Humor ''on the air''!

plekkas":pjsa52sv said:
Την επόμενη φορά που θα βρεθείτε σε αεροπλάνο, και καθίσετε δίπλα σε κάποιον που δεν σταματάει να σας μιλάει, σας προτείνουμε να βγάλετε από την τσάντα σας το laptop, να ανοίξετε προσεκτικά την οθόνη (έτσι ώστε το ενοχλητικό άτομο που κάθεται δίπλα σας να μπορεί να δεί), και να κάνετε κλίκ σε αυτό το link

:twisted: :twisted: :twisted:

Θα μπορούσε να είναι καλύτερο αν στο τέλος έβγαζε ένα μήνυμα όπως..

"Ο Αλλάχ είναι μεγάλος" :D

Έπρεπε να κρατούσε λίγο παραπάνω στο count down, να χαμήλωνες την οθόνη και να μουρμούριζες κάτι συνάμα.. :D

Άντε και στη φυσούνα θα σε περίμεναν μια ομάδα αστυνομικών :p
 
HAHAHAHA

Ο συνεπιβάτης σίγουρα δεν θα ξαναμιλούσε σε σένα αλλά έτσι και μιλούσε σε καμια αεροσυνοδό στην έξοδο βλέπω να σε περίμενε θερμή υποδοχή (και δεν μιλάω για τους αστυνομικούς φυσικά αλλά όλα τα media της χώρας που θα θέλουν να δουν τον επίδοξο τρομοκράτη)
 
Unknown aircraft: "I'm f...ing bored!" Air Traffic Control: "Last aircraft transmitting, identify yourself immediately!"
Unknown aircraft: "I said I was f...ing bored, not f...ing stupid!"

ATC: Cessna 1234 What are your intentions?
Cessna: To get my Commercial Pilots License and Instrument Rating.
ATC: Cessna 1234 I meant in the next five minutes not years

ATC: Alitalia 321, continue taxi to the holding position 20R south via tango. Check for workers along taxiway.
Alitalia 321: Roger, 20R via tango. Workers checked, all are working.

A student pilot became lost during a solo cross-country flight. While attempting to locate the aircraft on radar, ATC asked, "What was your last known position?"
Student: "When I was number one for takeoff
 
Μερικά ακόμα που βρήκα σε επαγγελματικό φόρουμ και ίσως να είχε πλάκα να τα βάλουμε εδώ:

- An american pilot flying over southern england

atc: xxx report your position

a/c: currently 10miles west of Looga burooga

ATC: Ah that will be Loughborough sir

----------------------

Pan Am 727 flight, waiting for start clearance in Munich , overheard the following: Lufthansa (in German): "Ground, what is our start clearance time?" Ground (in English): "If you want an answer you must speak in English." Lufthansa (in English): "I am a German, flying a German airplane, in Germany . Why must I speak English?" Unknown voice from another plane (in a beautiful British accent): "Because you lost the bloody war!"

-----------------------

- The German air controllers at Frankfurt Airport are renowned as a short-tempered lot. They not only expect one to know one's gate parking location, but how to get there without any assistance from them. So it was with some amusement that we (a Pan Am 747) listened to the following exchange between Frankfurtground control and a British Airways 747, call sign Speedbird 206. Speedbird 206: " Frankfurt , Speedbird 206 clear of active runway."Ground: "Speedbird 206. Taxi to gate Alpha One-Seven." The BA 747 pulled onto the main taxiway and slowed to a stop.

Ground: "Speedbird, do you not know where you are going?" Speedbird 206: "Stand by, Ground, I'm looking up our gate location now." Ground round (with quite arrogant impatience): "Speedbird 206, have you not been to Frankfurt before?" Speedbird 206 (coolly): "Yes, twice in 1944, but it was dark, -- And I didn't land."

------------------------

- While taxiing at London 's Gatwick Airport , the crew of a US Air flight departing for Ft. Lauderdale made a wrong turn and came nose to nose with a United 727. An irate female ground controller lashed out at the US Air crew, screaming: "US Air 2771, where the hell are you going? I told you to turn right onto Charlie taxiway! You turned right on Delta! Stop right there. I know it's difficult for you to tell the difference between C and D, but get it right!"

Continuing her rage to the embarrassed crew, she was now shouting hysterically: "God! Now you've screwed everything up! It'll take forever to sort this out! You stay right there and don't move till I tell you to! You can expect progressive taxi instructions in about half an hour, and I want you to go exactly where I tell you, when I tell you, and how I tell you! You got that, US Air 2771?"
"
Yes, ma'am," the humbled crew responded.Naturally, the ground control communications frequency fell terribly silent after the verbal bashing of US Air 2771. Nobody wanted to chance engaging the i rate ground controller in her current state of mind. Tension in every cockpit out around Gatwick was definitely running high. Just then an unknown pilot broke the silence and keyed his microphone, asking: "Wasn't I married to you once?"
 
