Hermes Airlines

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Καλσηπερα. Γνωριζει κανεις αν η Hermes εχει ξεκινησει πτησεις;. Τι ICAO/IATA code εχουν;.
 
Έχουν ξεκινήσει από αρχές Σεπτεμβρίου,πτήσεις από Γαλλία για την Air Mediterane..
 
Πετάνε με κωδικό της Air Mediterranee (BIE)
 
Νέο αεροπλάνο:

Airbus A320 -211 293 SX-BHV Hermes Airlines re-regd on crew-training 20jan12 ORY-XCR-CDG, Air Méditerranée cs ex F-GYAI

και ένα σχετικό pdf από την Διαύγεια:
static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΟΝΥ1-ΤΩΦ
Προφανώς για κάποια πιστοποίηση πριν την έναρξη πτήσεων...
 
καλησπερα..γνωριζει κανενας λεπτομεριες γι αυτη την εταιρεια?πηγα στο interview,με δεχτηκαν αλλα απο προηγουμενη εμπειρια μου σε αλλη εταιρεια η συγκεκριμενη μου φαινεται χωρις οργανωση κ με πολλη προχειροτητα στημενη,οσον αφορα τα γραφεια,το interview κτλ.εχει πεταξει κανενας γνωστος σας στην Hermes?
 
Μια φιλη μου τελειωνει την εκπαιδευση της για Cabin Crew
Λεει οτι θα πετανε με 737-500/A321/A320

Θα εχουν βαση στο CDG και θα πετανε για νησια Ασιας, Αφρικη και Ευρωπη!
 
Νησιά Ασίας;Δηλαδή;
 
Δεν γνωριζω φιλε μου ουτε εκεινη ξερει ακριβως δεν την εχουν ενημερωσει...

Τα γραφεια της εταιρειας ειναι Στην Βουλιαγμενης σε κατι στενα...
Επισης τελευταιο μαθημα εχει αυριο...!

Επισης μετα θα τους γινει ενα αυθημερων εκπαιδευτικο μαθημα στην Γαλλια και μετα θα τους δωσουν στολες...
Το ποτε πετανε ειναι αγνωστο!
 
Δηλαδή θεωρείται δυνατόν ό,τι μπορούν,με αφετηρία το Παρίσι και με τους συγκεκριμένους τύπους αφων να γίνουν πτήσεις προς νησιά της Ασίας.Μάλιστα.Επίσης το "εκπαιδευτικό" και όχι για λόγους διασκέδασης, μάθημα θα γίνει αυθημερόν,δηλαδή οι εκπαιδευόμενοι θα μεταβούν στο Παρίσι και θα επιστρέψουν εντός της ίδιας ημέρας.Δε μας τα λέει καλά η φιλενάδα σας,αγαπητέ...
 
Δέν ήξερα ότι η Ασία έχει και νησιά-εκτός άν εννοούν τίς Φιλιππίνες.

Τώρα πώς θα πηγαίνουν απ'το Παρίσι στίς Φιλιππίνες με 735 και με 321family,μένει να το δούμε στην πράξη.Να ήταν κανένα 738 να πώ πως κάτι πάει κι'έρχεται,κι'αυτό πάλι με κάποιο tech-stop σε τίποτε Εμιράτα,αλλά 500ράκι......

Οσο γιά το μάθημα μετ'αυθημερόν ταξιδακίου στο Παρίσι,μόνο με υπνοπαιδεία μπορεί να γίνη.

Τί να πώ,μακάρι να πάη καλά η εταιρία,αλλά φοβάμαι πως we're in for yet another bubblegum........
 
Top