παρακαλουσα να μην ξεφυγουμε απο το θεμα μας, και αν ναι, τοτε στο καταλληλο τοπικ, φιλες και φιλοι συντροφισσες και συντροφοι! ;ο) )
 
Top