Μου εφτιαξες το βραδυ !!!! Τελειο
 
LGAV ground north,προχτες το πρωι:
EEK:"Ολυμπιακη ΧΧΧ, ακυρωνω το pushback γιατι μολις χασατε το CTOT σας"
ΟΑ:"Εληφθη η ΧΧΧ, αναμενουμε."
Αγνωστη φωνη 1: "Bεντουζα!"
Aγνωστη φωνη 2:"Στα'λεγα εγω."
:D

LGAV ground north πριν καμια βδομαδα:
OA:"Βενιεζελος καλιεημερα η 270."
Καμμια απαντηση.
ΟΑ (πιο εντονα, το ιδιο βλαχικα): "Bενιεζελος καλιεμερα η 270."
ΕΕΚ: "Ποια 270?"
ΟΑ:"H Oλυιεμπιακιε 270"
EEΚ:"Τωρα μιλαμε σωστα. Ολυμπιακη 270, τροχοδρομηστε μεσω Αlpha,Kilo κλπ κλπ κλπ"
Πολυ την χαρηκα την ελεγκτινα!
 
Δεν είναι humor, αλλά μου έφτιαξε τη διάθεση η αθωότητα ενός πιτσιρικά που όταν είδε αεροπλάνο της Swiss, ρώτησε: "Αυτό είναι ασθενοφόρο αεροπλάνο;" :great: :)

Επίσης δυο παιδιά ρώτησαν στα ισπανικά ένα ελληνάκι αν μιλάει αγγλικά. Φυσικά ο μικρός δεν κατάλαβε γρι, αλλά απάντησε στα ελληνικά κάτι άσχετο που ούτε εκείνα κατάλαβαν :p Πάντως έκαναν καλή παρέα μέσα στο αεροπλάνο :) :cool:
 
Να είστε καλά με κάνατε και γέλασα
:great:
Τα περισσότερα αστεία περιστατικά μέσα στην καμπίνα είναι άκρως διασκεδαστικά
μιας και είμαι κι εγώ γκαφατζού γελάω πολλές φορές με τον εαυτό μου
αλλά το απερίγραπτο που έχω ζήσει και ακόμα γελάω ήταν με μια Γαλλίδα επιβάτη που καθώς ξύπνησε και ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας μου ζήτησε τουαλέτα και της έδειξα κατεύθυνση ευθεία και δεξιά ...αυτή άνοιξε το ντουλαπάκι που είχαμε τα ποτήρια ! :wall:

επίσης ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί ενώ φυσικά όλοι οι επιβάτες γελούσαν όταν έδωσα εντολή για slides disarmed and report back και η κοπέλα μου απαντούσε φωνάζοντας και ξαναφωνάζοντας το όνομα μου αν την είχα ακούσει σε όλη τη καμπίνα :wall:

και φυσικά να μην αναφέρω για το κρύο λουσμένο με γλοιώδη σχόλια χιούμορ μερικών αντρών την ώρα που σερβίρουμε καφέ αλλά και όταν κάνουμε το demo :evil:

αεροσυνοδός - τι θα πιείτε παρακαλώ ?
επιβάτης - εσένα στο ποτήρι
αεροσυνοδός -παγάκια θέλετε ? :great:
 
mariage":l1ydh8nu said:
αεροσυνοδός - τι θα πιείτε παρακαλώ ?
επιβάτης - εσένα στο ποτήρι
αεροσυνοδός -παγάκια θέλετε ? :great:

δηλαδη....εσενα ον δε ροκς? χαχαχαχαχαχαχα


Ps just teasing ya
 
Πριν απο κανα 2-3 ωριτσες στον "κοριο"
ATC: "518, πετατε πολυ γρηγορα στην τελευταια σας πτηση."
ΟΑ518: "Αφου θα κλεισει το μαγαζι ας κλεισει μια ωρα αρχυτερα!"

:D

Αργοτερα:

ATC: "Εσεις δε θελετε να πεταξετε την πτηση;"
Αγνωστο: - (δεν ακουγεται κατι στη συχνοτητα, αλλωστε η παρακολουθηση γινεται μεσω ιντερνετ)
ATC: "Εσεις δε θελετε να πεταξετε την πτηση;"
Αγνωστο: - (δεν ακουγεται κατι στη συχνοτητα, αλλωστε η παρακολουθηση γινεται μεσω ιντερνετ)
ATC: "Τι θα γινει... Μιλαμε με ξενες εταιρειες, Alitalia, Arabia κλπ και μας απαντανε Ελληνες πιλοτοι. Μιλαμε με ελληνικες εταιρειες και μας απαντανε ξενοι!"

Μετα απο λιγο:
ATC: "Τι θα γινει ο τυπος που πετατε; Ειναι και καπου 25 ετων;"
Β734: - (δεν ακουγεται κατι στη συχνοτητα, αλλωστε η παρακολουθηση γινεται μεσω ιντερνετ)
ATC: "Ρωταω γιατι πετανε κατι αλλα, Β733 που ειναι πιο παλια.."

Τουλαχιστον δεν μας κανουν να βαριομαστε.. λολ
 
Top